سرلشکر سلامی: تمرکز دشمن بر متوقف کردن پیشرفت نظام است - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 78723
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۳۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۸ |

سرلشکر سلامی: تمرکز دشمن بر متوقف کردن پیشرفت نظام است

فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به اینکه برای شکست دادن دشمن به علم و فناوری نیازمندیم گفت: دشمنان برای اینکه مدل انقلاب اسلامی را ناتوان و ناکارآمد کنند، بر متوقف کردن پیشرفت نظام متمرکز شده‌‌اند.
سرلشکر سلامی: تمرکز دشمن بر متوقف کردن پیشرفت نظام است

همایش هفته پژوهش و تجلیل از پژوهشگران نخبه صبح امروز چهارشنبه ۳۰ آذر در دانشگاه جامع امام حسین(ع) با حضور سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد.

سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این مراسم ضمن تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا(س) اظهار کرد: ما امروز بدون جهانی شدن نمی‌توانیم در مقابل یک جهان قدرت بایستیم.

وی افزود: لازمه عبور از چالش‌ها و موانع و مخاطراتی که دشمنان ایران و اسلام و در یک کلام دشمنان ترکیب اسلام بدون جهانی شدن ابعاد و دامنه های قدرت و شخصیت ایران عزیز ممکن نیست و راه همین است.

وی خاطرنشان کرد: ما با کسانی روبرو هستیم که برای حاکمیت در جهان علم، هنر و فناوری را تماما به خدمت گرفته اند و با همین ابزارها برای کوچک سازی و محدود سازی و توقف ایران عمل می‌کنند.

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: دشمن این واقعیت را دریافته است که یک قدرت عظیم در حال رویش است و این قدرت با آرزوهای دشمن در ستیز است. رویکردهای او را برای اداره جهان نمی‌پسندند و آرمان‌های او را تحمل نمی‌کنند. یک قدرت جوانه زده و به یک نهال تبدیل شده و در مقابل طوفان های سنگین مستحکم تر کرده و هر روز در حال گسترش خود به عالم است. این نظام مقدس و انقلاب مطهر ماست که برای پاک کردن هوای جهان و مصونیت‌های اخلاقی، علمی در حال تلاش و ثمردهی است تا با این مسمویت‌ها مبارزه کند و عدالت و آزادی و اخلاق و معنویت را در پیکره بشریت جاری کند.

سلامی با تاکید بر اینکه ما هرگز با دشمن نقطه مشترک پیدا نمی‌کنیم ادامه داد: دشمنان می‌خواهند ما را تحت سیطره خود قرار دهند و تاریخ را تکرار کنند تا تصویری مورد دلخواه خود از جهان بسازند. نبرد در این عرصه است برای اینکه الگویی با محوریت اسلام در سطح مکتب و ایران و جغرافیا شکل نگیرد تا جهان را تحریک کند. نبرد، نبرد الگوها و مدل هاست. برای اینکه مدل انقلاب اسلامی را ناتوان و ناکارآمد کنند تمرکز خود را بر متوقف کردن روند رو به جلو و پیشرفت نظام متمرکز کرده‌‌اند. ما محکوم به پیروی و شکستن بن‌بست‌ها و تسلیم نشدن در میدان هستیم. این سرنوشت ما برای حرکت و حفظ عزتی است که به دست آورده‌ایم.

فرمانده کل سپاه گفت: به تاریخ نگاه کنید، در هیچ نقطه ای نیست که انگلیس کشتار راه نینداخته باشد. جوانان ما تاریخ ۲۰ سال گذشته را نمی‌دانند، انگلیس ارمغان‌آورنده کشتار جمعی و استعمار است.  حادثه مسجد گوهرشاد طراحی انگلیسی‌ها بود و تکرار این مسائل آرز‌و و راهبرد دشمنان است اما ایران فعلی ایران گذشته نیست و یک ایران بزرگ در فضای سیاسی و عبور کرده از مرزها و گسترش یافته و ایران قدرتمند در فرهنگ فناوری و دفاعی است‌. هیچ یک از مقامات انگلیسی در تفکر و نگرش  تغییری نکرده‌اند و همان چرچیل هستند فقط در قالب جدید فعالیت می‌کنند. 

وی ادامه داد: ما برای شکست دادن دشمن به علم و فناوری نیازمندیم. این قوی‌ترین و موثرترین ابزار ما در کنار آگاهی و ایمان است. نقش دانشگاه امام حسین(ع) نقش موثری است و می‌تواند تعیین کننده باشد و می‌تواند یک پیشرانه قوی و یک پرچمدار بزرگ و یک آفرینشگر اعتماد به نفس و اثبات کننده قدرت توانستن است. در این دانشگاه ذخایر ارزشمندی از توانستن‌ها و استعدادها وجود دارد، دانشگاه نقش تعیین کننده در این حرکت ایران به سمت فتح قله‌ها فناوری و علم ایجاد خواهد کرد.

سلامی با تاکید بر اینکه باید بیرق علم دست شما دانشگاهیان باشد و به دستان دیگر دانشجویان سراسر کشور برسد خاطر نشان کرد: این مأموریت ماست، یک دانشگاه ما می‌توانیم یک الگوی تمام عیار در عرصه علم و فناوری باشد. شما باید در این میدان دشمن را ناکام بگذارید ما نیازمند دانش و فناوری هستیم این برای آینده سرنوشت ساز است. زمانی این اتفاق می‌افتد که دانشگاه بتواند با ارایه محصولی کاملا پسندیده در جامعه علمی جهان بدرخشد.

سردار سلامی با اشاره به بازدید خود از آزمایشگاه هوش مصنوعی ادامه داد: جوانان امروز در آزمایشگاه‌های هوش مصنوعی و میکروالکترونیک با اعتماد به نفس عمل می‌کنند. در جایی که در جهان علم میکروالکترونیک فقط در اختیار آمریکا است ما می‌توانیم رتبه دوم باشیم.

وی با تاکید براینکه امروز فصل طلوع و ظهور دانشگاه است گفت: از فاصله سال گذشته تا امروز رخدادهای ملموس دانشگاه در عرصه پیشرفت علمی و فناوری کاملا قابل ارزیابی است. هیچکسی در تاریخ غنای ایران را ندارد. باید دانشگاه امام حسین به سمت روشن کردن فضای تاریخ و تفکر و اندیشه و بینش در عالم برود. 

فرمانده کل سپاه بیان کرد: در عرصه علوم انسانی و در علم سیاست و جغرافیا و مدیریت روابط بین‌الملل در علوم جامعه شناسی و روان شناسی در همه این عرصه‌ها حتما دانشگاه امام حسین (ع) باید در مقابل تفکر غرب که می‌خواهد با منحصر کردن این علوم در اندیشه جهان هدایت جهان را در دست بگیرد، تلاش کند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.