سردار اشتری: آرامش مردم خط قرمز پلیس است - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 64926
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار تاریخ انتشار : ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۲ |

سردار اشتری: آرامش مردم خط قرمز پلیس است

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه آرامش مردم خط قرمز پلیس است گفت: خوشبختانه هم اکنون امنیت مثال‌زدنی در منطقه شمال‌غرب و استان آذربایجان‌ غربی وجود دارد که باید قدردان آن بود.
سردار اشتری: آرامش مردم خط قرمز پلیس است

سردار حسین اشتری صبح امروز در مراسم تکریم و معارفه فرمانده جدید انتظامی استان آذربایجان‌ غربی اظهار داشت: بی‌تردید امروز فرماندهی انتظامی در کشور از ستون‌های استوار امنیت در کشور محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: یگان‌های مختلف انتظامی نقش بی‌بدیلی در امنیت داخلی داشته و امام خامنه‌ای نیز در پیام‌های خود بدان تاکید کرده‌اند.

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: خوشبختانه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ناجا توانسته این نقش را به خوبی انجام دهد و هزاران شهید پس از پیروزی انقلاب اسلامی تقدیم کرده و از سوی دیگر بیش از ۲۲ هزار جانباز و چند هزار آزاده تقدیم کرده و هم‌اکنون باب شهادت نیز در استان همچنان باز است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در مرزها درگیری بیشتر است بیان کرد: در شهرها نیز ایثارگری کارکنان انتظامی برای برقراری نظم و امنیت همچنان وجود دارد و این افتخاری برای انتظامی است.

سردار اشتری افزود: هم‌اکنون در برخی موارد شاهد هستیم که اشرار به صورت مسلح به حقوق مردم تعدی کرده اما ماموران با قدرت جلوی آنها می‌ایستند و خوشبختانه امنیت باثباتی در کشور و استان آذربایجان‌ غربی وجود دارد که باید قدر آن را دانست.

وی ابراز داشت: در ۴ دهه گذشته اتفاقات بسیاری در مرزها و شهرهای مرزی افتاد و استکبار جهانی به دنبال این بود که در شهرهای مرزی همچون آذربایجان‌ غربی و کردستان را ناامن کنند اما نتوانستند چون مسئولان و مردم به صورت مردانه ایستاده و خوشبختانه هم اکنون امنیت و انسجام مثال‌زدنی در استان وجود دارد که باید قدردان آن باشیم.

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: بی‌شک زیربنای رشد و توسعه کشور، امنیت است و همه دستگاه‌ها باید در این زمینه تلاش کنند چون اگر امنیت نباشد، اقتصاد هم وجود نخواهد داشت پس باید پیشتاز بوده و کارها را به خوبی انجام دهند.

وی افزود: باید از نیروهای جوان و متدین برجسته استفاده شود و در موضوع حرفه‌گرایی آموزش حرفه‌ای و استفاده از فناوری‌های روز، باید به کمک همکاران آید و از سوی دیگر شعار سال باید تحقق یابد که نیاز است که از موسسات دانش‌بنیان و نخبگان و فرهیختگان استفاده کرده و باید شعار سال اولویت باشد و از تمام ظرفیت‌ها استفاده شود.

سردار اشتری با اشاره به ضرورت مدیریت و انسداد مرزی در استان‌های مرزی همانند استان آذربایجان‌ غربی تصریح کرد: باید یک برنامه‌ریزی جامع در این زمینه صورت پذیرد و خوشبختانه در دولت سیزدهم نیز اراده بر این کار است بنابراین باید با روحیه انقلابی، طرح کاملی در این زمینه تهیه و ارائه شود تا انسداد فیزیکی و غیرفیزیکی مرزی با کار کارشناسی انجام شود.

وی با اشاره به موضوع پیشگیری از جرایم گفت: در این زمینه نیز اقدامات بازدارندگی خوبی انجام شده و تلاش بر این بوده که جرایم کاهش یابد، هر چند برخی جرایم افزایش یافته اما کشفیات برخی جرایم نیز افزایش یافته و امید است اقدامات پیشگیرانه و بازدارندگی انجام شود.

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: مجرمان باید بدانند که اگر تعدی به حقوق دیگران داشته باشند با اقتدار با آنها برخورد می‌شود چون آرامش مردم خط‌ قرمز ناجا است و بی‌تردید اجازه داده نمی‌شود که این امنیت به هم بخورد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.