زندگی‌نامه حاج محمدجواد رامخو، پدر معنوی برند رونیکس - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 85872
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۶ |

زندگی‌نامه حاج محمدجواد رامخو، پدر معنوی برند رونیکس

او متولد 12 تیرماه سال 1313، در محله خراسان تهران بود. تحصیلاتش را در تهران گذراند و برای مدت کوتاهی به آلمان سفر کرد. پدر برادران رامخو، بعد از بازگشت از آلمان، کارگاه جمع‌وجوری راه انداخت و دستی بر آتش صنعت داشت.
زندگی‌نامه حاج محمدجواد رامخو، پدر معنوی برند رونیکس

حاج محمدجواد رامخو، پدر معنوی برند رونیکس؛ مرد اخلاق

او متولد ۱۲ تیرماه سال ۱۳۱۳، در محله خراسان تهران بود. تحصیلاتش را در تهران گذراند و برای مدت کوتاهی به آلمان سفر کرد. پدر برادران رامخو، بعد از بازگشت از آلمان، کارگاه جمع‌وجوری راه انداخت و دستی بر آتش صنعت داشت.

محمدرضا رامخو مدیرعامل برند رونیکس، نقطه آغاز کارش در بازار را تشویق و اصرار پدر برای شاگردی کردن در مغازه ابزار فروشی حاج آقا نوروزی می‌داند. در حقیقت رضا رامخو با راهنمایی پدرش وارد بازار شد و توانست سنگ بنای برند بین‌المللی رونیکس را بگذارد. در تمام این سال‌ها، حاج محمدجواد رامخو، مشاور و مرشد پسرانش، محمدرضا، حمیدرضا و محسن برای موفقیت در کسب‌وکار بود. اما صحبت از آورده مالی و حساب و کتاب اقتصادی نیست؛ صحبت از اخلاق است.

از بزرگترین دستاوردهای شادروان حاج محمدجواد رامخو، اخلاق‌مداری و خوب خواستن برای دیگران بود که به اصلی جدا نشدنی از ارکان و ارزش‌های شرکت رونیکس تبدیل شده است.

تمام کارمندان شرکت رونیکس از ابتدای تاسیس تا به امروز، خاطره مشابهی از حاج محمدجواد رامخو دارند؛ بزرگ‌مردی مودب، خیرخواه، خوش‌سخن با لبخندی پدرانه که در ذهن همه ماندگار شده ‌است.

«برای دیگران خوب بخواهید»؛ این جمله را تمام رونیکسی‌ها بارها و بارها از زبان محمدرضا رامخو، مدیرعامل مجموعه رونیکس شنیده‌اند. در حقیقت استراتژی اول و سنگ بنای رفتار سازمانی و اخلاقی مجموعه رونیکس، همین جمله است؛ جمله‌ای که از پدر او به یادگار مانده‌است. به قول سعدی شیرازی:

«سعدیا مرد نکونام نمیرد هرگز مرده آن است که نامش به نکویی نبرند»

ممکن است در ظاهر، بازار پر باشد از حساب و کتاب‌های اقتصادی، اما آنچه تا به امروز توانسته رونیکس را از دیگر برندها متمایز کند، رفتار سازمانی و اصول اخلاقی است که مجموعه از ابتدای تاسیس به آن وفادار مانده است؛ اصولی که به یادگار مانده از پدر معنوی خود یعنی حاج محمدجواد رامخو است.

پدر معنوی رونیکس آسمانی شد

حاج محمدجواد رامخو، بنیان‌گذار و پدر معنوی برند رونیکس، جمعه ۲۲ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۲ دار فانی را وداع گفت. به همین دلیل در این نوشتار، نگاهی کوتاه به زندگی شادروان حاج محمدجواد رامخو، پدر معنوی برند رونیکس و میراثی که در شرکت رونیکس از خود بر جای گذاشت، می‌اندازیم.

به نام پدر

آنچه از پدر معنوی رونیکس برای خانواده بزرگ این برند باقی مانده، اخلاق‌مداری، توجه به دیگران، محبت و احترام است. درست است که داغ عزیز سخت است و جانکاه، اما خاطره‌ای که از او باقی مانده، تصویری است شیرین از مردی که همواره طرفدار اخلاق بود و اخلاق‌مدار زندگی کرد. ما خانواده رونیکس امروز در خاکسپاری مرحوم حاج محمدجواد رامخو تجدید عهد و پیمان کردیم؛ عهد و پیمانی برای اخلاق‌مداری و خوب خواستن برای دیگران؛ مکتبی که از پدر معنوی رونیکس به ما رسیده و ما در رونیکس آن را ادامه خواهیم داد.

https://www.ronix.ir/mag/ronix-spiritual-father-passed-away/

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.