روایت اسیر فلسطینی درباره فرار از دست صهیونیست‌ها پس از عملیات جلبوع - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 51053
  پرینتخانه » اخبار, بین الملل تاریخ انتشار : ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱:۳۰ |

روایت اسیر فلسطینی درباره فرار از دست صهیونیست‌ها پس از عملیات جلبوع

اسیر فلسطینی که بامداد روز یکشنبه به همراه دیگر اسیر فلسطینی عملیات تونل آزادی در جنین بازداشت شدند می گوید که پس از آزادی از جلبوع در شمال فلسطین اشغالی در حین رسیدن به جنین دو بار مورد حمله نظامیان صهیونیست قرار گرفته بود.
روایت اسیر فلسطینی درباره فرار از دست صهیونیست‌ها پس از عملیات جلبوع

«ایهم کممجی» اسیر فلسطینی که بامداد روز یکشنبه به همراه دیگر اسیر فلسطینی عملیات تونل آزادی از جلبوع، توسط نظامیان صهیونیست  از منزلی در اردوگاه جنین مجددا بازداشت شدند، جزئیاتی از وضعیت خود پس از عملیات تونل آزادی خبر داد.

«منذر ابواحمد» وکیل کممجی که با این اسیر فلسطینی در مرکز بازجویی ملاقات کرده است می‌گوید،کممجی گفته که در حین تعقیب و گریز در سرزمین‌های فلسطینی ۴۸، یکی از نظامیان اسرائیلی بالای سر او ایستاده و وسایلش را مصادره کرد، اما متوجه نشد که او یکی از اسرای عملیات جلبوع است.

او با تایید اینکه کممجی پس از آزادی از زندان جلبوع و در حین رسیدن به جنین دو بار در معرض سوء قصد توسط نظامیان اسرائیلی قرار گرفته بود، گفت: این اسیر فلسطینی دو روز پس از آزادی در منطقه مرج بن عامر به دست نظامیان اسرائیلی به سمتش تیراندازی شده بود.

ابواحمد می‌گوید که کممجی و «مناضل نفیعات» دیگر اسیر فلسطینی در حین بازداشت و پس از آن در جریان بازجویی مورد  ضرب و جرح و شکنجه قرار گرفتند و کممجی در حال حاضر از درد شدید در ناحیه قفسه سینه رنج می‌برد و به  درخواست او برای معاینه توسط پزشک اهمیتی داده نشده است.

ابواحمد می‌گوید که کممجی آرزو داشت به دیدار قبر مادرش در جنین برود، اما این آرزویش برآورده نشد.

ایهم کممجی و مناضل نفیعات عصر روز یکشنبه در دادگاه رژیم صهیونیستی حاضر شدند و دادگاه برای مدت دو هفته بازداشت آنها را تمدید کرد.

وکیل کممجی تاکید دارد که طولانی شدن دوره بازداشت اسرای فلسطینی بیم شکنجه شدیدتر آنها تحت بازجویی را بیش‌تر کرده است.

شبکه‌های اجتماعی هم تصاویر جوان فلسطینی را که کممجی و نفیعات را یک هفته در خانه خود مخفی کرده بود، منتشر کردند که او هم توسط نظامیان صهیونیست بازداشت شده است.

او «عبدالرحمن ابوجعفر»، ۲۹ ساله و برادر یکی از فرماندهان کتائب شهدائ الاقصی وابسته به جنبش فتح است.

| منبع خبر : فارس
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.