رمزگشایی از یک جنایت محض در آمریکا - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 92884
  پرینتخانه » بین الملل, مطالب روزنامه, ویژه تاریخ انتشار : ۲۵ مهر ۱۴۰۲ - ۶:۴۳ |
بایدن دقیقا چه چیزی را کتمان می‌کند؟!

رمزگشایی از یک جنایت محض در آمریکا

شهادت مظلومانه یک کودک 6‌ساله مسلمان فلسطینی در آمریکا توسط یک فرد نژادپرست، موجی از خشم و اعتراض علیه عملکرد دولت و نهادهای امنیتی و تبلیغاتی غرب علیه فلسطینیان را برانگیخته است.
رمزگشایی از یک جنایت محض در آمریکا

شهادت مظلومانه یک کودک ۶‌ساله مسلمان فلسطینی در آمریکا توسط یک فرد نژادپرست، موجی از خشم و اعتراض علیه عملکرد دولت و نهادهای امنیتی و تبلیغاتی غرب علیه فلسطینیان را برانگیخته است. در این میان، مقامات آمریکایی که خود در ترویج اسلام‌ستیزی سیستماتیک و خلق مؤلفه‌های بحران و خشونت علیه فلسطینیان مهم‌ترین نقش را ایفا کرده‌اند، درصدد هستند وقوع قتل هولناک کودک ۶‌ساله فلسطینی در ایالت  ایلنویز را محکوم کنند!

 ادعای دروغین بایدن 
جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا قتل یک کودک مسلمان در کشورش را که به گفته پلیس با جنگ اسرائیل و حماس در ارتباط بوده است، به‌شدت محکوم کرد. فرد مظنون به قتل یک کودک ۶‌ساله مسلمان در آمریکا هنگام حمله به منزل این خانواده فلسطینی گفته بود: «شما مسلمانید و باید بمیرید.»

بایدن  در مواضع ظاهری و کاملا نمایشی خود، این قتل را که توسط مردی ۷۱ ساله و با ضربات چاقو در ایالت ایلنویز  صورت گرفته «هولناک و نفرت‌انگیز» خواند و محکوم کرد.این کودک ۶‌ساله فلسطینی به همراه مادرش با چاقو موردحمله قرار گرفت و سپس در بیمارستان براثر شدت جراحات جان باخت.در بیانیه پلیس منطقه  ویل کانتی واقع در ایلنویز ( مکانی که در آن جنایت اخیر رخ‌داده است ) ، ادعاشده است: «بازرسان به این باور رسیده‌اند که دو قربانی حادثه خشونت‌آمیز ایلینوی به دلیل مسلمان بودن و نیز در ارتباط با درگیری‌های جاری در خاورمیانه که اسرائیل و حماس در آن مشارکت دارند، هدف حمله فرد مظنون قرارگرفته‌اند.»بایدن در قبال این حادثه، آدرس‌های غلطی را به افکار عمومی دنیا مخابره کرده است :ازجمله اینکه قتل و ترور جایگاهی در اصول و ارزش‌های آمریکایی ! 

نداشته و در تعارض با این ارزش‌ها تعریف می‌شود! به‌راستی بایدن از کدام ارزش‌های آمریکایی سخن می‌گوید؟! آمار هولناکی که مربوط به اسلام‌ستیزی سیستماتیک در غرب می‌باشد، نشان می‌دهد آمریکا تبدیل به اصلی‌ترین مولد این نوع اسلام‌ستیزی آشکار گردیده و سیاست‌گذاری‌های امنیتی، سیاسی و نظامی این کشور سفاک نیز در همین راستا قابل فحص و بررسی می‌باشد. شهادت مظلومانه کودک فلسطینی در ایالت ایلنویز، نقطه آشکارساز اسلام‌ستیزی و فلسطین ستیزی در سیاست خارجی آمریکاست. در چنین شرایطی بایدن قطعا نه به‌عنوان یک طلبکار، بلکه به‌عنوان یک قاتل باید بیانیه خود را در قبال شهادت کودک فلسطینی صادر کند. فراموش نکنیم که رسانه‌های وابسته به دوحزب دموکرات و جمهوری‌خواه طی روزهای اخیر بدترین دروغ‌ها را به فلسطینیان نسبت داده و تلاش کردند صهیونیسم‌ستیزی جاری در آمریکا را تا حدودی با استفاده از ترفندهای رسانه‌ای و تبلیغاتی ترمیم کنند. شهادت مظلومانه کودک فلسطینی در ایلنویز، معلول همین بازی وقیحانه و دروغین جریان‌های قدرت در آمریکاست. ازاین‌رو نه‌تنها سران کاخ سفید، بلکه رسانه‌های وابسته به دو حزب سنتی آمریکا که از سوی لابی‌های آیپک ، جی استریت و دیگر محلفهای صهیونیستی تغذیه می‌شوند، در این قتل شریک هستند. 

 آنچه ادعای بایدن را نقض می‌کند
جوبایدن  مدعی شده است که قتل و کشتار کودکان باارزش‌های آمریکایی در تعارض است! این جمله از زبان کسی بیان می‌شود که مجوز نسل‌کشی کودکان و نوزادان در غزه را برای صهیونیست‌ها صادر کرده و شهادت نزدیک به هزار کودک بی‌گناه را نماد دفاع مشروع صهیونیست‌ها از حریم امنیتی خود قلمداد می‌نماید! قطعا کودک ۶‌ساله فلسطینی در آمریکا نیز قربانی اسلام‌ستیزی و صهیونیسم پروری نظام‌مندی شده که اتفاقا یکی از طراحان و بانیان آن جوبایدن رئیس‌جمهور آمریکاست. بایدن در سال ۲۰۰۶ میلادی، پس از ارائه طرح تجزیه منطقه غرب آسیا بر اساس مؤلفه‌های مذهبی و قومیتی، تبدیل به فردی کلیدی برای صهیونیست‌ها شد. در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰، باوجود تمامی خدماتی که ترامپ به رژیم اشغالگر قدس ارائه کرده بود، اکثر یهودیان آمریکا آرای خود را به سود بایدن و حزب دموکرات به گردش درآوردند زیرا رئیس‌جمهور آمریکا بارها تز تجزیه منطقه و جهان اسلام به سود منافع صهیونیست‌ها را بررسی کرده و نتایج این بررسی‌ها را نیز به لابی‌های گوناگون قدرت در اراضی اشغالی ( از جریان محافظه‌کار تا لیبرال صهیونیستی ) منتقل ساخته است. در چنین شرایطی ابراز تأسف بایدن نسبت به جنایتی که علیه کودک ۶‌ساله فلسطینی در خاک آمریکا رخ‌داده، صرفا نوعی مظلوم‌نمایی و شانتاژ تبلیغاتی محسوب می‌شود. 

 جنایاتی که تکرار می‌شود 
بدون شک اسلام‌ستیزی سیستماتیک که یکی از ابعاد آن، فضاسازی دروغین علیه فلسطینیان و مخالفان رژیم جعلی و کودک کش صهیونیستی می‌باشد، همچنان در غرب ادامه دارد .این رویکرد ، در جریان جنگ اخیر در غزه به نقطه اوج خود رسیده است. سیاستمداران غربی در حالی ژست تأسف ( بابت حوادثی مانند شهادت کودک ۶‌ساله فلسطینی در آمریکا) را به خود می‌گیرند که هم‌افزایی امنیتی و تبلیغاتی آن‌ها در تشدید روند اسلام هراسی نظام‌مند ، غیرقابل‌انکار است. این قاعده در خصوص کشورهای اروپایی نیز صادق است. جریانات سوسیال‌دموکرات و محافظه‌کار در اروپا تبدیل به کارگزاران اسلام‌ستیزی در غرب ، تحت نظارت دستگاه‌های امنیتی رژیم اشغالگر قدس شده‌اند. نمونه این ماجرا را به صورتی آشکار در جریان اهانت به قرآن کریم در کشورهای دانمارک، سوئد و هلند مشاهده کردیم. لفاظی‌ها، حملات و تبعیض‌های ضد مسلمانان اخیرا در کشور‌های غربی به سطوح هشداردهنده‌ای رسیده است، به‌طوری‌که در استرالیا، کانادا، انگلیس و اتحادیه اروپا ۷۰ تا ۸۰ درصد کل مسلمانان هدف تبعیض قرارگرفته‌اند.در بسیاری از این موارد، چنین تبعیض‌هایی تبدیل به اهانت، خشونت فیزیکی و حتی قتل مسلمانان گردیده و نهادهای قضائی و امنیتی غرب نیز به‌صورت تمام‌قد از قاتلان دفاع کرده‌اند. آنچه اوضاع را بدتر می‌کند این است که در بسیاری از موارد، حوادث پنهان و یا نادیده گرفته می‌شوند.علاوه بر این عاملان به‌جای مجازات، در چتر نهادهای امنیتی غرب قرارگرفته و حتی برای ارتکاب جرایم بعدی و گسترده‌تر در قبال فلسطینیان و به‌طورکلی مسلمانان ترغیب می‌شوند. این همان چرخه خشونتی است که ساخته‌وپرداخته مدعیان آزادی بیان و حقوق بشر می‌باشد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.