رشته های مهاجر پذیر در ایتالیا برای کار و تحصیل - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 86222
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۴ |

رشته های مهاجر پذیر در ایتالیا برای کار و تحصیل

ایتالیا یکی از کشورهای پذیرنده مهاجران است تا با پذیرش مهاجران از سراسر جهان به ارتقای صنعت، فرهنگ و اقتصاد خود کمک کند. کشور ایتالیا در رشته های فراوانی در حوزه کار و تحصیل مهاجرپذیر است.
رشته های مهاجر پذیر در ایتالیا برای کار و تحصیل

رشته های مهاجر پذیر در ایتالیا برای کار و تحصیل

ایتالیا یکی از کشورهای پذیرنده مهاجران است تا با پذیرش مهاجران از سراسر جهان به ارتقای صنعت، فرهنگ و اقتصاد خود کمک کند. کشور ایتالیا در رشته های فراوانی در حوزه کار و تحصیل مهاجرپذیر است.

در زمینه کار، مهاجر در رشته هایی مانند فنی، مهندسی، فروش، بازرگانی و خدمات در حوزه گردشگری را می پذیرد. همچنین قبولی در دوره های آموزشی و حرفه ای نیز برای مهاجران در ایتالیا قابل دسترسی است. در زمینه تحصیلی، دانشگاه های ایتالیا برای دانشجویان بین المللی در رشته های مختلف، از جمله علوم پایه، مهندسی، محیط زیست، کشاورزی، طراحی صنعتی و هنر، فرصت های یادگیری را فراهم می کنند. بسیاری از دانشگاه های ایتالیا نیز دوره های آموزشی در حوزه های مختلف را ارائه می دهند. برای پذیرش در رشته های مهاجر پذیر در ایتالیا، مهاجران باید از شرایط مربوط به اخذ ویزای ایتالیا و ویزهای کاری و تحصیلی اطلاع داشته باشند و مدارک لازم را ارائه کنند. سازمان های مهاجرتی می توانند به مهاجران در این زمینه کمک کنند.

در کل، ایتالیا به عنوان یک کشور پذیرنده، فرصت های بسیاری را برای مهاجران در حوزه های کاری و تحصیلی فراهم می کند. مهاجران باید به شرایط و مقررات مربوط به پذیرش در این حوزه ها دقت کنند و با مشاوران مجرب در زمینه مهاجرت به ایتالیا مشورت کنند.

برای کسب اطلاعات جامع در حوزه مهاجرت به ایتالیا به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://officialmalekpour.net/Services/153/مهاجرت-به-ایتالیا

رشته های مهاجرپذیر ایتالیا

بهترین دانشگاه های ایتالیا برای تحصیل

ایتالیا با بیش از ۹۰ دانشگاه و مرکز آموزش عالی، به عنوان یکی از بهترین مقاصد جهان برای تحصیل شناخته می شود. در اینجا به برخی از بهترین دانشگاه های ایتالیا برای تحصیل اشاره خواهیم کرد:

 • دانشگاه بولونیا: به عنوان قدیمی ترین دانشگاه اروپا، دانشگاه بولونیا یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا به شمار می رود. این دانشگاه در سال ۱۰۸۸ تاسیس شده است و دارای بیش از ۸۷۰۰۰ دانشجوی تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می باشد.
 • دانشگاه لومینوسا: دانشگاه لومینوسا در شمال ایتالیا واقع شده و به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا برای تحصیل در رشته های فنی و مهندسی شناخته می شود. این دانشگاه در سال ۱۹۵۵ تاسیس شده است و دارای برنامه های تحصیلی در حوزه‌های مختلف از جمله ‌مهندسی، علوم کامپیوتر و علوم پایه می باشد.
 • دانشگاه میلان: دانشگاه میلان به عنوان یکی از برترین دانشگاه های ایتالیا در رشته های پزشکی، علوم اجتماعی و علوم انسانی شناخته می شود. این دانشگاه در سال ۱۹۲۳ تاسیس شده است و دارای بیش از ۶۰۰۰۰ دانشجو است.
 • دانشگاه تورینو: دانشگاه تورینو به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا در حوزه های فنی، مهندسی، علوم پایه و پزشکی شناخته می شود. این دانشگاه در سال ۱۴۰۴ تاسیس شده است و دارای بیش از ۷۰۰۰۰ دانشجو است.
 • دانشگاه رم: دانشگاه رم به عنوان یکی از پر طرفدارترین دانشگاه های ایتالیا برای تحصیل در حوزه های مختلف شناخته می شود. این دانشگاه در سال ۱۳۰۳ تاسیس شده است و دارای بیش از ۱۰۰۰۰۰ دانشجو می باشد.

چه رشته هایی در ایتالیا هزینه تحصیل پایینی دارند؟

در ایتالیا، هزینه تحصیل بسته به رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظر متفاوت است. با این حال، می‌توان گفت که در برخی از رشته‌ها، هزینه تحصیل پایین‌تر است.

یکی از رشته‌هایی که هزینه تحصیل در آن پایین‌تر است، رشته‌ی تاریخ و فلسفه است. در اکثر دانشگاه‌های ایتالیا، هزینه تحصیل در این رشته پایین‌تر از رشته‌های مهندسی و علوم پایه است. رشته‌ی زبان و ادبیات نیز یکی از رشته‌هایی است که هزینه تحصیل آن نسبتاً کمتر است. با توجه به این که ایتالیا یکی از کشورهای پیشرو در حوزه‌ی فرهنگ و هنر است، تحصیل در این رشته می‌تواند گزینه‌ی خوبی باشد. همچنین، رشته‌هایی مانند آموزش پرستاری و بهداشت نیز معمولاً هزینه تحصیل کمتری دارند. اما باید توجه داشت که در بسیاری از رشته‌ها، هزینه تحصیل بسته به مقطع تحصیلی و دانشگاه متفاوت است و لازم است قبل از انتخاب رشته، هزینه تحصیل را با دقت بررسی کرد. همچنین به هزینه زندگی در ایتالیا نیز باید توجه گردد.

چه رشته هایی در ایتالیا به هزینه کم

پردرآمدترین رشته ها در ایتالیا

در کشور ایتالیا، رشته هایی که معمولاً به پردرآمدترین شغل ها منجر می شوند عبارتند از:

 • پزشکی: پزشکان در ایتالیا به دلیل نیاز بالای جامعه به خدمات پزشکی، به عنوان یکی از پردرآمدترین حرفه ها شناخته می شوند. متخصصان پزشکی می توانند در بیمارستان ها، مطب ها و یا به صورت مستقل فعالیت کنند.
 • مهندسی: صنعت مهندسی در ایتالیا به دلیل توسعه صنعتی و فناوری پیشرفته، یکی از پردرآمدترین رشته های تحصیلی است. مهندسان در زمینه های مختلفی از جمله برق، مکانیک، عمران، نفت و گاز و… به کار مشغول می شوند.
 • حقوق: متخصصان حقوقی در ایتالیا به دلیل نیاز بالای جامعه به خدمات حقوقی، درآمد بالایی دارند. وکلا، قضات و کارشناسان حقوقی به صورت مستقل یا در شرکت های حقوقی فعالیت می کنند.
 • مدیریت: رشته مدیریت به دلیل نیاز بالای شرکت ها و سازمان ها به مدیران با تخصص و دانش مناسب، به عنوان یکی از پردرآمدترین رشته های تحصیلی شناخته می شود. مدیران بازاریابی، مدیران مالی، مدیران منابع انسانی و … به صورت مستقل یا در شرکت های مختلف فعالیت می کنند.
 • رشته های IT: با توجه به پیشرفت فناوری و نیاز بالای جامعه به خدمات IT، رشته هایی مانند مهندسی کامپیوتر، علوم کامپیوتر و توسعه نرم افزار به عنوان یکی از پردرآمدترین رشته های تحصیلی در ایتالیا شناخته می شوند.
 • صنعت بانکداری و مالی: رشته هایی مانند بانکداری، حسابداری و مالی به دلیل نیاز بالای جامعه به خدمات مالی و بانکی، به عنوان یکی از پردرآمدترین رشته های تحصیلی در ایتالیا شناخته می شوند.

رشته های تحصیلی در ایتالیا با بازار کار عالی

ایتالیا یکی از کشورهایی است که دانشگاه های آن بسیار شناخته شده و معتبر در سطح جهان هستند. این کشور با دارا بودن روابط بین المللی قوی، به دانشجویان فرصت های خوبی برای فراگیری رشته های تحصیلی مختلف در دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی مختلف را ارائه می دهد. در ایتالیا، دانشجویان می توانند رشته خود را از میان رشته های تحصیلی مختلف انتخاب کنند. این رشته ها شامل حوزه های علمی مختلفی همچون علوم پایه، مهندسی، پزشکی، حقوق، اقتصاد و … است.

با توجه به بازار کار عالی ایتالیا، رشته های تحصیلی مربوط به صنایع مختلف نیز در این کشور دارای اهمیت بسیاری می باشند. برای مثال، رشته های مهندسی، معماری و IT در این کشور به عنوان یکی از پرطرفدارترین رشته های تحصیلی شناخته می شوند. برای کارفرمایان ایتالیایی مدرک و سطح تحصیلات افراد بسیار مهم می باشد. به همین دلیل، دانشجویانی که در رشته های مهندسی، IT و معماری تحصیل می کنند، علاوه بر فرصت های خوب شغلی، حقوق بسیار بالایی نیز به دست می آورند.

در کل، رشته های تحصیلی در ایتالیا با بازار کار عالی مرتبط هستند و دانشجویان می توانند از فرصت های شغلی و درآمد بالایی بهره مند شوند. همچنین، دانشجویان با تحصیل در رشته های معتبر و پرطرفدار، به فرصت های شغلی در دیگر کشورهای جهان نیز دست پیدا می کنند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.