رئیس‌جمهور: سلیمانی برای مسلمانان عزت و برای دشمن ذلت آفرید - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 36457
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۱۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۱ |

رئیس‌جمهور: سلیمانی برای مسلمانان عزت و برای دشمن ذلت آفرید

رئیس‌جمهور با بیان اینکه سلیمانی به همه منطقه و مسلمان‌ها در منطقه عزت را هدیه کرد و در بسیاری از مواقع ذلت دشمنان را به رخشان کشید، تصریح کرد: با دستان پر برکتش هم برای مسلمان ها از عزت آفرید و هم برای مشرکین و دشمن ذلت خلق کرد.
رئیس‌جمهور: سلیمانی برای مسلمانان عزت و برای دشمن ذلت آفرید

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در آیینه بهره‌برداری از طرح های ملی وزارت نیرو با اشاره به فرارسیدن ایام شهادت سردار قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: حتما دشمن از این ترور وحشیانه ضرر کرد و مطمئن باشد که مردم و جوانان ایران و منطقه با امید بیشتر و مقاوم‌تر در مسیر مقاومت و استقلال منطقه ایستادگی می‌کنند و همه مردم فهمیده اند که تاروزی که آمریکایی‌ها در منطقه هستند منطقه روی خوش کامل و مطلوب را نخواهد دید و ملت‌های منطقه پای این جنایتکاران و متجاوزین را روزی قطع خواهند کرد.

وی با تاکید بر اینکه شهید سلیمانی و یارش ابومهدی المهندس برای ما وجودهای ارزنده‌ای بودند گفت: سلیمانی در چیزی که می فهمید وظیفه ملی، دینی و انقلابی اش هست در اجرای آن تردید نمی‌کرد و این خیلی مهم است. وقتی که می‌فهمیم چیزی وظیفه ما است و باید برای کشور، ملت و منطقه‌مان انجام دهیم، دیگر نباید تردید کنیم و از آنهایی باشیم که از  مردم و قدرت های جهانی بترسیم و باید قدم بگذاریم و حرکت کنیم و این عدم تردید و تصمیم قاطع از نعمت‌هایی هست که خداوند به انسان‌های خالص خود عنایت می‌کند.

روحانی با بیان اینکه در طول این ۴۰ سال شاید هزاران ساعت با سردار سلیمانی بحث کردیم و علیرغم اینکه طرح‌های بزرگی بود ولی کاملا اعتماد به نفس داشت و کاملاً پا به رکاب بود، اظهار داشت: شهید سلیمانی را من ندیدم که از زین و رکاب پایین بیاید و از روزی که او را در جبهه‌های جنگ و سال‌های اولیه دهه ۶۰ دیدم، همیشه روی رکاب بود و همیشه تاخت و به سوی هدف رفت و همیشه پیروز میدان بود از همه مهم‌تر کمالات انسانی هست که در این مرد بود.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه خیلی وقت‌ها شهید سلیمانی روزه داشت و با همه وجودش تلاش می‌کرد، ‌گفت: اخلاص ما را به همه چیز می رساند و اگر اخلاص نباشد هیچ چیز نیست.

روحانی با بیان اینکه سلیمانی به همه منطقه و مسلمانها در منطقه عزت را هدیه کرد و در بسیاری از مواقع ذلت را برای دشمنان این منطقه به رخشان کشید و نشان داد، تصریح کرد: با دستان پر برکتش هم برای مسلمان ها از عزت آفرید و هم برای مشرکین و دشمن ذلت خلق کرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه این خیلی مهم است که آدم بتواند راه امیرالمومنین را طی کند و کاری کند که همه مردم احساس غرور بکنند، اظهار داشت: این تنها در میدان و جنگ نیست بلکه در آب و برق هم ممکن است کاری کنیم که مردم احساس غرور کنند و ممکن است در انرژی و توسعه کشور هم کاری بکنیم که مردم احساس غرور بکنند.

وی با بیان اینکه ممکن است در صحنه مذاکره با دنیا کاری کنیم که همه احساس غرور کنند، تصریح کرد: این مهم هست که ما کاری بکنیم که برای یک ملت یا یک امت غرورآفرین باشد.

روحانی افزود: من امروز بسیار خوشحال هستم که یک سد بسیار مهم را در شمال غرب کشور افتتاح شد که می‌تواند یک دریاچه سرنوشت‌ساز برای زندگی مردم را احیا بکند و خوشحالم که خداوند توفیق داد که به یکی از آرزوهای مان رسیدیم و انشاالله روزی به جشن احیای دریاچه ارومیه می‌رسیم.

وی ادامه داد:  ۱۴ یا ۱۵ میلیون نفر در غرب کشور کشاورزی و سلامت و زندگیشان مرهون این دریاچه و نگین سبز منطقه است که زندگی این ها را تضمین می‌کند و اگر نباشد نمی شود زندگی کرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه روزی که دولت کار خود را آغاز کرد ما ۱۴۴ صد در کشور داشتیم گفت: روزی که می‌خواهیم از این دولت خداحافظی کنیم ۲۰۱ سد را به یادگار می گذاریم و ۵۷ سد در این هشت سال به افتتاح می رسد.

روحانی با بیان اینکه دولت در طول ۸ سال در شبکه آبیاری ۳۳۳هزار هکتار شبکه را ایجاد کرد، گفت: تا پایان دولت ۵۶ تصفیه خانه آب شهری به بهره برداری می رسد و ۱۰۱ تصفیه خانه فاضلاب تا پایان دولت به ثمر می نشیند و حرکت خوبی برای زندگی مردم در حوزه آب و برق زیر بنا هست، انجام شده است.

وی با بیان اینکه ما امروز دو عرصه را در برابر خودمان داریم و این مهم هست تا به پایان برسانیم، گفت: اولین عرصه مقاومت در برابر جنگ اقتصادی هست که از سال ۹۷ به ما تحمیل کردند. ترامپ عین صدام بود و صدام هشت سال جنگ را بر ما تحمیل کرد و سرنگون شد و ترامپ ۳ سال جنگ اقتصادی را بر ما تحمیل کرد و او هم در هفته‌های آینده سرنگون می‌شود و نه تنها از حکومت بلکه از زندگی سرنگون خواهد شد و به خاطر جنایت‌ها و ظلم‌هایی که کرد یک آدم بی آبرو در تاریخ خواهد بود و یکی از ظلم‌های غیر قابل گذشتش شهادت شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس بود که یادمان نخواهد رفت و این داغ برای همیشه بر دل و سینه ما هست و ملت‌های منطقه و ایران انتقام مناسبی از آنها خواهند گرفت.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه برای اینکه بتوانیم مقاومت کنیم باید همدیگر را تقویت کنیم و باید دولت را تقویت کنیم،‌ تصریح کرد: هرکس دولت را تضعیف کند و بگوید من ضد آمریکا هستم دروغ گفته و از آن دروغ‌های شاخدار گفته است. دولت در میدان جنگ است و به تعبیری فرمانده این جنگ رئیس جمهور است و ما در میدان جنگ هستیم و می‌جنگیم و اگر کسی این دولت را تضعیف کرد چه بخواهد و چه نخواهد حامی و طرفدار آمریکا است.

وی افزود: هرکس در این شرایط به بخش توسعه کشور، بخش خصوصی، بازرگانان، وارد کنندگان، صادرکنندگان، کشاورزی و صنعت و خدمات و کسانی که تلاش می‌کنند ضربه بزند از آمریکا حمایت کرده است. امروز روزی هست که برای توسعه کشور باید همه همدیگر را یاری کنیم و امروز روز وحدت است. امروز باید با وحدت، ایثار و فداکاری در صحنه اقتصادی بود و با حمایت دولت بتوانیم از این جنگ خارج شویم و انشالله با پیروزی خارج می‌شویم.

روحانی با بیان اینکه جنگ دیگر جنگ با این ویروس است، تصریح کرد: این ویروس خطرناک است و همه باید با آن مبارزه کنیم و کادر درمان ما در خط مقدم هستند و باید آنها را یاری کنیم و همه مردم باید پروتکل های بهداشتی را اجرا کنند. من از مردم بسیار متشکر هستم که در این دو ماه اخیر خیلی همکاری کردند و ما توانستیم کشور را از آن شرایط بحران بیرون بیاوریم.

وی افزود: ما باید این راه را ادامه بدهیم و پروتکل‌های بهداشتی را به دقت اجرا کنیم و باید تجمع‌ها را کنار بگذاریم و تجمع خانوادگی و رفاقتی و دوستی و ملی و دینی را کنار بگذاریم و فاصله‌گذاری را رعایت کنیم تا از این مشکل هم عبور کنیم.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.