رئیسی: فرهنگ مهمترین ابزار برای پیشرفت جامعه است - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 95119
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۱۹ آذر ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۲ |

رئیسی: فرهنگ مهمترین ابزار برای پیشرفت جامعه است

رئیس‌جمهور در همایش «چیستی و چگونگی قرارگاهی شدن شورای‌عالی انقلاب فرهنگی» گفت: مسأله فرهنگ در جهت دهی اقدامات بسیار مهم است، فرهنگ مهمترین ابزار برای پیشرفت و موفقیت جامعه محسوب می‌شود.
رئیسی: فرهنگ مهمترین ابزار برای پیشرفت جامعه است

آیت الله سید ابراهیم رییسی امروز یکشنبه ۱۹ آذر در همایش «چیستی و چگونگی قرارگاهی شدن شورای‌عالی انقلاب فرهنگی» گفت: برای همه کسانی که در شورای انقلاب فرهنگی در این ادوار تلاش کردند، از خداوند متعال آرزوی موفقیت می‌کنیم. از آقای دکتر مخبر و دکتر عاملی که در سمت دبیری شورای در این ادوار تلاش کردند، قدردانی می‌کنیم.

وی افزود: این جلسه برای توجه به موضوع شورای انقلاب فرهنگی است، هرساله این شورا با رهبری دیدار داشتند و نکات مهمی برای این شورای اثرگذار بیان می‌کردند که به نظر من توجه به این نکات چراغ راه است.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: این جلسه برای یادآوری این سخنان و مسئولیت مهم شورای انقلاب فرهنگی اهمیت دارد و می‌تواند ما را در مراکز علمی کشور به سمت مطلوب هدایت کند. اهمیت فرهنگ برکسی پوشیده نیست، فرهنگ جهت دهنده اقدامات اساسی در جامعه بشری است. هم می تواند شتاب دهنده و هم کُند کننده باشد. 

رئیسی اظهار داشت: مسأله فرهنگ در جهت دهی اقدامات بسیار مهم است. فرهنگ مهمترین ابزار برای پیشرفت و موفقیت جامعه محسوب می‌شود اگر به ابزار فرهنگی توجه شود نیاز به ابزار الزام آور نیست. اگر ساختارهای فرهنگی و فرهنگ یک جامعه متحول شد و از فرهنگ مصرفی به فرهنگ مولد تبدیل شد کار سخت می‌شود.

وی افزود: موفقیت و پیشرفت جامعه در گرو کارآمدی ابزارهای فرهنگی است و ما را از بسیاری از بایدها و نبایدها بی‌نیاز می‌کند. آنچه که امروز لازم است و اهمیت دارد این است که نیازمند نظم و محتوای انقلابی هستیم که جایگاه شورا در مسائل فرهنگی ایجاب می‌کند این کار به خوبی صورت بگیرد. شبیخون فرهنگی بی رحمانه‌ای در جوامع مختلف برای تهی کردن ملت‌ها از داشته‌هایشان وجود دارد و می‌خواهند آنچه خودشان دارند را بر ملت‌ها تحمیل کنند.
|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.