رئیسی: رسانه‌ها ادراک درستی از واقعیت به مخاطبان ارائه کنند - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 74822
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۰۳ آبان ۱۴۰۱ - ۹:۴۸ |

رئیسی: رسانه‌ها ادراک درستی از واقعیت به مخاطبان ارائه کنند

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه استکبار به دنبال این است ادراک جامعه را عوض کند گفت:‌ رسانه‌ها ادراک درستی را از واقعیت به مخاطبان ارائه کنند و چیزی که خواسته همه ملت‌هاست اجرای عدالت است که رسانه‌ها در پیگیری اجرای عدالت می‌توانند نقش داشته باشند.
رئیسی: رسانه‌ها ادراک درستی از واقعیت به مخاطبان ارائه کنند

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور صبح امروز (سه‌شنبه سوم) در جمع مدیران ارشد رسانه‌های بین‌المللی عضو اتحادیه خبرگزاری‌های آسیا و اقیانوسیه (اوآنا) که در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، ضمن خوش‌آمدگویی به میهمانان اعضای این اتحادیه گفت: بخش قابل توجهی از جمعیت جهان در این دو منطقه قرار دارد. این منطقه دارای یک تمدن و مدنیتی است که به بلندای تاریخ جلوه‌های تمدنی و فرهنگی در این منطقه وجود داشته است.

وی افزود: ماموریت شما به عنوان اصحاب رسانه حفظ هویت مردم این منطقه و حفظ استقلال کشورها و ملت‌ها است. امروز در دنیای اطلاعات و ارتباطات زندگی می‌کنیم و در این دنیا هجوم بسیاری به فرهنگ ملت‌ها به ویژه ملت‌های و کشورهای مستقل می‌شود زیرا می‌‌خواهند آنها را از هویت تهی کنند.

رئیسی با بیان اینکه در مقابل هجوم بی‌رحمانه که نسبت به فرهنگ، استقلال آزادی وجود دارد، نقش رسانه‌ها بسیار مهم و تعیین‌کننده است، خاطرنشان کرد: رسانه‌ها می‌توانند از چند خصوصیت برخوردار باشند و اولین آن این است که رسانه بتواند برای مردم به عنوان یک جایگاه امید بخش مطرح باشد. رسانه باید برخوردار از صدق و راستی باشد بتوانند به هنگام عمل کند.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه رسانه باید پیگیر اجرای عدالت باشد گفت:‌ رسانه‌ها باید ادراک درستی را از واقعیت به مخاطبان ارائه کنند و چیزی که خواسته همه ملت‌هاست اجرای عدالت است که رسانه‌ها در پیگیری اجرای عدالت می‌توانند نقش داشته باشند. رسانه باید نه فقط حفظ هویت ملت‌ها را انجام دهد، بلکه باید بتواند ملت ها را در مقابل هجوم ها صیانت و حفظ کند و این رسالت مهمی است که رسانه‌ها به ویژه در این منطقه بر عهده دارد.

رئیس جمهور با اشاره به اقسام ترور تصریح کرد: گاهی ترور شخص انجام می‌شود و گاهی ترور شخصیت‌ها که با تهمت‌ها، افتراها و بیان ناسزا انجام می‌شود؛ گاهی هم ترور اقتصادی است که دشمنان می‌خواهند اقتصاد یک ملت را ترور کند. کلا دشمنان حربه و ابزاری که برای نوع ترور دارند، تحریم است.

رئیسی با تاکید بر اینکه امروز تحریم همان جنگ نظامی دیروز است، گفت: دیروز دشمنان ابزار نظامی به کار می‌گرفتند و امروز ابزار تحریمی، یک موقع هم ترور فرهنگی است که باید خوب شناخته شود که تروریسم فرهنگی به چه شکل است. این نوع از تروریسم به بیان حقایق نمی‌پردازد و تلاش می‌کند حقایق حذف شود و آنچه که حقیقت است در گردانه ارتباطات و اطلاعات وجود نداشته باشد.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: گاهی هم این نیست که همه حقایق را نگوید بلکه بخش کم‌اهمیتی از حقایق را مطرح می‌کند، یعنی به حقایق کم‌اهمیت و کم‌وزن می‌پردازد تا حقایق اصلی پنهان بماند و این ترور فرهنگی است.

رئیسی با بیان اینکه کار رسانه یک مأموریت مهم و بسیار خطیری بر عهده اصحاب رسانه است، اظهار کرد: اصحاب رسانه باید بتوانند هویت تمدنی و داشته‌های بسیار ملت‌ها به ویژه در آسیا و اقیانوسیه را نشان دهند؛ ما در این منطقه از نظر نیروی انسانی، سابقه فرهنگی و تمدنی و منابع و ظرفیت‌های اقتصادی، منطقه بسیار غنی‌ داریم.

وی افزود: ظرفیت‌های منطقه هم باید خود ملت آن نشان داده شود و هم با آنها شخصیت دهد تا در مقابل هجوم‌ها و انواع مختلف ترورها که وجود دارد ایستادگی و مقاومت کند و در اینجا رسانه‌ها خیلی می‌توانند نقش داشته باشند.

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه رسانه باید نگاه مقاومتی در برابر هجوم‌ها را رصد کند و در برابر آن مقاومت کند، گفت: رسانه می‌‌تواند ارزش‌ها و کرامت انسانی را برای ملت‌ها حفظ کند و ماموریت اجرای عدالت در جامعه را بر عهده بگیرد؛ اجرای عدالت یکی از خواسته‌های ملت‌ها است که رسانه‌ها در پیگیری آن می‌توانند نقش ویژه‌ای داشته باشند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.