رئیسی در جمع دانشجویان: دانشگاه و دانشجو نباید به باشگاه احزاب سیاسی تبدیل شود - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 94988
  پرینتخانه » سیاسی تاریخ انتشار : ۱۵ آذر ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۵ |

رئیسی در جمع دانشجویان: دانشگاه و دانشجو نباید به باشگاه احزاب سیاسی تبدیل شود

رئیسی جمهور با بیان اینکه دانشگاه تحول آفرین است، گفت: دانشگاه و دانشجو نباید به باشگاه احزاب سیاسی و پیاده‌نظام سیاسیون تبدیل شود.
رئیسی در جمع دانشجویان: دانشگاه و دانشجو نباید به باشگاه احزاب سیاسی تبدیل شود

آیت الله سید ابراهیم رئیسی امروز (۱۵ آذر) در مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه شهید بهشتی حضور یافت.

در ابتدای این مراسم تعدادی از دانشجویان به بیان دیدگاه هایشان در موضوعات مختلف پرداختند. رئیسی جمهور نیز در این دیدار با بیان اینکه دانشگاه مرکز علم، دانش و تولید علم است، دانشگاه به کشور قدرت می بخشد، گفت: نیروهای آموزش دیده و دانشمند و نخبه و کسانی که هم تخصص دارند و هم تعهد می توانند در عرصه های مختلف تحول آفرین باشند. 

 وی افزود: قدرت علمی پیشران پیشرفت و توسعه در کشور است. توانمندی کشور با علم و دانش و فناوری دارای اهمیت است. آینده ایران و ایران آینده را علم و دانش و تخصص همراه با تعهد رقم می‌زند و دانشگاه متکلف این مسئولیت مهم است. دانشگاه تحول آفرین است. به جد معتقدیم دانشگاه اتاق فکر و اندیشه ورزی دولت است. 

تشکر رئیس جمهور از دانشگاهیان برای ناامید کردن دشمن در حوادث سال گذشته

رئیس جمهور تصریح کرد: دشمن چون نقش دانشگاه را فهمیده بود تلاش کرد دانشگاه را بهم بریزد و کسب علم و معرفت را مختل کند. سال گذشته دیدید که دانشگاه هدف بود، اما باید صمیمانه از دانشجویان، اساتید و مدیران تشکر کنم که دشمن را ناکام گذاشتند و نگذاشتند به اهداف پلیدش برسد و او را ناامید کردند.

دانشجو باید نسبت به اصلاح امور حساس باشد

رئیس جمهور ادامه داد: دانشجو فقط در روز دانشجو نباید مورد توجه قرار بگیرد، در طول سال باید مورد توجه باشد. دانشجویان قشری پیشتاز هستند که جامعه و نیاز آن را می‌شناسند و برای رفع نیاز جامعه آماده عرضه خود در حوزه‌های مختلف است.

وی افزود: دانشجو در جایگاه روشنفکری باید ببیند، قبل از اینکه دیگران ببینند و شرایط جامعه را خوب درک کند و در زمان لازم مطالبه‌گری و حق‌خواهی کند و نسبت به اصلاح امور حساس باشد.

جنبش دانشجویی ،جنبش ضد استیداد و ضد استعمار است‌

رئیس جمهور اضافه کرد: دانشگاه با دانش و تلاش در کنار مسائل و نطام مسائل کشور می‌تواند تحول آفرین  باشد. دانشگاه می تواند در کنار مسئله شناسی برای حل مشکلات کمک کند

وی گفت: دانشگاه کانون فضیلت خواهی، اخلاق، ادب و کرامت انسانی و توجه به دیگران و خداخواهی و توجه به اجرای قانون و عدالت است و می تواند در این عرصه نقش آفرین باشد.

رئیسی ادامه داد: جنبش دانشجویی، جنبش ضد استبداد و ضداستعمار است‌. دانشجوی سیاسی و فعال و جریان جنبش دانشجویی،  جنبشی است که می تواند ضد استبداد داخلی و استعمار خارجی باشد.

دانشگاه و دانشجو نباید به باشگاه احزاب سیاسی و پیاده‌نظام سیاسیون تبدیل شود

رئیس جمهور تاکید کرد: دانشگاه سیاسی است اما سیاست‌کار نه؛ سیاسی یعنی اینکه نسبت به جامعه خود و نیازهای آن شناخت دارد. برخی‌ها فکر می‌کنند سیاسی بودن دانشگاه به معنای این است که دانشگاه به باشگاه احزاب سیاسی و دانشجویان پیاده‌نظام سیاسیون تبدیل شوند، ما این را سیاسی بودن دانشگاه نمی‌دانیم.

وی افزود: وظیفه دانشگاه پرورش عالم و نخبه و چهره‌های محقق و پژوهشگر است اما متاسفانه دانشگاه و کشور گرفتار مدرک گرایی شده است.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.