دشمن از فروش نفت برای دارو هم مضایقه کرد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 23936
  پرینتخانه » اخبار, اقتصادی, بین الملل, سیاسی تاریخ انتشار : ۰۷ تیر ۱۳۹۹ - ۸:۰۴ |

دشمن از فروش نفت برای دارو هم مضایقه کرد

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: دشمنان تلاش کردند نظام را با تحریم‌های اقتصادی و تحریم‌های سال‌های اخیر سخت‌تر از سال ۹۰ و ۹۱ به تنگنا ببرند و در این راستا از دارو هم مضایقه کردند.
دشمن از فروش نفت برای دارو هم مضایقه کرد

 محمد باقر نوبخت شامگاه جمعه در مراسم شهدای هفتم تیر اردستان اظهار کرد: در حادثه هفتم تیر ۷۲ تن از مسؤولان بلند پایه ایران در خاک و خون غلتیدند و حادثه‌ای بود که چند روز قبل امام خامنه‌ای ترور شد و قبل از آن شهید مطهری را ترور کردند.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: هیچ حادثه تاریخی در قرن معاصر وجود ندارند که رخ داده و ۷۲ تن از سران نظام کشته شوند و دشمن سعی کرد تا در روزهای قبل امام خامنه‌ای را از ما بگیرند.  

وی گفت: چرا برای برخورد با یک نظام این گونه گروهی را شهید و ترور می‌کنند؟ این اولین و آخرین ترور هم نبود که بعد از آن اتفاق شهید دستغیب و مدنی را ترور کردند.

نوبخت بیان داشت: یکی از منافقین می‌گفت این اتفاقات همه با برنامه‌ریزی منسجم بود که ماموریت داشتیم اول مغزهای انقلاب را بزنیم و در هفتم تیرماه ستون نظام ‌را زدیم و بعد از آن با به شهادت رساندن ائمه جمعه سعی داشتیم زبان نظام‌ را بزنیم اما دیدیم‌ که نشد؛ بعد از آن دستان انقلاب را هم بریدیم و دیدیم باز هم انقلاب حرکت کرد حتی تو خیابان‌ها جوخه‌های اعدام‌منافقین راه انداختیم و دادگاه تشکیل می‌دادیم هر کس که قیافه حزب الهی داشت ترور می‌کردیم اما همچنان انقلاب مسیر خود را ادامه می‌داد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: واقعا ایران چه کشوری بود که جهان بسیج شد تا ‌آن را سرنگون کند و تلاش کردند که نظام ایران را ساقط کنند اما نتوانستند؛ کدام کشور را می‌توانید معرفی کنید که رئیس جمهور و نخست وزیر را زنده  زنده بسوزانند کجا سراغ دارید که یک کشور نابهنگام به کشورش تجاوز جنگی کند و دنیا پشتش باشد و کاری از پیش نبرند.  

وی با اشاره به تحریم‌های اخیر عنوان کرد: دشمنان تلاش کردند نظام را با تحریم‌های اقتصادی و تحریم‌های سال‌های اخیر سخت‌تر از سال ۹۰ و ۹۱ به تنگنا ببرند و در این تحریم‌ها یک قطره نفت را برای دارو هم مضایقه کردند.

نوبخت بیان داشت: دشمنان فکر می‌کردند با تحریم‌ها ۴۰ سالگی را نمی‌بینیم و نفت در برابر غذا از ما دریغ کردند؛ در بودجه امسال ۱ میلیون بشکه فروش نفت را برنامه‌ریزی کردیم که با قیمت ۵۰ دلار ولی ما را تحریم کردند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: رژیم آمریکا بی‌رحم‌ترین رژیم تاریخ است اما تمام تلاش این است که جمهوری اسلامی ایران سربلند شود؛ آن وقت که دشمن در خاک ایران بود، پیشنهاد آتش بس دادند ولی وقتی وجب به وجب خون دادیم، دشمن تسلیم شد اما ما ضعیف نشدیم.

وی افزود: می‌خواستند ضعیف شویم اما از نظر قدرت در منطقه قوی‌تر هستیم؛ امروز فرزندان شما در ایران در دل اتم نفوذ کردند و  راستای صلح‌آمیزآن را  استفاده می‌کنند و هم در مدارهای فضا ماهواره‌های سپاه عزیز می‌چرخد و این وعده الهی است.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.