درآمدی بر طغیان واقعی در آمریکا - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 101714
  پرینتخانه » بین الملل, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۶:۱۰ |

درآمدی بر طغیان واقعی در آمریکا

آژانس امنیت ملی و دیگر نهادهای اطلاعاتی آمریکا سیگنالها و نشانه های نگران کننده ای را در خصوص تحولات جاری در این کشور دریافت کرده اند. این دغدغه، معطوف به بروز شورش های اجتماعی و داخلی پایدار در آمریکاست. اگرچه پیش بینی می شد این اتفاق در سال 2020 میلادی ، متعاقب برگزاری انتخابات ریاست جمهوری میان بایدن و ترامپ رخ می دهد اما اکنون، در سال 2024 میلادی این موضوع جدی تر از هر زمان دیگری به نظر می رسد.
درآمدی بر طغیان واقعی در آمریکا

آژانس امنیت ملی و دیگر نهادهای اطلاعاتی آمریکا سیگنالها و نشانه های نگران کننده ای را در خصوص تحولات جاری در این کشور دریافت کرده اند. این دغدغه، معطوف به بروز شورش های اجتماعی و داخلی پایدار در آمریکاست. اگرچه پیش بینی می شد این اتفاق در سال ۲۰۲۰ میلادی ، متعاقب برگزاری انتخابات ریاست جمهوری میان بایدن و ترامپ رخ می دهد اما اکنون، در سال ۲۰۲۴ میلادی این موضوع جدی تر از هر زمان دیگری به نظر می رسد. هر اندازه به انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ میلادی نزدیک تر می شویم،نام “پسران مغرور”به عنوان پیاده نظام انتخاباتی ترامپ بیشتر از سوی منابع خبری و رسانه های آمریکایی به گوش می رسد. اکثر
 رسانه های غربی، پسران مغرور را نماد طغیان جامعه آمریکا علیه بایسته ها و هنجارهای اجتماعی و سیاسی جاری در این کشور قلمداد کرده و تاکید دارند که این گروه افراطی و مهاجرستیز، این بار در برابر شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری کوتاه نخواهند آمد.پس از برگزاری  انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰،  شاهد وقوع شورش ششم ژانویه ۲۰۲۱ در کاپیتال هیل و تسخیر کنگره با محوریت و نقش آفرینی خاص پسران مغرور بودیم.صورت مسئله این است که در صورت شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ میلادی و پایان رسمی تاریخ مصرف وی، احتمال دارد پسران مغرور این بار قدرت نمایی بیشتری در خیابانها داشته و مراکز دولتی و رسمی بیشتری را تحت تسخیرخود در آورند! با یک جست و جوی ساده در اینترنت، داده ها و اطلاعات قابل تاملی در خصوص گروه پسران مغرور به دست می آوریم. بر اساس این اطلاعات، پسران مغرور که از آنها در میان مخالفانشان به عنوان پسران بد نیز یاد می شود، دارودسته ای است که تنها ازمردان عضو می گیرد، در تجمعات عمومی دست به خشونت می زند و فلسفه ای زن ستیز و نژادپرستانه دارد. این گروه ملی گرای افراطی، پس از انتخاب ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا( در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ میلادی )  به وجود آمد. این گروه در ابتدا حالت شبه روشنفکری به خود گرفت اما پس از مدت زمانی کوتاه، تبدیل به نماد شورش اجتماعی و سیاسی در آمریکا شدند. اعضای این گروه اکثرا معتقدند نزاکت اجتماعی و بایسته های تعیین شده در خصوص فعالیت سیاسی در آمریکا ، منجر به خرد شدن مردانگی آمریکایی ها می شود.آنها از ترامپ حمایت می کنند زیرا از دید پسران مغرور، ترامپ قدرت به چالش کشیدن مناسبات کلان و زیرساخت های آزاردهنده در معادلات قدرت غربی را داراست. برخی منابع آمریکایی تعداد پسران مغرور حامی ترامپ را ۲ میلیون و برخی دیگر ۳ میلیون نفر می دانند. جوانانی که اکثرا مسلح هستند و حذف کامل ترامپ از معادلات انتخاباتی را خط قرمز خود قلمداد می کنند. گروه پسران مغرور غیر از ایالات متحده، در کشورهای دیگری مانند استرالیا، انگلیس و کانادا نیز مشغول فعالیت و یارگیری است اما مقر اصلی آنها در واشنگتن است. تحلیلگران مسائل اجتماعی و سیاسی در آمریکا هشدار داده اند که شکست یا پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو، هر دو منتج به بروز رفتارهایی از سوی گروه پسران مغرور خواهد شد که در هر دو صورت، شورشی اجتماعی را در ایالات متحده کلید خواهد زد.

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.