دانشگاه‌ها مجاز به ثبت نام حضوری نیستند - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 32856
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی تاریخ انتشار : ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۸:۱۲ |

دانشگاه‌ها مجاز به ثبت نام حضوری نیستند

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: ثبت نام دانشجویان نو ورود صددرصد مجازی انجام می‌شود و هیچ دانشگاهی مجاز به ثبت نام حضوری نیست.
دانشگاه‌ها مجاز به ثبت نام حضوری نیستند

علی خاکی صدیق، معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، درباره جزئیات شروع ترم تحصیلی جدید در دانشگاه‌ها اظهار کرد: سال تحصیلی جدید از ۱۵ شهریور برای دانشجویان قدیمی آغاز شد و برای دانشجویان نو ورود نیز تقریبا از ۱۷ آبان آغاز شده است.

او با اشاره به اینکه ثبت نام مجازی ثبت نام دانشجویان نو ورود در تمام دانشگاه‌ها در حال اجراست،  افزود: آموزش برای دانشجویان نو ورود به صورت کاملا الکترونیکی انجام می‌شود؛ اخذ واحد و ثبت نام نیز به صورت صددرصد مجازی انجام می‌شود و هیچ دانشگاهی مجاز نیست فرآیند ثبت نام را حضوری انجام دهد.

خاکی صدیق ادامه داد: هر دانشگاه برای ثبت نام و آموزش مجازی، سامانه مخصوص به خود را دارد. با توجه به برنامه ریزی و تجربه ای که کسب کردیم، امیدواریم که کیفیت شبکه‌های آموزش مجازی خوب باشد. دانشگاه‌ها نیز در ارائه آموزش‌های مجازی باید از سامانه‌های داخلی و مخصوصا سامانه‌های دانشگاه‌ها استفاده کنند و مجاز به استفاده از پیام رسان های خارجی نیستند.

معاون آموزشی وزیر علوم گفت: سامانه‌های آموزش مجازی به نسبت ترم قبل ارتقا پیدا کرده است. در برخی از ساعات، سامانه‌های آموزش مجازی دچار وقفه می‌شد. ترم قبل آموزش عالی با شیوع کرونا غافلگیر شد و تجربه آموزش الکترونیک را اکثر دانشگاه‌ها نداشتند.

استفاده از آموزش الکترونیکی، هزینه‌ای برای دانشجویان ندارند

خاکی صدیق تصریح کرد: استفاده از آموزش الکترونیکی از طریق سامانه‌های دانشگاه‌ها، هزینه‌ای برای دانشجویان ندارند و کاملا مجانی است. ممکن است برخی از استادان و دانشجویان با توافق طرفین از سامانه‌هایی به جز سامانه دانشگاه برای آموزش مجازی استفاده کنند که قاعدتا استفاده از این بستر‌ها مشمول هزینه خواهد بود.

معاون آموزشی وزارت علوم افزود: در ترم تحصیلی جاری، حدود ۹ تا ۱۲ واحد به دانشجویان ارائه می‌شود، براین اساس این ترم، فشرده‌تر برگزار می‌شود اما این اقدام باعث نمی‌شود که دانشجویان مجبور به گذراندن ترم بیشتر شده و با مشکل مواجه شوند زیرا مشکل ارائه واحدِ کمتر با ترمیم در ترم‌های بعد و حتی ترم تابستان  حل می‌شود. البته این اختیار به دانشگاه ها داده شده است که ترم تحصیلی جاری را برای این نو دانشجویان حدود دو تا سه هفته تمدید کنند.

او درباره زمان شروع ترم تحصیلی در بهمن ماه گفت: با وجود تاخیر در ورود دانشجویان جدید الورود به دانشگاه‌ها  ترم بعد باید به موقع و با حداقل تاخیر شروع شود.

| منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.