دانشجویان خواستار تعطیلی یک هفته ای دانشگاه و تعویق امتحانات شدند - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 34005
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار تاریخ انتشار : ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۱ |
در نامه به معاون دانشگاه تهران؛

دانشجویان خواستار تعطیلی یک هفته ای دانشگاه و تعویق امتحانات شدند

تعدادی از دانشجویان دانشگاه تهران با تنظیم نامه ای خواستار تعطیلی یک هفته ای و تعویق امتحانات شدند.
دانشجویان خواستار تعطیلی یک هفته ای دانشگاه و تعویق امتحانات شدند

جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران در نامه‌ای به معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه خواستار تعطیلی یک هفته‌ای دانشگاه و تعویق امتحانات شدند.

متن نامه به این شرح است؛

ضمن آرزوی سلامتی همانگونه که مستحضر هستید، با توجه به برگزاری غیرحضوری کلاس‌ها در شرایط همه گیری بحران کرونا، اکثر دروس بنا به سیاست درست ارزیابی مستمر، بخش فعالیت کلاسی و مستمر را به طور قابل توحهی گسترش داده اند؛ از طرفی بنا به بازخورد گروه‌های مختلف دانشجویان، یکی بودن محیط کار و تحصیل در خانه و یکنواختی در شرایطی که تعامل با دیگران و تفریحی وجود ندارد، موجب کاهش بازدهی، خستگی ذهنی و از بین رفتن بخشی از انگیزه برای تلاش و یادگیری شده است.

در گفتگو با اساتید نیز آنها تجربه‌های مشابهی را بیان کرده اند که تجمیع همه آنها افت کیفیت یادگیری یاددهی را به همراه خواهد داشت. این در حالی است که با ثبت نام دیرهنگام ورودی‌های ۹۹ دانشگاه، ترم بعدی از ۲ اسفند شروع خواهد شد و عملاً سه هفته در بهمن ماه برای ورودی‌های بالاتر برنامه آموزش تعریف شده است. نویسندگان این نامه تقاضا دارند که با توجه به شرایط پیش آمده، ترم دانشگاه تا ۲ اسفند ماه تمدید شود و یک هفته (مثلاً هفته سوم آذرماه) تعطیل اعلام شود. از طرفی فرصت کافی برای انجام تکالیف درسی با فشردگی کمتر برای دانشجویان ایجاد شود.

در صورتی که دانشگاه به هر دلیلی نمی‌تواند با این درخواست موافقت کند؛ لطفاً موعد اعلام نمرات برای اساتید را تا اسفندماه تمدید کند تا ایشان آزادانه بتوانند بخشی از فعالیت کلاسی را به بعد از امتحانات رسمی موکول کنند و از حجم تکلیف این دو ماه و امتحان نهایی کمی کاسته شود.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.