خانزادی: به زودی ردپایی از استکبار جهانی در منطقه نخواهید دید - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 12998
  پرینتخانه » سیاسی تاریخ انتشار : ۰۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۷ |

خانزادی: به زودی ردپایی از استکبار جهانی در منطقه نخواهید دید

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت:‌ در آینده نزدیک شاهد خواهید بود که هیچ ردپایی از رژیم‌های منحوس استکبار جهانی در منطقه تحت کنترل نیروی دریایی جمهوری اسلامی و پیرامون آن وجود نخواهند داشت.
خانزادی: به زودی ردپایی از استکبار جهانی در منطقه نخواهید دید

امیردریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سخنرانی پیش از خطبه نمازجمعه امروز تهران گفت: در تاریخ هر ملتی روزهایی وجود دارد که موجب مباهات و افتخار است و به لطف خداوند و به برکت انقلاب اسلامی تاریخ ایران اسلامی مملو از چنین روزهایی است.

وی افزود: نیروی دریایی در طول ۴۰ سال اخیر و در گام اول افتخاراتی آفرید که متضمن امنیت و برگرفته از  آرمان‌های انقلاب اسلامی بود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش تصریح کرد: در شرایطی که استکبار جهانی با تحمیل جنگ ۸ ساله به دنبال آن بود که نهال انقلاب را از پای درآورد تکاوران نیروی دریایی در آغاز جنگ تحمیلی حماسه‌آی ۳۴ روزه را در خوزستان آفریدند.

وی افزود: استکبار جهانی که بعثی‌ةا را به نیابت از خود به جنگ علیه جمهوری اسلامی فرا خوانده بود تصور می‌کرد ظرف یک هفته می‌تواند خوزستان را از ایران جدا کرده و به تهران برسند اما دفاع جانانه تکاوران نیروی دریایی آنان را متوقف کرد.

* در ۶۷ روز ابتدایی دفاع مقدس نیروی دریایی ضربه محکمی بر استکبار و ایادی آن وارد کرد

دریادار خانزادی گفت:‌ در ۶۷ روز ابتدایی دفاع مقدس نیروی دریایی توانست سیلی و ضربه محکمی بر استکبار و ایادی آن وارد کرده و دشمن را به طور کامل در دریا متوقف کند و تا پایان ۸ سال دفاع مقدس سیطره خود را بر دریا اعمال کرد.

وی تصریح کرد: دشمن می‌تواند تلاش کند کشتی‌های تجاری و نفتی ایران را از بین ببرد و از هوا و دریا به آنها ضربه وارد کند اما عملیات اسکورت این کاروان‌ها مانع از تحقق این اقدام آنها شد.

*نیروی دریایی در طول دفاع مقدس ۱۰ هزار کشتی ایرانی را اسکورت کرد

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: نیروی دریایی در طول ۸ سال دفاع مقدس توانست ۱۰ هزار کشتی ایرانی را اسکورت کرده و باعث شود تا اقتصاد کشور پایدار بماند.

خانزادی خاطرنشان کرد:‌با وجود تحریم‌هایی که از همان روزهای ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی شکل گرفته بود و به دنبال تضعیف ایران بود اما نیروی دریایی به دنبال ساخت و تجهیزات با اتکا به ظرفیت داخلی بوده و توانست امکانات، تجهیزات و قطعات خود را به روز کرده و هویت نیروی دریایی انقلاب اسلامی را تثبیت کند و پا به عرصه اقیانوس‌ها بگذارد.

وی افزود: با تجهیزات نیروی دریایی، توانستیم خود را از آبراه کوچک وارد اقیانوس‌ها کرده و جلوه‌های اقتدار علمی و صنعتی جمهوری اسلامی را به رخ استکبار جهانی بکشانیم.

وی گفت:‌ برای تأمین امنیت ناوگان تجاری و نفتی جمهوری اسلامی ایران ناوگروه‌های نیروی دریایی در شمال اقیانوس هند، خلیج عدن و دریای سرخ توانستند با دزدی دریایی و تروریسم دریایی بجنگند و امنیت ناوگان جمهوری اسلامی در دریا برقرار شد.

* ۶۴ ناوگروه نیروی دریایی در آبراه‌ها و اقیانوس‌ها از امنیت جمهوری اسلامی دفاع می‌کنند

وی تصریح کرد: هم اکنون ۶۴ ناوگروه نیروی دریایی در آبراه‌ها و اقیانوس‌ها از امنیت جمهوری اسلامی دفاع می‌کنند و هم اکنون که با شما سخن می‌گویم ناوگروه ۶۴ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در دریای سرخ در حال برقراری امنیت و اسکورت کشتی‌های نفتی جمهوری اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: امتدادهای عمقی جدید برای نیروی دریایی و نظام جمهوری اسلامی ایجاد کرده‌ایم.

وی افزود: در دوران سازندگی و سال‌های پس از دفاع مقدس تجهیزات نیروی دریایی را خودمان ساختیم چرا که معتقد بودیم امنیت عاریه‌ای را برای خود شایسته نمی‌دانیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت:‌ برای ساخت کشتی‌ها و ناوگان خود دست به کار شدیم و ناو موج، جماران، دماوند، سهند را به کار گرفته و وارد آبراه‌های جمهوری اسلامی کردیم و در همین ماه هم ناو دنا را به عرصه رزم دریایی وارد خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: ساخت زیردریایی را که پیچیدگی‌های فناوری زیادی دارد را در دستور کار خود قرار دادیم و ظرف ۲۰ سال گذشته فرهنگ استفاده از زیردریایی را به دست آوردیم و توانستیم زیردریایی غدیر را در کلاس بومی بسازیم و آن را به اژدرهای بومی مجهز کرده و این اژدرهای بومی و افتخارآفرین را مانند موشک‌هایی که از عرشه شلیک می‌شوند از عرشه زیردریایی به سمت دشمن به پرواز درآوریم.

وی خاطرنشان کرد: امروز دشمن ناوگان و ابزارهای چشم‌ پرکن خود را ۷۰۰ کیلومتر دورتر از آبراه‌های دریایی جمهوری اسلامی قرار داده و از آن سو نظاره‌گر ما است.

وی گفت:‌مخابرات پایدار و امن و اطلاعات و ارتباطات از راه دور را در تجهیزات خود به کار گرفته‌ایم.

وی گفت: با حضور در مناطق کمتر برخوردار و آبادسازی این مناطق، تبدیل به پرچمدار توسعه مکران در جنوب شرق ایران شده‌ایم.

وی تصریح کرد:‌امروز مجموعه بصیر، ولایتمدار و شجاع جوانان نیروی دریایی در دریاهای جمهوری اسلامی حضور متقدری دارند.

وی گفت:‌در عرصه ساخت بیمارستان‌ها نیز نیروی دریایی وارد شده و بیمارستان‌های بندرعباس و کنارک را تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسانیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش تصریح کرد: نیروی دریایی راهبردی را از نیروی  دریایی سنتی به نیروی دریایی مدرن، و متناسب با شأن جمهوری اسلامی تبدیل کرده و نیروی دریایی راهبردی را در دستور کار داریم. ضمن اینکه امروز همه کادر نیروی دریایی از نسل انقلاب بوده و با بصیرت و شجاع هستند.

* امنیت امروزمان متکی بر ظرفیت‌های داخلی است

خانزادی خاطرنشان کرد:‌ امروز امنیتی که ما در دریا داریم برخلاف امنیت بسیاری از کشورهای جهان و منطقه عاریه‌ای نیست بلکه متکی بر تمامی ظرفیت‌های داخلی است.

وی افزود : با توجه به تحریم‌ها و فشارهای دشمن که در طول ۴۰ سال اخیر بر جمهوری اسلامی تحمیل شده است توانسته‌ایم نیازهای شناورهای سطحی و زیرسطحی، انواع ناوشکن‌ها و زیردریایی‌ها بر اساس ظرفیت‌های داخلی خود ساخته و متکی بر علم و دانش بومی خود باشیم.

وی افزود: دریاهای ما امن است و حضور شیاطین بزرگ و ایادی آن و آمریکا و رژیم منحوس صهیونیستی نمی‌تواند خللی در اقدامات ما انجام دهد.

وی تصریح کرد:‌دوره‌نمایش‌های دروغین و پرسه‌زدن‌های  دروغین به پایان رسیده و دشمنان و ایادی آنها باید جان سربازان و ابزارهای حلبی خود را بردارند و منطقه را ترک کنند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش خاطرنشان کرد: امروز ملت‌های منطقه بیدار بوده و زیر بار چتر امنیت دروغینی که استکبار به دنبال تحمیل به آنان است نمی‌روند.

امیردریادار خانزدای خاطرنشان کرد: دنیا دید که پوزه ائتلاف نمایشی آنها به خاک مالیده شده و ناچار هستند که خیزش تمدنی ایران به سمت دریاهای جهان را ببینند.

وی تصریح کرد: در شرایطی که ایران آزاد مستقل، دانشمند و قدرتمند به سرعت و با اتکای به ظرفیت‌های ملی عرصه‌های پیشرفت را در خواهند نوردید.

وی تصریح کرد: درآینده نزدیک نظاره‌گر رویکرد تمدنی با تکیه بر دریامحور خواهیم بود.

* روزهای آینده نسل جدیدی از تجهیزات بومی را خواهید دید

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت:‌در روزهای آینده با وجود همه فشارها و تحریم‌ها، نسل جدیدی از تجهیزات بومی متکی بر ظرفیت دانش و علم فرزندان این آب و خاک را خواهید دید.

وی گفت:‌ ناوشکن دنا، ناو مین‌شکار و بومی صبا، پهپاد دورپرواز و استراتژیک سیمرغ و پهپاد دریاپایه که قادر است بدون نیاز به هرگونه کاربری از تمامی عرصه‌ها پرواز کرده و اطلاعات دشمن را به دست بیاورد را عملیاتی کرده و بهره‌برداری را آغاز خواهیم کرد.

وی در پایان گفت:‌در آینده نزدیک شاهد خواهید بود که هیچ ردپایی از رژیم‌های منحوس استکبار جهانی در منطقه تحت کنترل نیروی دریایی جمهوری اسلامی و پیرامون آن وجود نخواهند داشت.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.