حماس: اشغالگر اسرائیلی هیچ آینده‌ای در کرانه باختری ندارد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 4202
  پرینتخانه » بین الملل تاریخ انتشار : ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۶ |

حماس: اشغالگر اسرائیلی هیچ آینده‌ای در کرانه باختری ندارد

سخنگوی جنبش حماس با بیان اینکه کرانه باختری بخش لاینفک فلسطین است، تأکید کرد راهپیمایی‌های بازگشت تا شکست محاصره نوار غزه ادامه خواهد داشت.
حماس: اشغالگر اسرائیلی هیچ آینده‌ای در کرانه باختری ندارد

ساکنان نوار غزه امروز جمعه در راهپیمایی تحت عنوان «نه به الحاق کرانه [باختری]» شرکت خواهند کرد که در راستای راهپیمایی‌های بازگشت است.

راهپیمایی‌های بازگشت از ۳۰ مارس سال گذشته در مرزهای شرقی نوار غزه آغاز شد.

«عبداللطیف القانوع» سخنگوی جنبش حماس امروز اعلام کرد که  راهپیمایی‌های بازگشت، تا شکست محاصره نوار غزه همچنان ادامه خواهد داشت.

پایگاه خبری «غزه بوست» به نقل از سخنگوی حماس اعلام کرد که راهپیمایی «نه به الحاق کرانه» برگزار خواهد شد تا تأکیدی بر این باشد که ملت فلسطین، تصمیمات ظالمانه آمریکا علیه خود را نمی‌پذیرد.

وی با تأکید بر مجهز بودن مردم فلسطین به سلاح ایستادگی و مقاومت در برابر چنین تصمیماتی، اظهار داشت که «کرانه باختری بخش لاینفک سرزمین اشغالی ماست و اشغالگر اسرائیلی هیچ آینده‌ای در آن ندارد».

القانوع  همچنین تصریح کرد که طرحهای یهودی‌سازی کرانه باختری و الحاق آن به اراضی اشغالی، «تجاوز به اصول ملت ما و نادیده گرفتن حقوق ملی آن است».

سخنگوی حماس در پایان اعلام کرد که این جنبش، چنین اقداماتی را نمی‌پذیرد و اجازه نمی‌دهد که اجرایی شود.

در همین ارتباط، هیئت عالی راهپیمایی بازگشت و شکست محاصر از ساکنان غزه خواست که در راهپیمایی نه به الحاق کرانه که در اردوگاههای بازگشت برگزار می‌شود، شرکت کنند.

این هیئت تأکید کرد که این راهپیماییها تا تحقق همه اهداف خود و در صدر آن پایان محاصره غزه و نابودی طرح ادعایی آمریکا موسوم به «معامله قرن» که برای صلح میان مردم فلسطین و اشغالگران اسرائیلی است، ادامه خواهد داشت.

هیئت مذکور در پایان تصریح کرد که ملت فلسطین به حق ثابت خود در پایتختی قدس، حقوق غری قابل تصرف خود از جمله حق تعیین سرنوشت و برپایی یک کشور مستقل به پایتختی قدس پایبند خواهد بود.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.