حزب‌الله لبنان توانسته افکار عمومی جهان را به نفع خودش تغییر دهد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 46724
  پرینتخانه » بین الملل, سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۱۶ تیر ۱۴۰۰ - ۶:۴۸ |
حسن هانی زاده، کارشناس مسائل غرب آسیا:

حزب‌الله لبنان توانسته افکار عمومی جهان را به نفع خودش تغییر دهد

حسن هانی زاده، کارشناس مسائل غرب آسیا در گفت‌وگو با «رسالت» به صحبت‌های اخیر سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان اشاره کرد و افزود: سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان با ارتباط مستقیم و اشراف اطلاعاتی در حوزه رسانه و بهره‌گیری از تحلیل رسانه‌ای از توانمندی بالایی برخوردار است و تبدیل یک مجموعه اطلاع‌رسانی متناسب با شرایط محور مقاومت مهم‌ترین دستاوردهای سید حسن نصرالله طی تقابل با جریان سازی‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی بوده است
حزب‌الله لبنان توانسته افکار عمومی جهان را به نفع خودش تغییر دهد

گروه سیاسی 
حسن هانی زاده، کارشناس مسائل غرب آسیا در گفت‌وگو با «رسالت» به صحبت‌های اخیر سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان اشاره کرد و افزود: سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان با ارتباط مستقیم و اشراف اطلاعاتی در حوزه رسانه و بهره‌گیری از تحلیل رسانه‌ای از توانمندی بالایی برخوردار است و تبدیل یک مجموعه اطلاع‌رسانی متناسب با شرایط محور مقاومت مهم‌ترین دستاوردهای سید حسن نصرالله طی تقابل با جریان سازی‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی بوده است. 
وی افزود: تشکیل شبکه بین‌المللی المنار یکی دیگر از دستاوردهای محور مقاومت و سید حسن نصرالله برای تقابل با جریان‌های رژیم صهیونیستی و آمریکا و غرب تلقی می‌شود‌. 
 حزب‌الله تلاش دارد تا واقعیت‌های جبهه مقاومت به گوش جهان برسد 
هانی زاده تأکید کرد: سید حسن نصرالله همواره تأکید دارد که رسانه‌های وابسته به محور مقاومت اصول متعارف اسلامی و اخلاقی را در اطلاع‌رسانی به ملت‌های اسلامی موردتوجه قرار دهند و از گرایش سیاسی و گزافه‌گویی و بزرگنمایی محور مقاومت اسلامی لبنان خودداری کنند. 
این کارشناس گفت: آنچه اتفاق افتاده است نشان داد که دبیرکل حزب‌الله لبنان تلاشش بر این است که واقعیت‌ها را به گوش جامعه جهانی برسد، به همین دلیل به نظر می‌رسد حتی خود رژیم صهیونیستی نیز در اظهارات سید حسن نصرالله نوعی مصداق و راست‌گویی و پرهیز از گزافه‌گویی می‌بیند. 
او ادامه داد: حتی خود رسانه‌ها در سرزمین رژیم اشغالی زمانی که سید حسن نصرالله سخنرانی انجام می‌دهد پوشش و صحبت‌هایش را موردتوجه قرار می‌دهند. این نشان می‌دهد که سیاست اطلاع‌رسانی محور مقاومت دقیق و مبتنی بر اصول و ارزش‌های اسلامی است. 
هانی زاده تصریح کرد: جریان سازی‌های رسانه‌های صهیونیستی کاملاً برای ملت‌های آزاده جهان مشخص‌شده است و اکنون بیش از ۵ هزار رسانه دیداری و شنیداری و مکتوب وابسته به رژیم صهیونیستی در ایالات‌متحده آمریکا فعالیت می‌کنند. 
تحلیلگر مسائل غرب آسیا افزود: بخش مهمی از مأموریت این رسانه‌ها که افکار عمومی ملت آمریکا را بمباران می‌کنند این است که علیه ایران و محور مقاومت جریان سازی کنند و با گذشت چند دهه متوجه شدم که این رسانه و آن‌ها صادق نیستند و تلاششان این است تا محور مقاومت را تضعیف کنند. 
هانی زاده در انتها گفت: از طرفی اتفاقاتی که اخیراً در آمریکا علیه سران رخ داد مردم آمریکا پی بردند که رژیم صهیونیستی در تلاش است تا واقعیت‌ها را وارونه جلوه دهد این امر نشان می‌دهد که رسانه‌های صهیونیستی با شکست مواجه شده‌اند و محور مقاومت با داشتن چندین شبکه اطلاع‌رسانی دقیق و حساب‌شده توانسته مدیریت افکار عمومی را به نفع خودش تغییر دهد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.