حاجی‌بابایی: دولت مصوبه افزایش حقوق را برعکس عمل می‌کند - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 3021
  پرینتخانه » سیاسی تاریخ انتشار : ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۹:۴۳ |

حاجی‌بابایی: دولت مصوبه افزایش حقوق را برعکس عمل می‌کند

نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر حاجی بابایی در مورد عدم اجرای مصوبه افزایش حقوق گفت: فلسفه مجلس از صدور مصوبه افزایش حقوق کاهش فاصله بین حقوق ها بود و این روشی که دولت در حال حاضر در مورد ضریب ۱۰درصد اعمال کرده خلاف هدف مصوبه مذکور است.
حاجی‌بابایی: دولت مصوبه افزایش حقوق را برعکس عمل می‌کند

حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: مجلس درباره افزایش حقوق ۵ میلیون شاغل و بازنشسته تصمیم گرفت یعنی دولت تاکید داشت که حقوق ۲۰ درصد افزایش می یابد اما مجلس مصوبه ای را تصویب کرد که ۵ میلیون نفر بازنشسته و شاغل خوشحال شدند.

وی افزود: متاسفانه مصوبه دولت برعکس مصوبه مجلس اجرا می شود و دولت براساس روندی که خودش اعتقاد دارد کسانی که یک میلیون و ۲۴۰ هزار حقوق می گیرند ۴۰۰ هزار تومان افزایش به اضافه ۳.۲ درصد اضافه کرده است و کسی که ۲۰ میلیون حقوق می گیرد ۴۰۰ هزار تومان به اضافه ۱۶ درصد یعنی ۶ درصد بالاتر از قانونی که مصوب کردیم دریافت می کند و به گونه ای پلکانی واژگون و معکوس اجرا کرده است.

نماینده مردم همدان در مجلس تصریح کرد: ما براساس قانون اساسی و آئین نامه داخلی سوگند یاد کرده ایم و مجلس موظف است به این موضوع ورود کند؛ در سراسر کشور اعتراض عمومی بالاست و باید از طرف مجلس قول دهیم که مجلس، دیوان محاسبات و بازرسی کل کشور ورود پیدا کند و کارمندان و بازنشستگان در سراسر کشور بدانند قانون مجلس قطعا اجرا می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: معلمان بدانند که ۴ درصد و ۴۰۰ هزار تومان تا ۱۰ درصد را دریافت می کنند و از همه مهم تر کسانی که حقوق ۲.۵ میلیون تا ۴ میلیون می گیرند به جای افزایش ۲۰ درصدی حقوق آن ها ۱۸ درصد افزایش یافته و این خلاف مصوبه مجلس تمامی احکام صادر شده و غیرقانونی است و انتظار می رود مجلس با هماهنگی دولت قانون مصوب را اجرا کند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.