جوان‌سازي و مردمي‌سازي حکمراني - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 1375
  پرینتخانه » اسلایدر, سیاسی تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۱ |
در عهد‌نامه جوانان انقلابي در لبيک به بيانيه گام دوم انقلاب تصريح شد؛

جوان‌سازي و مردمي‌سازي حکمراني

جمعي از جوانان در نامه‌اي خطاب به حضرت آيت‌الله خامنه‌اي تاکيد کردند: براي تحقق همه توصيه‌ها و تکاليف راهبردي در بيانيه گام دوم انقلاب با يکديگر پيمان برادري و جوانمردي بسته‌ايم.
جوان‌سازي و مردمي‌سازي حکمراني
 جمعي از جوانان در نامه‌اي خطاب به حضرت آيت‌الله خامنه‌اي تاکيد کردند: براي تحقق همه توصيه‌ها و تکاليف راهبردي در بيانيه گام دوم انقلاب با يکديگر پيمان برادري و جوانمردي بسته‌ايم. 
به گزارش  فارس، محورهاي اصلي نامه جمعي از جوانان خطاب به رهبر معظم انقلاب پيرامون بيانيه گام دوم به شرح زير است : 
* بسيار خرسند و مفتخريم که برخلاف عملکرد و نگاه جاري جريانات کشور، شما همچون گذشته باز هم چشم اميد به «جوانان» داريد.
* مي‌دانيم که اين بيانيه، بالنده و حرکت آفرين نخواهد شد، مگر آنکه با نگاه انديشه‌ورزانه و راهبردانديشانه و در محيط‌هاي آزادانديش، در ميان نخبگان نسل ما، به صورت مداوم محل گفت‌وگو و مُداقه و تدبير قرار گيرد.
* اکنون ما جوانان بيش از پيش نگران تطاول نظام ديوان سالاري موجود و طولاني شدن تحقق مرحله «دولت اسلامي» هستيم.
* ما نيز همانند شما، نياز به «تحول» و «تغيير» مبتني بر مدار و منطق انقلابي را احساس مي‌کنيم و باور داريم «تحول نسلي»، «تحول گفتماني» و «تحول ساختاري» لازمه تحقق «نظام انقلابي» مد نظر حضرتعالي مي‌باشد.
* مي‌دانيم که تحول نسلي به تنهايي کفايت نمي‌کند. ما نيازمند تحول در ساختارهاي مصلوب کنوني و تحول در انديشه‌هاي حکمراني (گفتمان‌ها نظامات، برنامه‌هاي کلان، رويه‌ها و …) هستيم.
* تجربيات موفق و بومي انقلاب اسلامي در کارآمدي عملي مديريت دفاع مقدس و حرکت‌هاي جهادي گوناگون از قبيل فعاليت‌هاي گسترده خدمت رساني، فرهنگي، دفاعي، علمي و… نشان مي‌دهد که تنها راه گذر از بن بست نمايي دشمنان در برخي از حوزه‌هاي حکمراني و خنثي کردن تلاش شبانه روزي آنها براي ناکارآمد جلوه دادن نظام اسلامي بازگشت به همان تجارب انقلاب و در رأس آن “جوان سازي” و “مردمي سازي” حکمراني در کشور است.
* از نظر ما، در برابر ” مسائل” نظام جمهوري اسلامي هيچ‌گونه بن‌بست و انسدادي وجود ندارد و هيچ چالشي در برابر انقلاب و نظام جمهوري‌اسلامي نيست، مگر اين‌که حل‌شدني است و مي‌توان راه‌حل‌ها را از دل ظرفيت‌هاي دروني استخراج کرد و به کار بست.
* مي‌دانيم که انديشه «پيشرفت» و مبارزه با   الگوهاي وارداتي ناکارآمد به‌نام توسعه، «جهاد کبير» روزگار ماست. از اين روي تلاش‌ها و تبليغ و انديشه ورزي خويش را بايد معطوف به آن سازيم و لحظه‌اي از آن غافل نشويم.
* «معنويت، عقلانيت و عدالت» اگر توأمان فراهم نيايند، نسل ما نيز گرفتار انحراف و عدم توفيق خواهد شد.
* در اولين گام «گفت‌وگوي ملي جوانان» حول بيانيه گام دوم انقلاب را در دستور کار قرار داده ايم که ان شالله نتايج ملموس و عيني آن در آينده نزديک در عرصه‌هاي مختلف نمايان خواهد شد.
متن کامل اين نامه به شرح زير است:
بسم الله الرحمن الرحيم
رهبر حکيم انقلاب اسلامي، حضرت آيت‌الله‌العظمي امام خامنه‌اي
با سلام و با نثار احترام و ارادت عميق قلبي
به استحضار مي‌رسانيم ما نگارندگان اين نامه که پرورش يافتگان مکتب انقلاب اسلامي هستيم، به‌عنوان جمعي از جوانان ايراني که مخاطبان اصلي بيانيه گام دوم انقلاب هستند، آن متن متقن و غني را بند به بند و با دقت و حساسيت فراوان، مطالعه کرديم و در همين مدت اندک، گفت‌وگوها و مباحثات جدي و طولاني را درباره آن به انجام رسانديم.
بر اين اساس، لازم دانستيم نکته‌ها و ملاحظه‌هايي را درباره اين بيانيه با شما در ميان بگذاريم:
اولاً، بسيار خرسند و مفتخريم که برخلاف عملکرد و نگاه جاري جريانات کشور شما همچون گذشته باز هم چشم اميد به «جوانان» داريد و عمده‌ترين و مهم‌ترين دغدغه‌هاي خود را با آنها در ميان مي‌گذاريد و از آنها، توقع برداشتن گام‌هاي بلند و تاريخي داريد. خوشحاليم که شما نسل جوان امروز را واجد خصوصيات و «وَ زادَهُ بَسْطَةً فِي الْعلْم وَ الْجِسْمِ» و «إِنِي حَفيظٌ عَليمٌ» تشخيص داده‌ايد و نگاه شما به نسل جوان انقلابي، سرشار از «اميد» و «باور» و «اعتماد» به آنها بوده و است.
اين حقيقت، ما را مطمئن و مصمم ساخته تا براساس خودآگاهي اسلامي و انقلابي خويش، در خط مقدم ميدان نبرد و مقاومت باقي بمانيم و بانشاط و سرزندگي و اقتدار مؤمنانه، از آرمان‌هاي اصيل انقلاب و امام خميني (رحمه‌الله‌عليه) دفاع کنيم. آري، ما که نه توفيق حضور در نهضت و انقلاب اسلامي را يافتيم، و نه از فضل مجاهدت در دفاع مقدس برخورداريم؛ اما مبارزه در ميدان فتنه‌ها، تهاجم فرهنگي، اقتصاد مقاومتي، مجاهدت علمي، عدالت خواهي، بصيرت بخشي، خدمات اجتماعي و … از همان روزهاي نخست نوجواني و جواني، ما را آبديده نزاع تمدني انقلاب اسلامي کرده است. هر چند جوانيم اما به برکت رهبري شما و پايداري امت، تجربه‌اي سترگ را به دوش مي کشيم.
ما «نهاد هاي خودجوش» و عنصرهاي مؤمن «آتش به اختيار» نسل جوان، که حقيقت معجزه گون اين انقلاب ۴۰ ساله مي‌باشند، بايد با حداکثر ظرفيت جمعي و اعتصام به حبل الله انقلاب و ولايت فقيه، گام دوم تمدني را، برداريم.
دانشگاه، حوزه، مساجد و … خاستگاه و خانه‌هاي امروزين و اصلي ما هستند؛ عده‌اي از نسل ما نيز در گوشه و کنار سازمان‌ها و نهادهاي حاکميتي، صاحبان مسئوليت شده اند. اما مي‌دانيم که براي ايفاي نقش نسلي‌مان در تحقق گام دوم، به تحولي شگرف در تمامي اينها و حتي در نهادهاي خودجوش مردمي خويش و جبهه‌ها و قرارگاه هايمان، نياز داريم. آن چه تا کنون کرده ايم، زمينه و آمادگي براي گام دوم بوده است و قطعاً کفايت نمي‌کند، جهشي همه جانبه و «نهضتي جوانانه» را مي‌طلبد. تا مصداق امر شما در بيانيه گرديم که «بپاخيزيد»
ثانياً، به‌راستي بايد شاکر و خاضع درگاه الهي باشيم که نعمت حضور امام و رهبري اين‌چنين «حکيم» و «بصير» و «انديشه‌ورز» را به ما ارزاني داشته است. به‌دور از هرگونه مصلحت‌انديشي و مبالغه بايد بگوييم که آنچه در بيانيه گام دوم انقلاب نگاشتيد، ازهرجهت، درخور و سزاوار است و نشان از «جامع‌نگري»، «بلندنظري»، «خوش‌فکري»، «انصاف» و «عاقبت‌انديشي» شما دارد.
اين متن فاخر و عالمانه، همان نسخه و نقشه راهي بود که ما براي «هم‌گرايي» و «هم‌افزايي» هرچه بيشتر در انتخاب اولويت‌ها و مسيرها، به آن نيازمند بوديم و بدون مساعدت و راهنمايي شما، به «اتفاق» و «اتحاد» در نظر و عمل دست نمي‌يافتيم. قدردان شما هستيم که اين چراغ پُرفروغ و راهگشا را روشن کرديد و به اين‌واسطه، به بسياري از مناقشات و مباحثات تمام‌نشدني و بي‌فايده، پايان داديد.
مي‌دانيم که اين بيانيه، بالنده و حرکت آفرين نخواهد شد، مگر آن که با نگاه انديشه‌ورزانه و راهبردانديشانه، و در محيط‌هاي آزادانديش، در ميان نخبگان نسل ما، به صورت مداوم محل گفت‌وگو و مُداقه و تدبير قرار گيرد، مطالبات و تحولات و … بر اساس آن سامان يابد و سرفصل‌هاي اصلي آن به عنوان گفتماني زنده و عالمانه و در حين تکامل، در محيط‌هاي نخبگاني و مردمي باقي بماند؛ همه اينها بايد رخ دهد تا اين متن تاريخ ساز، به دام تبديل شدن به بيانيه‌اي شعاري و کليشه‌اي گرفتار نگردد.
ثالثاً، نسل‌هاي اول و دوم انقلاب، هرچه در توان و بضاعت داشتند، به‌کار گرفتند و انقلاب را تا اين منزل تاريخي، پيش آورند و آن را از خطرها و تهديدهاي بسيار بزرگ و مهلک، مصون و محفوظ نگاه داشتند، و اين‌همه در حالي بود که انقلاب، دشمنان انبوه و قدرتمندي داشت که از هيچ خدعه و خباثتي، صرف‌نظر نکردند و هيچ گزينه‌اي را استفاده‌نشده و معطل واننهادند. اين هنر و فضل نسل‌هاي اول و دوم انقلاب بود که توانستند با تکيه بر انگيزه‌هاي مؤمنانه و مقاومت انقلابي و صبر مجاهدانه، انقلاب اسلامي را از چنان گردنه‌هاي دشواري عبور دهند و به‌دست ما برسانند. ما جوانان انقلابي، از اين حقيقت، آگاه و بدان معترفيم و در برابر اين حجم متراکم از رشادت‌ها و فداکاري‌ها و بردباري‌ها، اظهار تواضع و خضوع مي‌کنيم.
ما نيز که سال‌هاي جواني خويش را در بدنه خودجوش مردمي، در پي اولويت‌هاي فرهنگي و اقتصادي و اجتماعي انقلاب بوديم و کوشيده ايم با سختي‌هاي فراوان، نستوهانه در اين راه مجاهدت نمائيم، اکنون بيش از پيش نگران تطاول نظام 
ديوان سالاري موجود و طولاني شدن تحقق مرحله «دولت اسلامي» هستيم. از اين روي وظيفه خود مي‌دانيم که نقش‌هاي «فعال‌تر» و «بنيادي‌تر» و «گسترده‌تر» را ايفا کنيم و بيش‌ازپيش، بار دفاع از انقلاب و حرکت در راه پيشرفت و کمال را برعهده گرفته و حس «مسئوليت‌انديشي تاريخي» و «تکليف‌گرايي مؤمنانه» را در خود، بيدارتر و اثرگذارتر نمائيم.
امروزه که جبهه نيروهاي جوان انقلابي، فشرده‌تر و متراکم‌تر شده و انقلاب مي‌تواند گام دوم صيرورت خود را با شتاب بيشتري بردارد، لازم است تا «تحول نسلي در ساختارهاي حاکميتي» با سرعتي بيشتر و با نگاهي راهبردي‌تر و با انسجامي برآمده از جماعت انقلابي و جبهه‌هاي شکل گرفته دراين سال‌ها، رخ دهد تا شاهد تحول ديوانسالاري ناصواب و تحقق «دولت اسلامي» باشيم.
اين روند آغاز شده است اما نياز به شتاب و عقلانيتي بيش از اين دارد. از طرفي ما بايد آمادگي فردي و جمعي خويش را بيشتر و بيشتر نمائيم و از طرفي ديگر لازم است تا با راهکارها و توصيه‌ها و پيگيري‌هاي مجدانه، مقاومت سرسختانه سازمان و نهادها، شکسته شود.
رابعاً، ما برآنيم که فارغ از هرگونه نفع‌طلبي و موقعيت‌خواهي شخصي، با انگيزه کسب رضاي الهي و انجام وظايف اسلامي و انقلابي، به‌صورت «خودجوش» و «آتش‌به‌اختيار» پا به عرصه گذاشته و نقش‌آفريني کنيم. ازاين‌رو، اکنون در پي «فهم» و «درک» عالمانه بيانيه گام دوم انقلاب هستيم تا به‌دنبال آن، به «تصميم‌هاي عملياتي و عيني» پخته و مدبرانه دست يابيم و پس از تقسيم‌کار، فعاليت‌هاي تازه و معطوف به اين بيانيه را آغاز کنيم.
ما اين بيانيه را به‌واقع، گام دوم انقلاب و چونان «نقطه عطف» مي‌انگاريم:
ما جوانان معتقديم بايد در برخي تصورات و تلقي‌هاي خويش، «بازانديشي» کنيم و خود را با اقتضائات و ضرورت‌هاي خاص گام دوم، منطبق گردانيم.
ما نيز همانند شما، نياز به «تحول» و «تغيير» مبتني بر مدار و منطق انقلابي را احساس مي‌کنيم و باور داريم «تحول نسلي»، «تحول گفتماني» و «تحول ساختاري» لازمه تحقق «نظام انقلابي» مد نظر حضرتعالي مي باشدکه از اين روي بايد اين تحول را نخست از تشکل‌ها و نهادهاي خودجوش جوانانه خويش شروع کنيم و در عين حال تحول خواهي را در تمامي ساختارها و نهادهاي اداره کشور، پيگيري مجدانه نمائيم.
مي‌دانيم بايد ازيک‌سو، خود را بسيار بيشتر از گذشته، درگير مسئله‌ها و ضرورت‌هاي انقلاب کنيم و ازسوي‌ديگر، بايد روش‌ها و سازوکارهاي مفيدتر و حکيمانه‌تري همانند اجتماعي سازي حل مسائل را براي وصول به ارزش‌ها و مقاصد انقلابي بيابيم.
مسير طي‌شده، پُرافتخار و مثال‌زدني‌ا‌ست، اما عبرت‌اندوزي از گذشته و به‌کاربستن تجربه‌ها و افزودن بر شتاب حرکت تکاملي انقلاب نيز، يک ضرورت انکارناپذير و موجه است که بايد در مسير تحول، اسير نسيان نشود.
اعتقاد داريم که بايد در راستاي تحقق حداکثري مضامين و درون‌مايه‌هاي بيانيه گام دوم انقلاب، «خلاقانه» و «نوآورانه» بينديشيم و «ابتکار عمل» را در دست بگيريم و «راه‌هاي مبدعانه و متفاوت» بيابيم.
مي‌دانيم که تحول نسلي به تنهايي کفايت نمي‌کند. ما نيازمند تحول در ساختارهاي مصلوب کنوني و تحول در انديشه‌هاي حکمراني (گفتمان‌ها، نظامات، برنامه‌هاي کلان، رويه‌ها و …) هستيم. اگر اين سه را با هم فراهم نياوريم، تحول نسلي به تنهايي، نمي‌تواند مبدا تحولات شگرف قرار گيرد. از اين روي بايد جرئت و جسارت تحول را در خويش بيش از پيش تقويت کنيم. تجربيات موفق و بومي انقلاب اسلامي در کارآمدي عملي مديريت دفاع مقدس و حرکت‌هاي جهادي گوناگون از قبيل فعاليت‌هاي خدمت رساني، فرهنگي، دفاعي، علمي و… نشان مي‌دهد که تنها راه گذر از بن بست نمايي دشمنان در برخي از حوزه‌هاي حکمراني و خنثي کردن تلاش شبانه روزي آنها براي ناکارآمد جلوه دادن نظام اسلامي، بازگشت به همان تجارب و در رأس آن “جوان سازي” و “مردمي سازي” حکمراني در کشور است.
از نظر ما، در برابر ” مسائل” نظام جمهوري اسلامي هيچ‌گونه بن‌بست و انسدادي وجود ندارد و هيچ چالشي در برابر انقلاب و نظام جمهوري‌اسلامي نيست، مگراين‌که حل‌شدني است و مي‌توان راه‌حل‌ها را از دل ظرفيت‌هاي دروني استخراج کرد و به کار بست.
مي‌دانيم که انديشه «پيشرفت» و مبارزه با الگوهاي وارداتي ناکارآمد بنام «توسعه»، «جهاد کبير» روزگار ماست. از اين روي تلاش‌ها و تبليغ و انديشه ورزي خويش را بايد معطوف به آن سازيم و لحظه‌اي از آن غافل نشويم.«معنويت، عقلانيت و عدالت» اگر توأمان فراهم نيايند، نسل ما نيز گرفتار انحراف و عدم توفيق خواهد شد. مجاهدت امروز ما که تا پيش از اين به جنبش‌هاي علمي و عدالت خواهي و جريان خودجوش مردمي در حوزه فرهنگ و حرکت جهادي در خدمات اجتماعي، آزموده آبديده شده است، از اين واقعيت اجتماعي و سنت تاريخي، در نقش آفريني گسترده‌تر امروزين، نبايد غافل شود.
عهد مي‌بنديمما نسل جوان انقلابي با فرارسيدن دهه پنجم حيات انقلاب، با شما «عهد ايماني» مي‌بنديم که به کوري چشم دشمنان کينه‌توز و خبيث، به‌خصوص شيطان بزرگ آمريکا، ايران اسلامي را به قله‌هاي «پيشرفت» و «اعتلا» خواهيم رساند ان شالله وآن را به خاستگاه و گرانيگاه تمدن اسلامي تبديل خواهيم کرد و انگيخته‌هاي خود را با انگيزه‌هاي مدنظر بيانيه گام دوم تنظيم نموده و براي تحقق آن، تمهيدات عملي بيانديشيم. در اولين گام آن «گفت‌وگوي ملي جوانان» حول بيانيه گام دوم انقلاب را در دستور کار قرار داده ايم که ان شالله نتايج ملموس و عيني آن در آينده نزديک در عرصه‌هاي مختلف نمايان خواهد شد.ما فرزندان جوان شما براي عدالت‌گستري و مبارزه قاطعانه با فساد و نيز تحقق همه توصيه‌ها و تکاليف راهبردي مندرج در بيانيه، «پيمان برادري و جوانمردي» بستيم تا ان شاالله همچون رزمندگان دفاع مقدس و مدافعان جوان حريم حرم آل‌الله در برابر خدا و تاريخ سربلند باشيم.
در پايان، باز هم از توجه و لطف حضرت‌عالي تشکر مي‌کنيم و از خداي متعال مي‌خواهيم که نعمت و موهبت حضور شما در مقام امامت و هدايت جامعه اسلامي و مسلمانان جهان، تداوم ببخشد.
والسلام‌عليکم‌ورحمه‌الله‌وبرکاته.
جمعي از جوانان انقلابي ايران اسلامي
اسفند ۱۳۹۷

اسامی برخی از امضاء کنندگان بیانیه به شرح ذیل می باشند:

ایرانمنش ـ هانی / دبیر مرکز راهبردی جبهه فکری انقلاب اسلامی

شهیده – جهانیان / عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس

رائفی پور – علی اکبر / مدیر موسسه فرهنگی هنری پژوهشی مصاف

زارع – حکیمه / دکتری نانو تکنولوژی از دانشگاه صنعتی شریف – عضو هیأت علمی دانشگاه یزد

اسماعیلی – محمد مهدی / دکتری علوم سیاسی مدرس دانشگاه تهران – معاون سابق استاندار اصفهان

کلهر – سینا / دکترای جامعه شناسی ـ مدیرکل مطالعات فرهنگی مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی   

سیاح – سید امیر / دکترای مدیریت راهبردی ـ مدیر گروه مطالعات محیط کسب و کار مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی          

حسن لو – مریم / دکتری زنتیک – مدرس دانشگاه

ایزد خواه – روح اله /  دکترای مدیریت تکنولوژی ـ موسس و مديرعامل انديشگاه توسعه منطقه اي فناوران      

 نیکی ملکی – حجت اله / ارشد ام بی ای شریف – دکتری مدیریت رسانه دانشگاه تهران – مدیرعامل مجموعه افسران

مفتاح – محمدصالح / عضو اسبق شورای مرکزی جنبش عدالت‌خواه – فعال رسانه‌های مجازی- عضو شورای مرکزی جمعیت پیشرفت و عدالت – صاحب امتیاز و مدیرمسئول پایگاه خبری فردا

ابراهیمی – مجتبی / دکتری مدیریت راهبردی – مدیر کل اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز – معاون نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها            

نادری – احمد / فارغ التحصیل دکتری دانشگاه فرایه برلین آلمان – مدیر گروه انسان شناسی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران            

نظریان – حمید  / دکتری کارآفرینی – مدرس دانشگاه                         

فرزادنیا – آرش / دانشجو دکتری حقوق بین الملل

اشتهاردی – کاوه / مدیرعامل سابق موسسه ایران- معاون سابق وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی

جمشیدی ـ مهدی / دکترای جامعه شناسی ـ هیات علمی دانشگاه

غفاری ـ جلال/ دکترای جامعه شناسی ـ عضو هیات علمی دانشگاه – رئیس شبکه افق

صرامی – مهدی / مدیرعامل مجمع فعالان فضای مجازی

یکتا – علی / معاون سابق برنامه ریزی راهبردی قرب فرهنگی بقیه الله

عبدالملکی – حجت الله / اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق – معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد

فیروزیان ـ شبیر / مدرس و هیات علمی دانشگاه

فرگاه ـ محمدصالح / دکترای مدیریت دانشگاه تهران و مدرس دانشگاه

علوی – سید حسین / دکترای فلسفه غرب ـ مدرس دانشگاه

زنگنه – محسن / دکتری اقتصاد – رئیس سابق سازمان ملی جوانان استان تهران – عضو هیأت علمی دانشگاه اهل بیت علیهم السلام

اسلامی – محمدمهدی / روزنامه نگار و پژوهشگر، فعال رسانه ای – عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی

شیخی – زهرا / دکتری پزشکی – هیأت علمی پژوهشگاه سرطان – مدیر کلینیک تخصص لنف ادم پژوهشکده سرطان

بدری – محمدحسین / پژوهشگر – فعال رسانه ای           

امینی – منصور / مدیر سابق موسسه رسانه بنیاد فرهنگی روایت – مدیر سازمان فضای مجازی سراج

محبی – جلیل / دکتری حقوق – معاون سابق حقوقی مرکز پژوهش های مجلس – دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

موازی – فاطمه / دکتری ادیان – مدرس دانشگاه – مجری برنامه های تلویزیونی                          

محمدی – بشری / عضو هیات علمی دانشگاه

ارشدی – وحید  / دکترای اقتصاد اسلامی عضو هیئت علمی پژوهشکده مطالعات اسلامی                         

عباسی – مجید / عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی (ره)   

دکتر روح الله رجبی / دکترای فلسفه هنر – مسئول حرکت سینما انقلاب و موسسه ققنوس – معاون راهبردی سابق اوج – معاون طرح و برنامه شبکه افق

حجت الاسلام دکتر حیدر همتی / دکترای فلسفه و کلام – مدرس دانشگاه و حوزه – مدیر مدرسه علمیه تخصصی امام رضا علیه السلام

اکبری – روح اله / عضو هیأت مؤسس و مدیر پژوهشکده شهید رضایی – مدیر سامانه سامد                       

زارعی – محمد / کارشناس ارشد اقتصادی بانک مرکزی – دکترای مدیریت

اکبری مجتبی / دکتری مدیریت – مدیرکل سابق تشکلهای دانشگاه آزاد – رئیس مرکز علمی کابردی صنعت بیمه                          

امیدیان – محسن / دکتری آینده پژوهی – عضو هیأت مؤسس جنبش دانشجویی کشور                           

امیرگان – امیر / سطح سه حوزه علمیه (طلبه درس خارج) – کارشناسی ارشد ادیان و مذاهب                    

ترکمانه – محمد / مهندسی هوانوردی(خلبان)- کارشناسی ارشد روابط بین الملل – مدرس دانشکده صنعت هوانوردی – مشاور سابق رئیس سازمان هواپیمایی کشوری   

بلوکات – مهدی / دبیر سابق اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر کشور-قائم مقام توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره)

ثابتی – امیر حسین/دانشجوی دکتری علوم سیاسی – فعال سیاسی رسانه ای          

سرشار – محمد / رئیس سابق حوزه هنری استان تهران – رئیس شبکه کودک صدا و سیما

زرندی – میثم / فعال رسانه ای عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی

جراره – ابوالقاسم / کارشناس ارشد حقوق جزا – نماینده سابق مردم شریف بندر عباس                            

جعفری – علی / دکتری ارتباطات – طلبه درس خارج – فعال رسانه ای                          

جوادی – علی / دکتری مدیریت دولتی – مشاور عالی معاونت تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش    

نادری – علی / فعال سیاسی رسانه ای – سردبیر سابق سایت رجانیوز – سردبیر برنامه تلویزیونی جهان آرا       

حاجی رحیمیان – تورج / دکترای مدیریت – مدیرکل سابق ثبت احوال استان اصفهان – مشاور شهردار اصفهان – مدیر مرکز همایش¬های بین المللی اجلاس سران – مدرس و مدیر کل فرهنگی دانشگاه                   

خداداده – کمال الدین / درس خارج فقه و اصول – رئیس سابق سازمان ملی جوانان استان زنجان                

قناعت – محسن / عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی

 چوبینی – محمد علی / عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی

حسینی – سید حامد / کارشناسی رسانه – خبرنگار پارلمانی روزنامه جوان – خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس

مجری برنامه های زنده شبکه خبر

صادق رخ فرد – محمد / کارشناسی علوم سیاسی – سردبیر روزنامه الکترونیک شما – عضو شورای جوانان حزب موتلفه اسلامی

خسرو آبادی حسن / کارشناسی ارشد مدیریت رسانه – مدیرکل سابق حوزه استاندار ایلام – رئیس سابق مرکز روابط عمومی بنیاد شهید      

رضوی – رضا / روزنامه نگار – فعال فرهنگی و اجتماعی

محسن زاده – روح اله / مسئول امور حقوقی و صنفی فرزندان جانبازان کل کشور- دانشجوی دکترا

شامی خاکی – علی / مدرس دانشگاه

زارع – ساسان / دکترای مدیریت دانشگاه شهید بهشتی – رئیس دانشکده مدیریت دانشگاه امام حسین(ع)

روزی طلب – محمد حسن / فعال سیاسی و پژوهشگر تاریخ و معاون مرکز اسناد انقلاب اسلامی                  

خسرویان – عرفان / دکترای هوافضا – عضوهیت علمی دانشگاه                         

دهنوی – محسن / دکتری نانوتکنلوژی شریف – مدیر عامل پژوهشکده فناوری های پیشرفته  

سلیمی – محمد مهدی / دکتری روابط بین الملل – مدیر عامل سازمان  فرهنگی ورزشی شهرداری – رئیس اتحادیه دانش آموزی استان تهران                

نادری – نوید / دکترا مطالعات اجتماعی

رازقی – جعفر / دکتری بیولوژی و بیوتکنولوژی – عضو هیأت علمی دانشگاه تبریز     

مومن – رقیه سادات / عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق علیه السلام     

سلطانی – احمدی مجتبی / دکترای تخصصی تاریخ و تمدن اسلامی

میرزایی – روح الله / معاون اجتماعی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تاج – زهرا / دکتری مدیریت

شایسته – زهرا / دکتری روانشناسی از دانشگاه شهید بهشتی

رضایی – میلاد / دکتری دانشگاه صنعتی امیر کبیر – عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی امیر کبیر               

 مهدی – رئیسی / دکتری تخصصی فارماکولوژی – مدرس دانشگاه           

ساعی – محمد حسین / دکتری ارتباطات – عضو هیأت علمی دانشگاه صداوسیما – رئیس دانشکده ارتباطات صدا و سیما

حسینی ـ سید محمدرضا / عضو هیات موسس و دبیر سابق اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاههای سراسر کشور            

گودرزی – عباس / طراح  نقاش و کاریکاتوریست جبهه انقلاب

مقصودی علیرضا / دکتری عمران – مشاور عالی رسانه ای رییس سازمان پدافند غیر عامل کشور

سراجی –  مهرداد / دکتری مدیریت – مدیرکل سابق حوزه معاونت اجرایی رئیس جمهور                          

حاجی رحیمیان – کیومرث / دکترای مدیریت رسانه – استاد دانشگاه _ فعال رسانه ای

مقصودی – محسن / تهیه کننده و مجری برنامه ثریا

شانقی – علی / عضو هیأت علمی دانشگاه ملایر

اسماعیلی – سجاد/ دکترای داروسازی – معاون سابق علمی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

شفیعی ثابت – جواد / کارشناسی ارشد جغرافیای سیاسی – فرماندار سابق شهرستان شفت – مشاور سابق استاندار گیلان

آسا – علی اکبر / دکترای فقه و حقوق – مدیرعامل موسسه بین المللی دیدبان عدالت

شمسی پور – علی / دکتری مهندسی مواد – عضو هیات علمی دانشگاه امیرکبیر                         

ابدی – علی اصغر / مدیرعامل فناوری اطلاعات ام البنین سلام الله علیه – مدیر سابق موسسه طلوع

پورکیانی – محمد / مدرس دانشگاه – مدیر گروه سیاستگذاری فرهنگ و اجتماع پژوهشکده شهید صدر

رسولی – امیرابراهیم / دکتری علوم سیاسی – مدرس دانشگاه

عبدالی – اشکان / دکتری حقوق خصوصی – استاد دانشگاه

فرزانه – سعیدرضا / فعال اکوسیستم استارتاپی

صادقی – محمد / مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل حرم حضرت معصومه (س)

شیرمردی – سید پژمان / هیأت علمی پژوهشگاه سازمان انرژی اتمی                   

پروین پور – افشین / دکترای مدیریت – کارشناس و پژوهشگر اقتصادی

بیضایی – محمود / کارشناس اقتصادی – فعال اجتماعی

صالحی – میعاد  / دکتری برق شریف – عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت                         

غلامیان – سید اکبر / دکتری صنایع – عضو هیت علمی دانشگاه بابل                                                

فرجی – جعفر / عضو سابق هیات امنای باشگاه دانش پژوهان جوان المپیادهای کشور – مدیرعامل سابق موسسه طلوع حق

فرخی – مرتضی / دکتری علوم سیاسی – ریاست سابق دانشگاه پیام نور واحد کهریزک                            

کرمی – سعید / دکتری حقوق – شهردار سابق اسلامشهر – رئیس مرکز مطالعات حقوق و معاهدات بین الملل

شکوه فر- بنیامین / دکترای حقوق – مدیرکل سابق دفتر پارلمانی دولت               

کفاشی – اسماعیل / مدرس دانشگاه – کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات شبکه های کامپیوتری از دانشگاه امیرکبیر                            

گل محمدی – حمیدرضا / کارشناس ارشد علوم سیاسی – کارشناس نهاد ریاست جهموری                       

امراللهی – مسعود / مشاور بازرسی و نظارت اتاق اصناف

متفکر آزاد – روح اله / عضو هیأت علمی دانشگاه تبریز دکترای بیوشیمی – رئیس کانون فرهنگی آصف

محمد خانی – محمد رضا / پژوهشگر – مدیرکل سابق بازرسی و ارزیابی عملکرد وزارت جهادکشاورزی 

معاف – علیرضا / دکتری علوم قرآن و حدیث – مدرس دانشگاه – مشاور سابق وزیر ارشاد – معاون پژوهشی بنیاد سیاست پژوهی مرکز تمدن اسلام

نعمتی ـ میثم / دکترای مدیریت تهران ـ موسس شبکه طلایه داران جهادی           

معلمی – مجد الدین / مدیرکل سابق اجتماعی و تشکلهای سازمان ملی جوانان – رئیس سابق سازمان ملی جوانان استان قم – معاون نهاد کتابخانه های کشور – رییس حوزه هنری استان قم                         

منعمی – مجید / دکتری مدیریت رسانه – کارشناس سابق دفتر رئیس جمهور

محمدی – سید محمد باقر/کارشناس ارشد مدیریت – فرماندار سابق شهرستان شهرضا

میرزایی تبار – مهدی / کارشناسی ارشد تعلیم و تربیت اسلامی                                            

پورحسن – غلامرضا / دکترای فقه و حقوق – مدرس دانشگاه – رییس سازمان بسیج اصناف کشور

نوروزی – مجتبی / دکتری علوم سیاسی – هیأت علمی دانشگاه شهر کرد – رئیس سابق سازمان ملی جوانان در استان چهار محال و بختیاری                   

نیکی ملکی – جواد / دکتری مدیریت رسانه – پزوهشگر                        

همتی – علی / دکتری عمران – معاون حوزه معاونت بین الملل ریاست جمهوری                         

همتی – مقداد / دکتری عمران – طراح و مدیر پروژه مسکن مهر کشور – مشاور سابق وزیر راه و شهرسازی     

واحدی – مهدی / دکتری تکنولوژی آموزشی – عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی (ره)                  

بذرپاش – مهرداد /  نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی

روحانی – محسن / مسئول حوزه علمیه خفر شیراز

تقوی – سید مهدی / استاد سطح عالی حوزه علمیه قم

اکبری –  الهام / عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس

زرگر – حامد / معاونت برنامه ریزی و هماهنگی مرکز پژوهشی آرا

بیک محمدلو – حسن / دکتری آینده پژوهی – استاد دانشگاه

نصیر پور – رضا  / استاد سطح حوزه علمیه تهران                                                           

علوی – سید یاسر / استاد سطح عالی حوزه علمیه تهران    

اسماعیل ساوج – حمید رضا /کارشناس ارشد کامپیوتر – عضو هیئت مدیره شرکت ارتباطات سامان دیتا         

آخوندی – محمد / مدیر سابق روابط عمومی سازمان تربیت بدنی – معاون بنیاد احسان

رهنما – سید علی / استاد سطح عالی حوزه علمیه قم

مهدیار – میثم / دکترای علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی – معاون پژوهشی پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی

طهماسبی – پرهام / دبیر جامعه دانش اموختگان دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان                     

 بکتاشی – حسن / دبیر کل سازمان اسلامی دانشجویان ایران (سادا)          

فیاض بخش –  فاطمه / دکتری روانشناسی سلامت دانشگاه تهران

سعادتی – محمد علی / نماینده ریاست دانشگاه آزاد اسلامی در تشکلهای اسلامی سیاسی استان کرمان          

استقامت – مرتضی / کارشناسی ارشد تاریخ – سطح سه حوزوی – مدیر موسسه فرهنگی تبلیغی رسالات

رئیس کمیته تبلیغ و نماز اربعین کشور

آقایی – محمد / دانشجوی دکتری دانشگاه تهران

رهنما – مهدی / استاد سطح عالی حوزه علمیه قم

صلح میرزایی – سعید / نماینده طلاب تهران و استاد سطح عالی حوزه علمیه قم

عظیمی – محمد مهدی / استاد سطح عالی حوزه علمیه قم

یامین پور – وحید / رئیس پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی – عضو هیات علمی و مدرس دانشگاه

پیرمرادیان – مسعود / فعال فرهنگی در حوزه نشر- کارشناس ارشد مدیریت                    

محمدی – مرتضی / دانشجوی دکتری تکنولوژی

محمدخانی – مطهر / دبیر سیاسی سابق خبرگزاری مهر – مدیر اتاق خبر خبرگزاری فارس

مرادی – عبدالله / دکترای علوم سیاسی و پژوهشگر ارشد مسایل سیاسی و بین الملل                    

محمدخانی – محمدرضا / مدیر کل اسبق بازرسی جهاد کشاورزی – عضو سابق هیات رئیسه فدراسیون بسکتبال

شورابی – وحید  / دبیر مرکز هماهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی- عضو شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی کشور – عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور                                      

بهشتی – رضا / مدرس دانشگاه و رئیس شورای مرکزی جامعه دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی

ولیزاده – اکبر / عضو هیات علمی دانشگاه تهران – مدیر کل سابق سیاسی مکز پژوهش های مجلس

سالار – فاطمه / عضو هیئت علمی دانشگاه                                      

محمد بیگی – فاطمه / دکتری اطلاع رسانی

بیگی حبیب آبادی – محمدتقی/ استاد سطح عالی، حوزه علمیه امام رضا(ع)                              

صفربیگی – حمزه / دکتری علوم سیاسی – دبیر جامعه دانش آموختگان ایلام

 امیری کچمی – سمیه / کارشناسی ارشد مهندسی آموزش کشاورزی                  

قربانی – سعید / دانشجوی دکتری دانشگاه تهران

ابری – مهدی / مجری پرس تی وی

رهبری – روح اله / مدرس حوزه و دانشگاه – رئیس هیئت مدیره بنیاد بعثت قم                          

بیانی – علی  / دبیر کل سابق دفتر تحکیم وحدت

طهماسبی – مرتضی / دکتری علوم سیاسی – مدرس دانشگاه

عباسی فیروزجاه – میثم / دانشجوی دکترای دانشگاه تهران

عامری – مهدی / استاد کلام و اصول ، حوزه خاتم الاوصیا(عج) تهران                   

عباسی – علی احمد/  دانشجو دکتری – دبیر کل تشکل دانشجویی امام صادق علیه السلام                        

شمشیری – ابراهیم / دکتری علوم ارتباطات دبیر اسبق جامعه اسلامی دانشجویان                        

 واعظی – رضا / رئیس بسیج اساتید دانشگاه صداوسیما و رئیس خبرگزاری ایسکانیوز                    

نیکو – صادق / فعال فرهنگی رسانه ای

ناصری – احمد / پزشک عمومی و فعال فرهنگی رسانه ای                                        

شایسته فرد – رضا / دکتری علوم سیاسی – استاد دانشگاه و دبیر تشکل استانی نخبگان حوزه و دانشگاه        

نقی پور – کمیل / دانشجوی دکتری دانشگاه تهران

قبادی – کامران / سردبیر و معاون سابق خبر خبرگزاری فارس – سردبیر تهران بیست

فلاحی – احمد / استاد حوزه و عضو هیئت علمی دانشگاه                      

شفیعی – علی / دبیر اسبق انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران

شفیع زاده مقدم – حسین / عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس

مرادی – ابوالفضل / استاد سطح عالی،حوزه علمیه امام حسین(ع)،                               

دادمان – محمد مهدی / عضو بنیاد ملی نخبگان – مسول سابق بسیج دانشجویی شریف – معاون سابق تعلیم و تربیت سازمان بسیج دانشجویی – دستیار ارشد رییس سازمان تبلیغات                       

دیندارلو – زیبا / دکتری عمومی دامپرشکی –

جوان – مصطفی / دانشجوی دکتری تاریخ دانشگاه تهران

فتحی – محمد جواد / دانشجوی دکتری آینده پژوهی انقلاب

چیت – فروش سجاد /  دکتری اندیشه سیاسی دانشگاه تهران

عاملی – نعمت الله / دانشجوی دکتری فلسفه غرب

فتحی مهر – محمد رضا / دانشجوی دکتری فلسفه اسلامی دانشگاه تهران

بنی مسنی – محمد / دانشجوی دکتری آینده پژوهی انقلاب

رحیمیان – محمد / دانشجوی دکتری جامعه شناسی انقلاب

عبدالمجید – خوشنود / دکتری مهندسی مکانیک – عضو هیات علمی دانشگاه

باقری – مهرداد / دکتری مدیریت آینده پژوهی                       

گلزاری- امید / كارشناس ارشد علوم سياسي، -مدير كل پيگيرى و ارتباطات مردمى مجمع تشخيص مصلحت مظام

سپهرى – شاهين / فعال گروه هاى جهادى و محروميت زدايى

راوفى-  سيد سعيد /كارشناس ارشد مديريت اجرايى

نمازي زاده – احسان / دكتراى مديريت دولتى، مدير كل امور دولت مجمع تشخيص مصلحت نظام

پيريايى – محمدحسين / مدير سابق روابط عمومي معاونت مطبوعاتي و اطلاع رساني وزارت ارشاد – مشاور رسانه ای و امور فضای مجازی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظا

وکیل پور- مهدی / دکترای مدیریت دولتی – دبیرکل حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی – مدرس دانشگاه

احمد پور – حامد / سطح عالی خارج فقه و اصول و مدرس حوزه

احسان بخش – حجت / سطح عالی خارج فقه و اصول و مدرس حوزه                           

عسگری – مهدی / دانشجوی دکتری فلسفه – مدرس دانشگاه – مشاور استاندار اسبق البرز

پیشوا – حسین / رییس سابق مرکز مطالعات سیاستگذاری صنعتی دانشگاه امیرکبیر – معاون بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی کل کشور

پیرهادی – محسن / دکترای روابط بین الملل – عضو سابق شورای شهر تهران – مدیرمسئول روزنامه رسالت

بهاروند – حسن  /  نماینده سابق ریاست عالیه دانشگاه ازاد اسلامی در امور تشکلهای دانشجویی خراسان        

زارع – یوسف / مدرس دانشگاه علوم پزشکی

فرزین راد – رویا / عضو هیات علمی دانشگاه علوم انتظامی امین     

پورعبدالله – مرضیه / کارشناسی ارشد اقتصاد – دانشگاه تربیت مدرس

دلفاری – حامد / دکتری کشاورزی – دبیر سابق سادا

محسنی – عادل / مدیر مدرسه علمیه امام خمینی ره تهران و استاد سطح عالی ، حوزه امام خمینی(ره)

جعفریان – حمیدرضا / عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت

پور رجبیان – فاطمه / کار شناسی ارشد فلسفه – معاون سابق قرارگاه شهید باقری                                 

نیازآذری – بهزاد / دانشجوی دکترای دانشگاه تهران

امیر – سروش / مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه انقلاب اسلامی                          

حیدری – مسلم / دکترای الهیات دانشگاه تهران

ماهگی – محمد امین / دبیر سیاسی انجمن اسلامی مستقل دانشکده فنی دانشگاه تهران                          

عبدی – علی / دبیرسیاسی سابق اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل سراسر کشور          

ودود حیدری – محمد  / دکتری پزشکی دانشگاه تهران  – رییس سابق بسیج دانشجویی کشور و مدیر عامل سابق روزنامه جوان

سیاح طاهری – محمدحسین / دانشجوی دکتری جامعه شناسی دانشگاه علامه طباطبایی – فعال فرهنگی

اسماعیلی – مصطفی / دکترای مکانیک و عضو هیات علمی دانشگاه خوارزمی

گیتی نورد – فاطمه / متخصص کلیه و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران

اسماعیلی – نصیبه / دانشجوی دکترای جمعیت شناسی دانشگاه تهران

عظیمی – سید محمد / دکترای برق – عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی همدان

جوانمردی – مهدی / پسا دکتری دانشگاه توکیو ژاپن – مدرس دانشگاه

محمدی – مهدی / دکترای اقتصاد – عضو هیات علمی دانشگاه

 غفارپور – رضا / دکترای برق – عضو هیات علمی دانشگاه

 تولایی – روح الله / دکترای مدیریت – عضو هیات علمی دانشگاه

سید افقهی – سید سلمان / دکترای مهندسی مواد – عضو هیات علمی دانشگاه

احمدی – سهیل / دکترای فقه و مبانی حقوق – عضو هیات علمی دانشگاه

موسوی – سید علی / دکترای مدیریت – عضو هیات علمی دانشگاه

 صالح نژاد – سید عبدالله / دکترای مدیریت – عضو هیات علمی دانشگاه

رمضانی – طه / دکترای اقتصاد – عضو هیات علمی دانشگاه

خانی – علی / دکترای مدیریت – عضو هیات علمی دانشگاه.

 طاهری – علی / دکترای مدیریت – عضو هیات علمی دانشگاه

 علیخانزاده – علیرضا / دکترای مدیریت – عضو هیات علمی دانشگاه

 فتح اللهی – سید علی / دکترای فقه و مبانی حقوق – عضو هیات علمی دانشگاه

میری – محسن / دکترای مدیریت – عضو هیات علمی دانشگاه

جبارپور – محمد / دکترای فلسفه – عضو هیات علمی دانشگاه

سلگی – محمد / دکترای مدیریت – عضو هیات علمی دانشگاه

مومنی ها – محمد علی / دکترای فقه و مبانی حقوق – عضو هیات علمی دانشگاه

همت اسفه – محمد / دکترای مکانیک، عضو هیات علمی دانشگاه

یوسفخواه – مصطفی / دکترای مدیریت – عضو هیات علمی دانشگاه

احمدی – مهدی / دکترای اقتصاد – عضو هیات علمی دانشگاه

روح اللهی – مهدی / دکترای مدیریت – عضو هیات علمی دانشگاه

شهبازی – مهدی / دکترای مدیریت – عضو هیات علمی دانشگاه

محمدی – مهدی / دکترای مدیریت – عضو هیات علمی دانشگاه

 مهتدی – محمد مهدی / دکترای صنایع – عضو هیات علمی دانشگاه

 قراباغی – میثم / دکترای مدیریت – عضو هیات علمی دانشگاه،

 مصطفی لو – جواد / دکترای حقوق – عضو هیات علمی دانشگاه

نصر اصفهانی – علیرضا / دکترای آینده پژوهی – عضو هیات علمی دانشگاه

 میرزاپور – ابوالفضل / دکترای نانوبیولوژی – عضو هیات علمی دانشگاه

بیگ محمدلو – حسن / دکترای آینده پژوهی – عضو هیات علمی دانشگاه

 عرب بافرانی – محمد رضا / دکترای آینده پژوهی – عضو هیات علمی دانشگاه

وقوفی – امید / دکترای آینده پژوهی – عضو هیات علمی دانشگاه

قاسم نژاد – یاسر / دکترای مدیریت – عضو هیات علمی دانشگاه

ظفری – حسین / دکترای آینده پژوهی – عضو هیات علمی دانشگاه

مرتضی نیا – حمید / دکترای مدیریت – عضو هیات علمی دانشگاه

 حاجی زاده – پیمان / دکترای مدیریت – عضو هیات علمی دانشگاه

علاء الدینی – آرش / دکترای بافت شناسی – عضو هیات علمی دانشگاه

زارع-  افشین / دکترای بافت شناسی – عضو هیات علمی دانشگاه

 منصوری – حسین / دکترای مکانیک – عضو هیات علمی دانشگاه

حاج محمد – هادی / دکترای مکانیک – عضو هیات علمی دانشگاه

 اسلامی – هادی / دکترای برق – عضو هیات علمی دانشگاه

دیباوند – هادی / دکترای اقتصاد – عضو هیات علمی دانشگاه

 الوندی – محمد / دکترای علوم سیاسی – عضو هیات علمی دانشگاه

پهلوان شریف – محمد امین / دکترای مدیریت – عضو هیات علمی دانشگاه

 لنگری – محمد امین / دکترای مدیریت – عضو هیات علمی دانشگاه

مرزانی – سید جواد / دکترای مدیریت

رضایی – حامد / دکترای مدیریت – عضو هیات علمی دانشگاه

نجاران طوسی – حامد  / دکترای مدیریت – عضو هیات علمی دانشگاه

 فروزان – یونس / دکترای ارتباطات – عضو هیات علمی دانشگاه

بازرگانی – حسین / دکترای مدیریت – عضو هیات علمی دانشگاه

علم الهدی – عبدالرسول / دکترای سیاستگذاری فرهنگی – عضو هیات علمی دانشگاه

 توکل راد – رضا / دکترای مدیریت – عضو هیات علمی دانشگاه

صفیان بلداجی – مهدی / دکترای مدیریت – عضو هیات علمی دانشگاه

شریعتی نیاسر – مالک / دکتری مهندسی انرژی

محمدی ـ رضا / عضو هیات علمی دانشگاه تبریز ـ دکترای شیمی

چمندی ـ ابوالفضل / دبیرکل سابق جامعه اسلامی دانشجویان کل کشور

مرادی – حسن / جانشین بسیج اساتید حوز های تهران ـ مسئول موسسه جهادی بلاغ مبین

دوباشی – محسن / دانشجوی دکترای ارتباطات – مدیر روابط عمومی دانشگاه شاهد

امامی فر – علی/ عضو هیئت علمی دانشگاه و مسئول سابق نهاد رهبری در دانشگاه آزاد همدان

محب زاده – غلامرضا / دانشجوی دکترای دانشگاه تهران

معین – بهزاد/ مدرس و عضو هیأت علمی دانشگاه زنجان

پهلوان – محمد / دبیرکل اسبق اتحادیه جاد – متخصص دندانپزشک

حسین زاده – مهدی/ عضو هیأت علمی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران

نظیفی – احسان/ عضو هیأت علمی دانشگاه مازندران

سلیمانی – فرشاد/ عضو هیأت علمی دانشگده ملایر – مسئول NGO بین المللی صلح ناتمام

ارکانی – احسان / معاون سابق استانداری خراسان رضوی – معاون سابق اداری و پشتیبانی آستان قدس رضوی

قانعی – رشید/  دکتری، مدیریت دولتی – مدیر نهاد دانش بنیان توسعه صنعت و مدیریت شریف

کازرونی – حسین/ فعال رسانه‌ای، کارشناس و طراح رسانه‌های نوین

پورخوش سعادت – محمد/ دکتری جامعه شناسی سیاسی – مدرس دانشگاه گیلان

عموزاد – عبدالله/مدرس دانشگاه – کارشناس ارشد مدیریت

قلی ها – علی / مدیرعامل اسبق شرکت سایپا پرس و سایپای سوریه – مدیرعامل سابق شرکت بهره برداری متروی تهران

پوراحمدی – سید مجید/ دانشجو دکتری مدیریت منابع انسانی – فرماندار سابق شهرستان خوانسار

محمدی – مهدی / پژوهشگر و تحلیلگر سیاسی

شاطرزاده – حامد / معاون اسبق واحد تشکیلات اتحادیه جاد

بادپا – مهدی / دکتری زمین شناسی – مسئول اسبق واحد فرهنگی اتحادیه جاد

شیخلر – محمد / عضو موسسه فرهنگی ایمان جهادی (صهبا)

خاتونی – علی / مسئول اسبق واحد بین الملل اتحادیه جاد – فعال اجتماعی

جوانمردی – احسان / پسا دکتری فناوری اطلاعات در دانشگاه توکیو ژاپن – مدرس دانشگاه

 

محمدی – محمد / دکترای مدیریت – پژوهشگر مسائل مدیریت    

صفا درگیری – نیما / دکتری حقوق – نویسنده و تاریخ پژوه

بخشنده – مجتبی / دانشجوی دکتری جامعه شناسی – مولف و مترجم ۵ کتاب و نویسنده ۷۰ مقاله علمی، پژوهشگر و محقق

تیموری – حامد / دانشجوی دکتری مدیریت رسانه – عضو اسبق شورای مرکزی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

شمسایی نیا – رامین/ دکتری علوم ارتباطات – دبیر اسبق شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاههای سراسر کشور – مدیر گروه سابق دانش و اقتصاد شبکه سه سیما

یاوری – احسان / عضو هیات علمی دانشگاه – مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران بزرگ

رضوانی – محمدرضا / دانشجوی دکتری حقوق بین الملل – کار آفرین فعال اقتصادی

الفت پور – محمدعلی / دکتری حقوق عمومی دانشگاه علامه طباطبایی

روحی – بیتا / دانشجوی دکتری مدیریت محیط زیست – دبیر ستاد مدیریت بحران شهرداری همدان

کاشفی – محمد رضا /دکتری مدیریت – مسئول سابق دانشگاه شهید بهشتی

اسلامی  – محمد علی /  دبیر اسبق تشکیلات دفتر تحکیم وحدت

احدی – یوسف / دکتری حقوق – مدرس دانشگاه

حمزه پور – فرهاد / دکتری مدیریت بازرگانی – مدرس دانشگاه

منیری  – حامد / دکترای فقه و حقوق – فرماندار سابق سمیرم

باقری – آمنه / دکترای تخصصی تاریخ تمدن اسلامی – عضو هیات علمی دانشگاه

علوی – سیدابراهیم / دکترا – برنامه سازی رسانه ای

خرازیان  – حسین / دکتري علوم سیاسی و هیات موسس موسسه فرهنگی یادگاران امام

حقیرالسادات – سیدجمال / دکتری فناوری اطلاعات – مدرس دانشگاه

طاهر خانی –  فاطمه / دکتری علوم سیاسی پژوهشگر مرکز اسناد انقلاب اسلامی

باقری – شهلا / دکتری جامعه شناسی عضو هیت علمی دانشگاه خوارزمی

وکیلی – حمیدرضا /  مدیر مدرسه عالی فقه و اصول عسگریین و استاد سطح عالی حوزه علمیه قم

حافظی نسب  – مهدی / استاد حوزه و سخنران سیاسی و فرهنگی و مذهبی

چم پور – مهدی / دکترای مهندسی کامپیوتر

طاهری اصغری – مهدی / دکترای مهندسی کشاورزی

دانشجو – سارا / دکترای نانوبیوتکنولوژی

طاهرخانی – فاطمه / دکترای علوم سیاسی – عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی

محمد هادی – زاهدی / دکترا – عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیر

 اسماعیل مصطفوی / دکترا – عضو هیات علمی دانشگاه خواجه

صالحی نصیر – میثم / فوق لیسانس عمران – فعال سیاسی و رسانه

محسنی – فریبا / دکترای علوم سیاسی – عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی

حسینی – سید رضا / دکترای علوم سیاسی – مدرس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی

پیرهادی – مسعود / دانشجوی دکترای فقه حقوق دانشگاه تهران – سردبیر روزنامه رسالت

حداد عادل – فریدالدین / استاد دانشگاه

زمانیان – مصطفی / دکترای سیاستگذاری عمومی

نوروزی – خلیل / دكتراي سياستكذاري علم و فناوري دانشگاه تهران – قائم مقام معاون پژوهش و فناوري دانشكاه امام صادق عليه السلام – مدير گفتمان سازي ستاد راهبري اجرايي سازي نقشه جامع علمي كشور- عضو گروه فقه بنياد ملي نخبكان

کوهدار – حمیدرضا / دکتری مهندسی مواد دانشگاه تهران

امین عبداله زاده / دکترای مهندسی مواد دانشگاه خواجه نصیر – پژوهشگر پسا دکترا دانشگاه صنعتی امیرکبیر – مشاور معاون ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور

ایران پور – علی / حقوقدان و وکیل پایه یک دادگستری _نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی _مشاور سابق حقوقی و امور مجلس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور

زینلیان – مهران / دکتری عمران، عضو هیات علمی دانشگاه اصفهان دبیر اسبق انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی در استرالیا و نیوزیلند

نادی – میثم/  مدیر مسئول سایت خیبرآنلاین

سلگی – مریم / عضو هیت علمی دانشگاه الزهرا

ابراهیمی – نجمه / هیات علمی موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور

شریعتی – الهام / عضو هیت علمی دانشگاه الزهرا

دادخواه – حسین / عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی

احسانی – علیرضا / عضو هیت علمی دانشگاه تربیت مدرس

طونی – حامد / دانشجوی دکتری فلسفه غرب – مسئول مدرسه علوم انسانی اسلامی صدرا

بيات شكور – جواد / عضو هیت علمی  دانشگاه گنبدكاووس

مردانیان – حمید / دکتری علوم سیاسی مدرس دانشگاه

زمانی رهبر – محمد حسین / استاد سطح عالی، حوزه آیت الله مجتهدی(ره)

رضا خواه – مجتبی / عضو هیت علمی دانشگاه تربیت مدرس

احمدی نژاد – مریم / عضو هیت علمی دانشگاه الزهرا

مداحی – احمد/ دبیر اسبق قرارگاه شهید زین الدین خوزستان_ مسول سابق مرکز تولیدات فرهنگی هنری بسیج

بهاروند – حسن/ قائم مقام مؤسسه فرهنگى طلايه داران – عضو شوراى راهبردى فرهنگى دانشگاه جمعيت هلال احمر – مسئول قراراگاه امام رضا در هرمزگان

احمدی – اسماعیل / دکتری علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی – رئیس جبهه جهادی منتظران خورشید

قیومی – مهدی / استاد سطح عالی، حوزه آیت الله مجتهدی(ره)

مدنی  – سید امیرحسین / دکتری مدیریت رسانه – مدیرعامل اسبق شرکت گسترش انفورماتیک ایران

سلیمانی – مجید / دکتری ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی

رضاخواه – علیرضا / دکتری علوم سیاسی دانشگاه اصفهان

اصغری راد – جواد / دکتری مطالعات آمریکا از دانشگاه فرایه برلین آلمان عضو هیات علمی دانشگاه

مرتضوی شریف – علی / دکتری روابط بین الملل

زیدی جودکی – هادی / دکتری عمران گرایش سازه

ابراهیمی _ مصطفی / دکتری مهندسی هوافضا

پورنجاتی _ مهدی / دانشجوی دکتری معماری

فولادگر _ مجید / سرپرست اندیشکده چشم انداز

نظری _ محمد / مسئول اندیشکده سیاست خارجی دفتر بررسی های راهبردی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام

محمدی _ رضا / عضو هیات علمی و رییس اداره دانشجویان خارجی دانشگاه تبریز

رحیمی _ محمد مهدی / سردبیر خبرگزاری مهر

زهره وند _ فاطمه / دکتری حرفه ای پزشکی

یوسفی _ بتول / دکترای علوم سیاسی

نقی پور _ کمیل / دکتری علوم سیاسی

موسوی _ سید شاپور / دکتری جامعه‌شناسی سیاسی

صالحی _ محمد مهدی / دکتری تعلیم و تربیت

منتظری _ مهدی / دکتری علوم قرآن و حدیث

حسینی _ سیده سمیه / دکترای جغرافیا

 محمودی _ علی / دکترای مهندسی معدن

یاوری _ وحید / دکتری علوم ارتباطات اجتماعی

پیکانپور _ محمد / متخصص اقتصاد و دارو از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

بهروزی _ مهدی / دکترای فلسفه تطبیقی

مدبر _ روح اله / دکتری تخصصی روابط بین الملل

حق شناس _ مهدی / دکتری حمل و نقل و ترافیک

توسلی _ محسن / دکتری تخصصی اورژانس

مصلحی _ محسن / دکترای برنامه ریزی شهری

جوکار _ سید مهدی / دکترای فقه و حقوق

اسدی _ ابراهیم / دکتری عمومی دندانپزشکی

میری _ سید ابوالحسن / دکتری روابط بین الملل

حسن _ شوندی / دکتری ادبیات عربی

عادلی _ جلال / دکتری دندانپزشکی

عبودتیان – سید احمد / مدیر بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیا

بلیغ _علیرضا / عضو میز فرهنگی اجتماعی دفتر بررسیهای راهبردی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام

امیدیان _ محسن / دکترای مدیریت آینده پژوهی

بذر افکن _ مجید / هیات علمی دانشگاه امام حسین (ع)

بانکی کشکی _ حسین / دکتری مهندسی پزشکی

مرتضی نیا_ حمید / دکتری مدیریت

کریمی _ محمد مسعود / دکتری مدیریت گرایش برنامه ریزی استراتژیک

صادقی _ مهدی / مسئول اندیشکده اقتصادی دفتر بررسی‌های راهبردی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام

 نظریان_ حسین / دکتری کارآفرینی

اسماعیلی _ محبوبه / عضوهیئت علمی دانشگاه شاهرود

شریف احمدیان _ احسان / دکتری مدیریت

اسماعیلی _ سجاد / متخصص اقتصاد و دارو از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

شهرستانی _ سید حسین / مسئول اندیشکده فرهنگی اجتماعی دفتر بررسی های راهبردی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام

جعفری _ جعفر / دانشجوی دکتری مدیریت منابع انسانی

افتخاری _ معصومه سادات / دندانپزشک

طه_ محمد / دکترای مدیریت

احمدی _ سید روح اله / دکتری اقتصاد

اقبالی _ ابوالفضل / دانشجوی دکتری علوم اجتماعی دانشگاه تهران

سعادت پور _حامد / دکتری مدیریت استراتژیک

بابائی _ محمود / دکتری روابط بین الملل

محتشمی پور- رضا / رئیس سابق دفتر توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی

احمدی _ اسماعیل / دکتری علوم سیاسی

تمنایی _ محمد / دکترای مهندسی حمل ونقل

عرب بافرانی _ محمدرضا / دکتری آینده پژوهی

نوروزی _ مجتبی / دکترای علوم سیاسی

شهبازی _ مهدی / دکتری مدیریت

مردانی نافچی _ حسین / دکترا داروسازی

جان نثاری _ محمد/ دانشجوی مقطع دکتری حقوق کیفری و جرم شناسی

شمسایی نیا _ رامین / دانش آموخته دکتری علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی

لطیفی _ پیمان / دکتری حقوق

طباطبایی _ سیدمحمدرضا / دکترای مهندسی دریا

نیلی _ محمدحسن / دکتری فلسفه علم

منیری _ حامد / دکترای فقه و حقوق

حیدری ارجلو _ سیاوش / دکترای سازه های آب

سرخه دهی _ فاطمه / دکتری اقتصاد توسعه دانشگاه الزهرا

سعادتی نسب _ محمدامیر / دکتری شیمی فیزیک، پژوهشگر و فعال صنعتی

دهقان توران پشتی _ میثم / دانشجوی دکتری مدیریت بازرگانی گرایش رفتارسازمانی و منابع انسانی

زارعی _ یعقوب / دانشجوی دکترای زمین شناسی مهندسی، دانشگاه تربیت مدرس

رحمنی _ مریم / دکترای جغرافیای سیاسی، مدرس دانشگاه

بردبار _ احمدرضا / دكتري علوم سياسي، هيات علمي دانشگاه خوارزمي

چم پور_ مهدی / دکتری مهندسی کامپیوتر، هيات علمي دانشگاه قوچان

محمدباقری _ فیاض / دانشجوی دکتری مهندسی هسته ای ، دبیر سابق سیاسی دفتر تحکیم وحدت

خاکدان _ فاطمه / دکتری بیوتکنولوژی

موسوی فرد_ سید ابوالفضل / دکتری زبان و ادبیات عربی

محمودی _ علی / دانشجوی دکتری مهندسی معدن دانشگاه صنعتی امیرکبیر

قاسمی نژاد _ یاسر / دکتری مدیریت سیستم ها

زارع _ هادی / دکتری عمومی رشته پزشکی

کاوه _ محمد / دانشجوی دکتری فیزیولوژی گیاهان زراعی

عبدالعلی پور _ داوود / دانشجوی پزشکی

زارعی پوشا _ اسماعیل / دکتری فقه و حقوق ،مدیرکل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام ، فرماندار سابق قم ، نهاوند و بهار

احسانی _ امیرحسین / دانشجوی پزشکی

خراسانی زاده _ محمد / دانشجوی دکتری هنر – معاون سازمان فضای مجازی سراج

سهامی ابراهیمی _  فرهاد /  دکترای تاریخ انقلاب اسلامی

رحیمی _ محمد طاهر / دکتری سیاستگذاری عمومی

فاتحی _ مرتضی / دانشجوی پزشکی

رنجبر _ الهام /  مطلوب برگزیده خوارزمی

میرزایی _ محبوبه /  حافظ کل قرآن کریم

رحمانی _ حسین / دکتری زبان

فرهادیان _ محمد حسین / دانشجو دکتری روابط بین الملل تهران

حسین فلاحی _ احمد / هیئت علمی دانشگاه

چکشیان- محمد / دکتری مدیریت،  مدرس دانشگاه – معاون بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیا

افقهی _ بابک / دکترای تخصصی مدیریت استراتژیک ، معاون وزیر در توسعه روابط اقتصادی و رییس کل سابق سازمان توسعه تجارت ایران-مدرس دانشگاه ،رئیس کمیسیون توسعه تجارت و صادرات غیرنفتی اتاق تعاون ایران

متانت _ سپهر / دکترای حرفه ای پزشکی

تینای تهرانی _ حمیدرضا / دانشجوی دکترا ارتباطات

خزائی _ مهران / دکتری پزشکی عمومی

گوهری _ محمدرضا / دکتری عمومی پزشکی

وحیدی منفرد _ حسین / دکتری مهندسی صنایع

دهقان _ رضا / دکترای تخصصی مدیریت کارافرینی

کرمی _ حسین / دکترای برق قدرت

فایزی _ محمد حسین / مدیر جهاد دانشگاهی قزوی

دایی چیان _ قاسم / هیات علمی دانشگاه اراک

گلدوزها _ ناصر / دکترا – معاون سابق بنیاد خاتم – مدیر موسسات مردمی حوزه حجاب و عفاف

محمدی _ محسن / دکترای مدیریت دولتی گرایش خط مشی گذاری

یاوری _ میثم / دانشجوی دکترای جامعه شناسی فرهنگی – معاون بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیا

نوروزی _ محمد / دکتری حرفه ای پزشکی

سپندی _ مجتبی / دکترای تخصصی اپیدمیولوژی

حسینى الست _ فاطمه / دکترى فیزیک

هاشمی – سید محمد / دکترای حقوق – جانشین بنیاد فرهنگی خاتم الاصیا

محمدی- رضا / عضو هیات علمی و رییس اداره دانشجویان خارجی دانشگاه تبریز

آبنیکی _ حسین / فوق لیسانس mba دانشگاه شریف ، رئیس سابق مرکز توسعه سازمان انرژی اتمی

ذاکری _ محمد حسن / مدرس حوزه و دانشگاه. عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی

مقدسی _ مهدی / دکتر ای حقوق عمومی و هیات علمی دانشگاه امام حسین

فیروزیان _ شبیر / هیات علمی دانشگاه معارف اسلامی

بهمن آبادی _ محمد جواد / دانشجوی دکتری هوش مصنوعی

جعفری _ علی / عضو پژوهشگاه راهبردی ژرفا

خاک رنگین _ علی / مدیر موسسه شناخت

نقی _ حسین / دبیر تحول علوم انسانی بسیج اساتید

علوی _ سید حسین / مدیر عامل خبرگزاری بسیج

روزبه _ حسین / هیات علمی دانشگاه امام حسین

مقصودی _ محسن / مدیر موسسه ثریا

تاجیک _ جواد / دبیر سابق ستاد مرکزی راهیان نور کشور ، راوی دفاع مقدس

حسینی _ سید رضا / مسئول مرکز سراج گلستان

فلاحتکار _ علی / مسئول اسبق بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان البرز

یاری _ وحید / مسول حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه علوم قرآن تهران

بهرامی _ علی / مسئول قرارگاه نور سازمان بسیج دانشجویی

گل محمدی _ مریم / مدیر و موسس موسسه علمی و نوآوری نجم الثاقب

جعفری _ محمد / مسئول انجمن ادبی شهرستان خمین

فیروزی _ علیرضا / دبیرسیاسی اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل سراسرکشور

احمدوند _ محمد کارشناسی ارشد علوم سیاسی ، معاون سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه های تهران بزرگ

بابامیر _ مهدی / کارشناسی ارشد بیوشیمی بالینی، مسول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.