جزایر سه‌گانه تا ابد برای ایران است - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 79964
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۸ |

جزایر سه‌گانه تا ابد برای ایران است

خطیب نماز جمعه تهران گفت: جزایر سه‌گانه برای ابد ایرانی است و کسی قصد دست‌درازی به آن را ندارد و نمی‌تواند هم کاری کند، کمااینکه تاکنون نتوانسته‌اند.
جزایر سه‌گانه تا ابد برای ایران است

آیت‌الله سید احمد خاتمی خطیب نماز جمعه این هفته تهران (۲۳ دی ماه) در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه، اظهار داشت: خطبه را مزین می‌کنم به کلام نورانی حضرت زهرا (س) و این است که تقوا داشته باشید و احکام خدا را تا زمان مرگ زنده نگه دارید. بنده خدا باشید و آنچه او می‌گوید انجام دهید و آنچه نمی‌گوید، انجام ندهید. این سعادت و سربلندی است.

 

خطیب موقت جمعه تهران بیان کرد: همه اهل بیت به ویژه حضرت فاطمه (س) محور وحدت جهان اسلام هستند. شیعه و سنی باید به احترام یگانه رسول الله جشن بگیرند. البته این محبت فقط عاطفی نبود بلکه این محبت، محبت مکتبی بود. زمانی بود که حضرت فاطمه (س) گوشواره، دستبند و زیور آلات خود را به نزد حضرت محمد (ص) فرستاد و به فرستاده گفت که به پیامبر بگو این هدایا در راه خدا هزینه شود. پیامبر سه بار فرمودند پدرت فدایت شود.

 

جمهوری اسلامی ایران یادگار امام (ره) است

 

آیت‌الله خاتمی با اشاره به ایام ولادت امام راحل عظیم الشان، گفت: امام عزیزی که حق عظیمی بر گردن ما دارد و حاکمیت اسلام، استقلال ایران و آزادی که خداوند به ملت ایران داده است، هدیه ایشان است. جمهوری اسلامی ایران یادگار امام (ره) است. امام بزرگوار فرمود که در میان شما باشم یا نباشم، نگذارید انقلاب به دست نامحرمان بیفتد. الحمدالله شما مردم خوب ایران به این وصیت نامه عمل کرده و خواهید کرد.

 

خطیب نماز جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: مسئله دوم ۲۴ دی ماه سالروز انتصاب مقام معظم رهبری به امامت جمعه تهران از سوی امام خمینی (ره) در سال ۱۳۵۸ است. آرزو داریم از همین تریبون نماز جمعه شاهد سخنرانی‌های پرشور، حماسی و الهام بخش مقام معظم رهبری باشیم.

 

وی ادامه داد: سه شنبه ۲۶ دی ماه سالروز فرار شاه خائن محمدرضا پهلوی است. او ۳۷ سال جنایت کرد. دین ستیزی، آزادی ستیزی، استقلال ستیزی و مردم ستیزی منش او بود و سرانجام ملت او را از کشور راند.

 

آیت‌الله خاتمی گفت: مناسبت بعدی ۲۷ دی ماه سالروز شهادت فداییان اسلام است که به دست مزدوران پهلوی انجام گرفت. آنان نوری بودند در ظلمت سیاه حکومت طاغوت که در سال ۱۳۳۴ به شهادت رسیدند.

 

اسلام شخصیت زن را احیا کرد

 

خطیب نماز جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: در هفته‌ای که گذشت، مقام معظم رهبری سه دیدار مهم با مردم داشتند؛ اقشار مختلف از جامعه با ایشان دیدار داشتند. یکی از دیدارها، دیدار بانوان با ایشان بود که مطالب مهم و کلیدی فرمودند. بیت الغزل فرمایش حضرت آقا این بود که اسلام شخصیت زن را احیا کرد. اسلام چنین کرد که زن و مرد در سلوک الی الله راه برایشان باز باشد. در این راه زن و مرد می‌توانند به قله برسند اما وظایف و اختیاراتی که زن و مرد دارند، تفاوت دارد و این تفاوت بر مبنای اعتدال است.

 

آیت‌الله خاتمی تصریح کرد: غرب، زن را اسیر می‌خواهد. در غرب مطرح است که استفاده ابزاری از زنان می‌کنند. آنان زن را برای کار ارزان و ارضای غرایز جنسی می‌خواهند اما اسلام می‌گوید زن شخصیت خود را بشناسد. حجاب هم در همین راستا مطرح می‌شود تا شخصیت زن را حفظ کند.

 

بسیجی‌کشی معنایی جز هدف قرار دادن امنیت کشور ندارد

 

خطیب نماز جمعه موقت تهران گفت: نکته دوم در دیدار مقام معظم رهبری با مردم قم در ۱۹ دی ماه بود که فرمودند می‌خواهند القا کنند اغتشاشات به علت ضعف‌های مختلف اقتصادی و… بوده است. آقا فرمودند برعکس؛ اینها به صحنه آمدند تا اقتدار ایران را بزنند. آنان به خیابان نیامدند تا ضعف‌ها را اعتراض کنند. آن‌ها آمدند تا امنیت را هدف قرار دهند. کسانی که سطل زباله آتش می‌زنند، برای بیان ضعف‌ها نیست. «پلیس‌کشی» و «بسیجی‌کشی» یعنی چه؟ جز هدف قرار دادن امنیت کشور معنایی دارد؟

 

آیت‌الله خاتمی اظهار داشت: دشمن با تبلیغات و دروغ کار خودش را پیش می‌برد. ۳۸ هزار دروغ در رسانه‌های غربی و فضاهای مجازی گفتند. تبلیغات و خوراک آنها از طریق القای دروغ‌ها است. شما هم باید جهاد تبیین داشته باشید. همه دستگاه‌ها، حوزه، دانشگاه به خصوص صدا و سیما و همه آنهایی که شنونده‌ای دارند از جمله همه شما که خانواده دارید، لازم است این جهاد تبیین را داشته باشید.

 

شارلی ابدو نشریه مبتذلی است

 

وی اذعان داشت: موضوع دوم مسئله حرمت شکنی نسبت به ساحت مقام معظم رهبری در فرانسه بود. آن نشریه که این غلط را انجام داده است، نشریه مبتذلی است که در آستانه تعطیلی قرار داشته است. هر چند آن عددی نیست و امروز ملت ایران راهپیمایی خود را برای محکومیت آن توهین انجام خواهند داد.

 

خطیب نماز جمعه موقت تهران گفت: باید توجه داشت ریشه این کارها کجاست. ریشه این است که می‌خواهند اسلام را بزنند. ما فدای اسلام هستیم. ما برای اسلام جان می‌دهیم. آنها می‌خواهند چراغ اسلام را خاموش کنند که به فضل اسلام این چراغ خاموش شدنی نیست. ریشه عناد آنها با اسلام است.

 

وی ادامه داد: مطلب دوم آنکه چرا امام و مقام معظم رهبری را مورد هجمه قرارمی دهند؟ چون این بزرگواران از اسلام می‌گویند. اینها کینه دارند. مقام معظم رهبری پرچمی را که امام برافراشت نگذاشتند زمین بماند. تا نظام اسلامی پابرجاست که امیدوارم با ظهور حضرت مهدی (عج) اشد، عناد آنها ادامه دارد و راه مقابله با آنان استقامت است.

 

جزایر سه‌گانه تا ابد ایرانی است

 

آیت‌الله خاتمی بیان کرد: نکته سوم قصه خلیج فارس است. در قدیم ترین سندها این آبراه به نام خلیج فارس نامیده شده است. این به نام یک ملت است. این ملک ایران بوده و هست و خواهد بود. آنچنان که جزایر سه گانه برای ابد ایرانی است و کسی قصد دست درازی ندارد و نمی‌تواند هم کاری بکند. کمااینکه تاکنون نتوانسته اند. حرفش را هم ندارند بگویند.

 

وی افزود: نکته چهارم قصه تحریم ایران است. در روزها و ماه‌های گذشته این کار توسط اروپا، آمریکا و نوچه‌های آنان صورت گرفته است. آنان مسابقه در تحریم کردن گذاشتند اما هدف آنان از این تحریم‌ها چیست؟ به نظر هدف آنها انزوای ایران است، اما آیا واقعاً به این هدف رسیده اند!؟

 

آیت‌الله خاتمی ادامه داد: ایران بی اعتنا به تحریم‌ها راهش را به فضل خدا دنبال می‌کند. به پیشرفت‌های شایان رسیده و خواهد رسید و شما ملاحظه می‌کنید هر کسی که تحریم می‌کنند، او محبوب مردم می‌شود و استکبارستیزانه و با قوت راهشان را ادامه می‌دهند. پس این چه حماقتی است که آنها انجام می‌دهند؟ به فضل خدا، ایران اسلامی به راهش ادامه می‌دهد.

 

وی اظهار داشت: شب گذشته مجلس عوام انگلستان، سپاه انقلاب اسلامی را جزو گروه‌های تروریستی به حساب آورد و تصویب کرد. این نیز یکی دیگر از پرونده‌های سیاه و ننگین انگلیس است. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروهای مسلح، بسیج و وزارت دفاع بازوهای پرتوان این ملت هستند. ای تروریست پرورها! یعنی می‌خواهید بگویید ملت ایران تروریست است؟!

 

خطیب نماز جمعه موقت تهران اظهار داشت: موضوع بعدی موج هشتم کرونا است. در دنیا این موج آمده و به ایران هم سرایت کرده است. مسئولان بهداشتی کشور از مردم انتظار دارند دستورات بهداشتی را رعایت کنند که ان شاء الله بدون آسیب و با کمترین تبعات این موج هشتم را به سلامت پشت سر خواهیم گذاشت.

|
برچسب ها
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.