جزئیات تخصیص وام‌های ۵ و ۱۰ میلیونی بنیاد مستضعفان به اقشار آسیب‌پذیر - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 20317
  پرینتخانه » اقتصادی تاریخ انتشار : ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۸ |

جزئیات تخصیص وام‌های ۵ و ۱۰ میلیونی بنیاد مستضعفان به اقشار آسیب‌پذیر

رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه تاکنون 160 میلیارد تومان به کمیته امداد و 51 میلیارد تومان به بهزیستی بابت کمک به اقشار هدف پرداخته ایم، از بخشش اجاره اردیبهشت املاک تجاری خبر داد.
جزئیات تخصیص وام‌های ۵ و ۱۰ میلیونی بنیاد مستضعفان به اقشار آسیب‌پذیر

سیدپرویز فتاح در نخستین نشست خبری خود در سال جاری اظهار کرد: بنیاد مستضعفان همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور اقداماتی با هماهنگی و همکاری دولت در دستور کار خود قرار داد و در همان روزهای ابتدایی بنده جلسه‌ای را با دکتر نمکی وزیر بهداشت برگزار کردم و در ادامه نیز کمکهای به ستاد ملی کرونا و همچنین ستاد کرونای تهران از سوی بنیاد مستضعفان انجام گرفت.

وی تصریح کرد: تمام اقدامات انجام شده از سوی بنیاد مستضعفان در راستای مبارزه و کنترل شیوع ویروس کرونا با هماهنگی دولت و بخشهای مرتبط بوده است.

رئیس بنیاد مستضعفان خاطرنشان کرد: همچنین بنده جلساتی را با آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور ، وزیر رفاه، آقای زالی وزیر ستاد کرونای تهران و سایر مسئولان دولتی داشتم. همچنین گزارشاتی از اقدامات انجام شده از سوی بنیاد مستضعفان به صورت مکتوب در اختیار رئیس جمهور و رئیس دفتر رئیس جمهور داده شده است.

وی ادامه داد: روز گذشته برای بار دوم گزارش مکتوبی در باره اقدامات انجام شده از سوی بنیاد مستضعفان در اختیار رئیس جمهور قرار داده شد. همچنین در ماههای گذشته ارتباطات لازم با استانداران در ارتباط با ارائه خدمات به اقشار مورد نیاز از سوی بنیاد مستضعفان انجام گرفته است.

فتاح ادامه داد: همچنین در طی ماه‌های اخیر هماهنگی‌هایی با شهردار تهران، رئیس سازمان بهزیستی کشور، رئیس کمیته امداد و… انجام شده است و در واقع بنیاد به عنوان یک مجموعه ملی در کنار دولت در این بحران قرار دارد.

رئیس بنیاد مستضعفان ادامه داد: اگرچه امکانات بنیاد به گونه‌ای نیست که برای تمام آحاد جامعه تمهیداتی در نظر بگیرد اما این خدمات در سطح گسترده از سوی دولت انجام می‌شود اما قطعا خدمات بنیاد به اقشار آسیب‌پذیر در این شرایط و همچنین پس از کرونا ادامه خواهد داشت.

وی گفت: بنیاد مستضعفان با تمام قوا و ظرفیت وارد عرصه مبارزه با ویروس کرونا شده است و این مجموعه از تمام ظرفیت خود در این زمینه استفاده خواهد کرد و سعی خواهیم کرد تا پایان کرونا در کنار مردم و اقشار آسیب‌پذیر باشیم و بعد از آن نیز خدماتی را به افراد آسیب دیده از این ویروس ارائه کنیم.

فتاح همچنین به اقدامات بنیاد مستضعفان در رابطه با نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال جهش تولید اشاره کرد و گفت: در همین زمینه نیز بنیاد اقداماتی را در دستور کار خود قرار داده است و به زودی جزئیات این برنامه‌ها اعلام خواهد شد.

وی گفت: قطعا این شرایط به گونه‌ای نخواهد بود که بنیاد مستضعفان اقدامات خود را در رابطه با فعالیتهای اقتصادی خود انجام ندهد و قطعا در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر سال ۹۹ به عنوان سال جهش تولید گام برخواهیم داشت.

رئیس بنیاد مستضعفان همچنین به تصمیم اخیر بنیاد مستضعفان برای بخشش اجاره املاک تجاری بنیاد در سطح کشور اشاره کرد و گفت: همزمان با شیوع ویروس کرونا از سوی بنیاد مستضعفان اعلام شد که اجاره‌های اسفندماه و فروردین ماه بخشیده خواهد شد و با توجه به شرایط فعلی تصمیم گرفته شد که اجاره اردیبهشت‌ماه نیز ویژه املاک تجاری بنیاد بخشیده شود و در واقع بنیاد مستضعفان اقدام به بخشیده شدن ۳ ماه از اجاره خود کرده است.

فتاح همچنین به برنامه‌ریزی بنیاد مستضعفان برای تخصیص ۳۰۰ میلیاد تومان اعتبار برای پرداخت وامهای ۵ و ۱۰ میلیونی به اقشار آسیب پذیر با توجه به شرایط کرونا اشاره کرد و گفت: از این رقم ۲۰۰ میلیارد تومان توسط بانک سینا و ۱۰۰ میلیارد تومان از سوی صندوق ولایت امداد در نظر گرفته شده است که براساس برنامه‌ریزی به اقشار آسیب‌پذیر از شرایط کرونا پرداخت خواهد داد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.