جدال برای قهرمانی تهرانی ها/ رقابت خوزستانی ها برای بقا - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 101286
  پرینتخانه » اخبار, ورزشی تاریخ انتشار : ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۸:۱۸ |

جدال برای قهرمانی تهرانی ها/ رقابت خوزستانی ها برای بقا

هفته پایانی رقابت های لیگ برتر در حالی امروز شنبه برگزار می شود که دو تیم پرسپولیس و استقلال در تهران رو در روی حریفان خود قرار می گیرند تا تکلیف قهرمان فصل بیست و سوم مشخص شود.
جدال برای قهرمانی تهرانی ها/ رقابت خوزستانی ها برای بقا

هفته پایانی لیگ برتر فوتبال امروز شنبه ۱۲ خرداد با انجام هر ۸ بازی و به طور همزمان از ساعت ۱۹ پیگیری خواهد شد تا تکلیف تیم قهرمان و یکی دیگر از تیم‌های سقوط کننده به دسته پایین‌تر مشخص شوند. تیم‌های پرسپولیس و استقلال تهران برای کسب عنوان قهرمانی در رقابت هستند و تیم‌های پیکان، استقلال و فولاد خوزستان هم ۳ تیمی هستند که در کنار صنعت نفت آبادان از گزینه‌های سقوط به دسته پایین‌تر محسوب می‌شوند.

پرسپولیس – مس

تیم پرسپولیس که در دو هفته گذشته در صدر جدول قرار داشته به عنوان مدعی اصلی کسب عنوان قهرمانی محسوب می‌شود. سرخ‌ها با هدایت «اوسمار ویه‌را» در نیم فصل دوم برابر استقلال تهران و سپاهان به نتیجه تساوی دست یافتند و برابر آلومینیوم نتیجه را واگذار کردند و مابقی دیدارهای خود را با پیروزی پشت سر گذاشتند. شاگردان اوسمار امیدوارند تا با حضور حداکثری هواداران جشن قهرمانی را در ورزشگاه آزادی بگیرند.

مس هم با هدایت محرم نویدکیا نتایج بسیار خوبی را کسب کرده و در ۱۰ دیدار گذشته خود در لیگ برتر تنها دو بازی را به تیم‌های صنعت نفت و استقلال خوزستان واگذار کرده است. مس از زمانی که از سال ۱۳۹۹ پا به لیگ برتر گذاشت تاکنون نتوانسته پرسپولیس را شکست دهد و در ۷ دیدار گذشته رو در روی دو تیم ۵ پیروزی سهم پرسپولیس بوده و دو بازی هم با نتیجه تساوی به پایان رسیده است.

پرسپولیس برای این بازی سعید صادقی را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد و سایر بازیکنان می‌توانند اوسمار را در این بازی همراهی کنند. مس رفسنجان هم می‌تواند از تمام بازیکنان خود بهره ببرد. دیدار رفت دو تیم با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید. این بازی با قضاوت امیر عرب براقی برگزار می‌شود.

استقلال تهران – پیکان

این بازی را می‌توان حساس‌ترین دیدار هفته پایانی نام برد. استقلال تهران برای کسب قهرمانی و پیکان برای بقا در لیگ نیاز به ۳ امتیاز این بازی دارند. استقلال برای این بازی محمدحسین مرادمند، آرمین سهرابیان و پیمان بابایی را به دلیل مصدومیت و ایمان سلیمی را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد و از آن طرف محمدجواد آزاده به دلیل محرومیت قادر به همراهی پیکان در این بازی نیست.

دیدار رفت دو تیم با نتیجه دو بر یک به سود استقلال به پایان رسید و در ۱۰ بازی رو در روی گذشته دو تیم ۵ پیروزی سهم استقلال بوده و ۵ بازی هم با نتیجه تساوی به پایان رسیده است و پیکان از سال ۱۳۹۹ نتوانسته استقلال را در بازی‌های رسمی شکست دهد.

پیکان ۲۷ امتیازی و در رده سیزدهم جدول ایستاده است و باید از این بازی با کسب حداقل امتیاز خارج شود. ورزشگاه میزبان این بازی از روزهای اخیر میان دو باشگاه تبدیل به یک چالش شده بود و با پافشاری باشگاه پیکان، ورزشگاه پاس میزبان این دیدار خواهد بود که این موضوع با مخالفت باشگاه استقلال همراه شد. دیدار دو تیم را حسن اکرمی قضاوت خواهد کرد.

سپاهان – شمس آذر

سپاهان تحت هدایت «ژوزه مورایس» فصل پرفراز و نشیبی را سپری کرد و در حالی که در ابتدای فصل اکثر کارشناسان این تیم را به عنوان مدعی اصلی قهرمانی قلمداد می‌کردند اما در پایان فصل این تیم خیلی زود کورس قهرمانی را به دو تیم پرسپولیس و استقلال تهران واگذار کرد اما توانست با تثبیت جایگاه خود در رده سوم جدول، یکی از سهمیه‌های آسیایی فوتبال ایران برای فصل آینده را به دست آورد.

سپاهان در حالی رو در روی شمس آذر قرار می‌گیرد که مورایس همه بازیکنان خود را در اختیار دارد و با توجه به شکست یک بر صفر دیدار رفت می‌تواند انتقام آن بازی را از شمس آذر بگیرد. سعید دقیقی و شاگردانش در این فصل در دو بازی لیگ برتر و جام حذفی به مصاف سپاهان رفته‌اند که یک بازی را واگذار کردند و یک بازی را هم با پیروزی به اتمام رساندند و به دنبال پیروزی در این بازی خارج از خانه هستند. قضاوت این دیدار بر عهده یاسر همرنگ است.

صنعت نفت – تراکتور

صنعت نفت با واگذاری نتیجه دیدار هفته گذشته برابر ذوب آهن، سقوط خود را به دسته پایین‌تر قطعی کرد و این بازی برای شاگردان فراز کمالوند حکم یک دیدار تشریفاتی را دارد در آن سوی میدان و با توجه به نتایج به دست آمده شاگردان حمید مطهری جایگاه چهارم جدول خود را قطعی کرده‌اند و شانس بسیار پایینی برای رسیدن به رده سوم دارند و تقریباً برای آنها هم این بازی یک دیدار تشریفاتی محسوب می‌شود.

دیدار رفت دو تیم با نتیجه ۳ بر صفر به سود تراکتور به پایان رسید و در ۱۰ بازی رو در روی دو تیم در لیگ برتر ۶ پیروزی سهم تراکتور و ۳ پیروزی سهم صنعت نفت بوده و یک بازی هم با نتیجه تساوی به پایان رسیده است. این بازی با قضاوت ایمان کهیش و در ورزشگاه تختی آبادان برگزار می‌شود.

ملوان – آلومینیوم

هر دو تیم ملوان و آلومینیوم یکی از بهترین فصل‌های حضور خود در لیگ برتر را امسال تجربه کردند. مهدی تارتار و شاگردانش برای جاودانه کردن نام خود نیاز مبرمی به پیروزی در این بازی دارند تا رده پنجمی و بهترین جایگاه ملوان را در ادوار رقابت‌های لیگ برتر به نام خود به ثبت برسانند. با توجه به شکست ملوان برابر تراکتور در دیدار هفته گذشته، تارتار نمی‌تواند به رکورد ۴۴ امتیاز کسب شده توسط «دراگان اسکوچیچ» برای ملوان برسد اما امیدوار است تا بهترین جایگاه این تیم در جدول رده بندی را به نام خود ثبت کند.

آلومینیوم از زمانی که در لیگ برتر حضور داشته، تاکنون نتوانسته ملوان را شکست دهد و نتیجه ۳ دیدار گذشته رو در روی دو تیم با یک پیروزی برای ملوان و دو تساوی همراه بوده است اما اگر مصاف دو تیم در لیگ دسته اول را هم حساب کنیم؛ ملوان و آلومینیوم ۹ بار رو در روی هم قرار گرفته‌اند که ۳ پیروزی سهم هر یک از تیم‌ها بوده و ۳ بازی هم با نتیجه تساوی به پایان رسیده است. ملوان همچنین با پیروزی در این بازی می‌تواند آمار ضعیف ۴ شکست متوالی خود در لیگ برتر پایان دهد. این بازی با قضاوت امیرسامان سلطانی و در ورزشگاه سیروس قایقران برگزار می‌شود.

گل گهر – ذوب آهن

از زمان حضور گل گهر در لیگ برتر، این تیم در برابر ذوب آهن نتایج بسیار خوبی را کسب کرده است. در ۹ بازی رو در روی گذشته دو تیم ۴ پیروزی سهم گل گهر، یک پیروزی سهم ذوب آهن و ۴ بار هم دیدار دو تیم با نتیجه تساوی به پایان رسیده است. هر دو در ۵ بازی اخیر خود در لیگ برتر متحمل ۳ شکست شده‌اند و در جدول رده بندی نیز ذوب آهن با ۳۹ و گل گهر با ۳۶ امتیاز به ترتیب در رده‌های ششم و نهم جدول قرار گرفته‌اند.

دیدار رفت دو تیم با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید و باید دید این بازی با چه نتیجه‌ای به پایان خواهد رسید. حمید حاج ملک این بازی را قضاوت می‌کند.

نساجی – فولاد

نساجی با پیروزی پُرگل هفته گذشته برابر هوادار، بقای خود در لیگ برتر را قطعی کرد و شاگردان ساکت الهامی بدون هیچ دغدغه‌ای رو در روی فولادی قرار می‌گیرند که یکی از مدعیان سقوط به دسته پایین‌تر محسوب می‌شود و شاگردان عبدالله ویسی برای بقا در لیگ برتر امروز کار سختی را برابر نساجی و هواداران این تیم در ورزشگاه شهید وطنی قائشمهر خواهند داشت. فولاد علاوه بر پیروزی در این بازی باید منتظر نتیجه نگرفتن تیم‌های پیکان و استقلال خوزستان هم باشد تا بتواند با صعود در جدول رده بندی بقای خود را قطعی کند.

دیدار رفت دو تیم با نتیجه یک بر صفر به سود فولاد به اتمام رسید و در ۱۰ دیدار گذشته رو در روی دو تیم ۵ پیروزی سهم فولاد، ۴ پیروزی سهم نساجی و یک بازی هم با نتیجه تساوی به اتمام رسیده است. قضاوت این بازی بر عهده مرتضی منصوریان است.

استقلال خوزستان – هوادار

استقلال خوزستان در دو بازی اخیر خود توانسته ۷ بار دروازه حریفان خود را باز کند و در مقابل تیم هوادار در ۴ بازی اخیر خود در لیگ برتر و جام حذفی ۱۴ گل دریافت کرده و موفق نشده دروازه حریفان خود را باز کند. شاگردان مسعود شجاعی با ۲۹ امتیاز و قرارگیری در رده دوازدهم جدول بقای خود در لیگ برتر را قطعی کرده‌اند و این موضوع شانس شاگردان سید سیروس پورموسوی برای پیروزی در این بازی را با توجه به اینکه میزبان هم هستند، افزایش می‌دهد.

دیدار رفت دو تیم با نتیجه یک بر صفر به سود هوادار به پایان رسید و در ۶ دیدار رو در روی دو تیم ۳ پیروزی سهم هوادار، یک پیروزی سهم استقلال خوزستان و دو بازی هم با نتیجه تساوی به پایان رسیده است. این بازی را سید وحید کاظمی قضاوت می‌کند.

جدال برای قهرمانی در تهران/ رقابت خوزستانی ها برای بقا
جدول لیگ برتر پیش از برگزاری دیدارهای هفته سی سی‌ام
|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.