ثمرات «گام سوم» از دو گام قبلی بهتر خواهد بود - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 8931
  پرینتخانه » سیاسی تاریخ انتشار : ۱۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۲ |

ثمرات «گام سوم» از دو گام قبلی بهتر خواهد بود

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به تصمیم کشورمان برای اجرای گام سوم، گفت: تصمیم با صلابت ایرانی که میوه شیرین منطق مقاومت حسینی است، ثمراتش بهتر از دو گام قبلی خواهد بود.
ثمرات «گام سوم» از دو گام قبلی بهتر خواهد بود

 حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج‌علی‌اکبری امام جمعه موقت تهران امروز ۱۵ شهریورماه در خطبه‌های نماز جمعه، اظهار داشت: مکتب امام حسین(ع) یک مدرسه تمام عیار و یک دانشگاه عالی رتبه و یک مکتب بی نظیر است که در آن اصول و قواعد زیست پاکیزه و حیات طیبه به بشریت تقدیم شده است.

وی ادامه داد: نقطه مرکزی این روش زندگی و این سبک زندگی عبارت است از جهاد در راه خدا و سرمایه گذاری در راه پروردگار متعال برای تحقق نقشه الهی و عمل به کتاب الهی، جریان سیره پیامبراعظم(ص).

خطیب نماز جمعه تهران گفت: دشمن بر این تصور بود که ۲۲ بهمن سال گذشته در تهران خواهد بود، اما امروز دیپلماسی التماسی و خواهشی شان را ملاحظه می کنیم که از هر طرف میانجی می فرستند و این اثر مقاومت و ایستادن با داشتن ظرفیت موشکی و منطقه ای و توان دفاعی و حضور مردم بصیر است که باعث می‌شود این توطئه ها یکی پس از دیگری خنثی شود و در نهایت روسیاهی برای دشمنان و سربلندی برای جبهه مقاومت باقی می ماند.

وی افزود: کاهش تعهدات در گام اول شروع شد و هیچ اتفاقی در بازار رخ نداد. با شروع گام دوم هم اتفاقی در بازار رخ نداد و حتی در برخی از شاخص ها وضعیت مان بهتر شد. هم اکنون گام سوم برداشته شد و از امروز اجرایی می شود. این بار این تصمیم با صلابت ایرانی که میوه شیرین منطق مقاومت حسینی است، ثمراتش بهتر از دو گام قبلی خواهد بود.

حاج علی اکبری تصریح کرد: ایران موقعیت خود را متوقف نمی کند و تصمیمش را مرحله به مرحله دنبال می کند. حاصل مذاکره فقط عمل است و دیگر وعده به دردمان نمی خورد. آنها باید به ۱۱ تعهد شان عمل کنند و هر زمان عمل کردند، بقیه مسائل پیش خواهد رفت.

وی بیان کرد: انشالله این منطق حسینی ما را به همه آرمان ها و آرزوها خواهد رساند و باید بایتسیم و مقاومت کنیم که این مقاومت زمینه گشایش هایی در بخش های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و دیپلماسی‌های ما خواهد بود.

حاج علی اکبری اظهار داشت: حضرت امام حسین(ع) سخن اخر را درباره زندگی خدایی و زندگی مطلوب پروردگار متعال را به بشریت ارائه کرد. یک سبک زندگی برجسته، باطراوت و فعال که در این سبک زندگی هم انسان مؤمن به رشد مطلوب خود می رسد. هم آحاد مؤمنین به رشد شایسته خود می رسند و هم جامعه اسلامی و جامعه بشری می توانند به کمال مطلوب خود دست یابد.

وی ادامه داد: از هر منظری که نگاه کنید در دستگاه حسینی و منظومه تربیتی حسینی، همه این شاخص ها ارتقا داده می شود و آن نقطه مرکزی بر پایه ایمان الهی، عنصر جهاد است. در این شاخص ها می توان به شاخص فتوت، جوانمردی، ایثار، فداکاری، شجاعت، و از خودگذشتگی، محبت نسبت به خلق، امر به معروف و نهی از منکر، حراست از دین خدا، زیبایی های اخلاقی، محبت، رسیدگی به مردم، حسن خلق اشاره کرد.

این خطیب نمازجمعه تهران تصریح کرد: در مکتب امام حسین(ع) سیمای مؤمن، مجاهد برگزیده در پیشگاه خدا را می توانید مشاهده کنید. امام حسین(ع) سرمایه گذاری شگفت انگیزی کرد. او مجاهدت عادی انجام نداد بلکه حق جهاد را برآورده کرد.

وی ادامه داد: امام حسین(ع)، با همه وجود و عزیزانش به میدان آمد و مکتبی در اختیار بشریت قرار داد که حاصل آن مکتب را امروز جامعه با بصیرت ما دریافت کرده است.

حاج علی اکبری تصریح کرد: امروز در این فراز و نشیب ها کسانی که توانستند از این مکتب بهترین درس ها را بگیرند، ملت ایران بودند. ملت ایران با آن ریشه و تبار در محافل حسینی رشد کردند و وارد میدان شدند و با ردیگر تاریخ جامعه ای را مشاهده کرد که در ایمان، رسیدن به رتبه ای که خدا آن را می پسندد و خریدار است و جامعه ای که از نظر ایمانی این آمادگی و ظرفیت را دارد، بتواند دوباره در این بخش حساس از تاریخ بشریت تصمیمی مانند اباعبدالله الحسین(ع) را بگیرد و تصمیم تاریخی را برای آن روز موعود مهیا کند و سرعت بخشد و نقشی بود که ایران در این مرحله آن موقعیت را برعهده گرفت.

وی ادامه داد: جریان شگل گیری انقلاب در محرم و صفر و مجالس حسینی بود و این آموزه های مکتب حسینی در محور جهاد در راه خدا بود که ملت ایران را بسیج و سازماندگی کرد. ملت ایران شاگردان شایسته ای برای مکتب حسینی بودند و به خوبی این درس ها را آموختند و عمل کردند.

این خطیب نمازجمعه تصریح کرد: ریشه، اساس و بنیان انقلاب و نظام، حسینی است و براساس آن خط مقاومت، صبر و جهاد، برنامه ریزی، طراحی و ادامه یافت. در چله گذشته، ما معجزه آموزه های حسینی را در ایجاد تحول تربتیی در انسان ها، انقلاب و دفاع مقدس مشاهده کردیم. همچنین این آموزه ها را در شهدای انقلاب، دفاع مقدس و مدافع حرم هم شاهد بودیم. این خط ادامه دارد و این راه سعادت و خوشبختی بشریت است که خط نگهدارش حضرت اباعبدالله الحسین(ع) است.

وی بیان کرد: این نهضت و انقلاب آغاز و پیدایش و شکل گیری و درخششش به نام اباعبدالله الحسین(ع) بود و با آموختن از مکتب آن بود و ادامه آن تنها با شیوه حسینی ممکن است.

حاج علی اکبری تصریح کرد: انشالله می رویم به سمت آن روز بزرگ و موعود و جامعه ما هرگز این درس ها را فراموش نکرده و نسل امروز را با این آموزه‌ها تا ظهور امام زمان(عج) آماده می کند. امروز از سراسر عالم از مجالس لبیک یا اباعبدالله شنیده می‌شود.

وی نمازگزاران را به رعایت تقوای الهی دعوت کرد و گفت: این تقوا که در ذیل مکتب حسینی تعریف می شود، هم زندگی آحاد مؤمنین را از انواع گناهان پاکیزه نگه می دارند و هم به آنها همت بلند برای عرصه به جهاد، مقاومت برای جاذبه های شیطانی و نفسانی، قوت برای ایستادن در برابر شیاطین و طاغوت های زمان می دهد. این گونه است که رستگاری برای مؤمنان رقم می خورد و این تقوای حسینی و عاشورایی است.

این خطیب نمازجمعه ضمن تشکر از عزاداری هیأت های حسینی تصریح کرد: از شما عزاداران حسینی هیأت ها به خاطر ملاحظات و مراعات تشکر می کنم و امیدواریم در روز تاسوعا و عاشورا که اوج برنامه های تان است، مطابق هر ساله نماز ظهر روز تاسوعا و عاشورا را برگزار کنید.

وی بیان کرد: ملت ایران با الهام از مکتب حسینی درس مقاومت را آموخته است و زیبایی های این مکتب را بر محور جهاد در راه خدا و حضور در میدان را آموخته اند. امروز شناسه ملت ایران در تمام دنیا جمله تاریخی هیهات من الذله است.

حاج علی اکبری تصریح کرد: حضرت اباعبدالله الحسین(ع) دست ملت ما را گرفت تا ما را از حضیض‌ذلت به اوج عزت برساند و راه روشنی را برای ملت های عالم در اختیار آنها قرار داد. ما امروز ثمره روش حسینی در مقاومت فعال، جدی و هوشمندانه را شاهد هستیم.

وی بیان کرد: امروز در داخل آمریکا درباره افول اجماع وجود دارد و آینده شناسان و نظریه پردازان در این زمینه سخن می گویند و گزارش می دهند که دیگر آمریکا حتی کشور ده سال پیش نیست.

این خطیب نمازجمعه تصریح کرد: دنیا به عصر پسا آمریکا فکر می کرد و دیگر آن قدرت اقتصادی و سیاسی آمریکا و توان تأثیرگذاری اش را مشاهده نمی کنیم و حتی در یکی از مجلات معتبرشان عکسی از پایان عصر هژمونی آمریکا را منتشر کرده اند؛ کرکسی که پرهایش ریخته و زیر چشمانش کبود است.

وی بیان کرد: هیأت حاکمه ایالات متحده با گرفتار شدن در سرگشتگی استراتژیک و راهبردی آخرین تلاش هایش را می کند تا چهره ابرقدرتی آمریکا را حفظ کند، اما این موضوع با ۲۰ هزار میلیارد دلار بدهی آمریکا و شکسته شدن قدرت اقتصادی که روزی نیمی از اقتصاد دنیا را داشته است، امکان پذیر نخواهد بود. امروز آمریکا بیش از ۱۵ درصد از سهم اقتصاد دنیا را ندارد که همین رقم هم بزودی کاهش خواهد یافت.

حاج علی اکبری تصریح کرد: آمریکا به لحاظ فرهنگی و اجتماعی، شاخص هایش وضعیت بحرانی را نشان می دهد که می توان به شاخص هایی همچون مواد مخدر، بی خانمانی و گرسنگی ۴۱ میلیون آمریکایی، توسعه زندان و زیرپاگذاشتن دموکراسی در ناهنجاری اخلاقی و جنسی و فاصله طبقاتی وحشتناک اشاره کرد.

وی ادامه داد: این افول موریانه ای است که از درون می پوساند. این دستگاه استکباری دچار پوکی استخوان شده و از درون دچار متلاشی است.

این خطیب نمازجمعه تهران تصریح کرد: وضعیت سیاسی با ظهور پدیده ای بنام ترامپ افول یافته است. این شخصیت چه به روز حیثیت آمریکا آورده است؟ گویا این ادم با شعار جلوگیری از افول آمریکا به میدان آمد اما تیر خلاص را به حیثیت آمریکا زده ودیگر حیثیتی برای آمریکا در سطح جهانی باقی نمانده است.

وی بیان کرد: شما مشاهده می کنید ایستادگی ملت ایران افول آمریکا را تسریع کرده و اعتبار جهانی و نفوذ منطقه ای را کاهش داده است.البته این افول حاصر تکبر و فساد است. هرکجا رد آمریکا را می بینید، فساد، خونریزی و گرفتاری و بدبختی را شاهد هستید و این انتقام خدا بوده است.

وی با اشاره به ثمره مقاومت در منطقه گفت: در سوریه و جنگ هشت ساله نیابتی با تروریست ها شاهد بودیم که آنها چه کردند و ما چه ایستادگی هایی را انجام دادیم. امروز بعد از این همه سال و آن همه سرمایه گذاری آمریکایی، دیگر کسی نمانده به جز آن عده اندک که تروریست ها به جان هم افتاده اند.

حاج علی اکبری با اشاره به وضعیت عراق گفت: در عراق بیش از چهارسال درگیری ادامه یافت و عتبات در معرض خطر بود، اما به برکت مقاومت شرایط جدید اقتدار را در آنجا مشاهده می کنیم. همچنین حماقت اخیر صهیونیست ها را شاهد هستیم و عراق به سمت خودساختن می رود.

وی بیان کرد: ئتلاف موهوم آمریکایی ها در یمن با محوریت سعودی ها به هیچ جا نرسید و کشتی شان به گل نشست. آنها به پنجمین سال مقاومت شان رسیده است و به دنبال راهی هستند که آبرومندانه از ماجرا خارج شوند.

این خطیب نمازجمعه با اشاره به وضعیت لبنان تصریح کرد: نتانیاهو میخواست برای بازسازی خودش عملیاتی انجام دهد اما به وضعیتی مبتلا شد که کابوس موشک‌ها را می بیند.

وی ادامه داد: در فلسطین این راهپیمایی بازگشت هفتگی ادامه دارد و همچنین میان نیروهای جهاد و حماس وحدت برقرار شده و صدای مقاومت بلندتر از همیشه از فلسطین بلند شده است.

حاج علی اکبری تصریح کرد: ایران قهرمان سربلند هم به حمدالله از میان این توطئه های بزرگ و کوچک آمریکایی را به مکتب حسینی، صبر و مجاهدت و نظام حسینی، رهبری حسینی، حلقه انصار و وفاداران حسینی، با ظرفیت های طبیعی و ذخائر انسانی عالی و موقعیت عالی جهان و به واسطه ملت بصیر باهوش و با مقاومت را خنثی خواهد کرد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.