توضیح چمران درباره چرایی منع تردد تاکسی‌های اینترنتی به فرودگاه امام - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 79272
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار تاریخ انتشار : ۱۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۲ |

توضیح چمران درباره چرایی منع تردد تاکسی‌های اینترنتی به فرودگاه امام

رئیس شورای شهر تهران در واکنش به ممنوعیت ورود تاکسی‌های اینترنتی به داخل فرودگاه امام خمینی (ره)، گفت: این خودروها می‌توانند پس از اخذ مجوز نسبت به سفر خارج از شهر اقدام کنند.
توضیح چمران درباره چرایی منع تردد تاکسی‌های اینترنتی به فرودگاه امام

مهدی چمران پیش از آغاز یکصد و هجدهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران، گفت: در جلسه امروز ابتدا نطق پیش از دستور توسط آقای آقامیری قرائت خواهد شد که این نطق در ارتباط با شهادت حاج قاسم سلیمانی است. در ادامه نیز شاهد ارائه گزارش حسابرسی مرتبط با سه منطقه شهرداری هستیم که با توجه به اینکه شهردار منطقه ۱۳ درگیر برگزاری مراسم مرتبط با حاج قاسم سلیمانی است نمی‌تواند در جلسه حاضر شود؛ لذا احتمالا بررسی حسابرسی دو منطقه انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: در ادامه جلسه یک نامگذاری از سوی کمیسیون نامگذاری مطرح خواهد شد و یک طرح در ارتباط با کمیسیون ماده ۵ شهرداری و تدوین ضوابط مرتبط با این کمیسیون در دستور کار قرار خواهد گرفت.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص آلودگی هوا به عنوان مشکل عمومی امروز کلانشهرهای کشور، گفت: امروز کلانشهرهای دنیا و حتی برخی شهرهایی که بیشتر درگیر آلودگی هوا نبودند همچون قم و قزوین گرفتار این موضوع شدند که باید راهکارهای موثر و لازم را اتخاذ کرد.

چمران در خصوص احداث تقاطع‌های غیر همسطح در سطح بزرگراه‌های شهر تهران نیز گفت: این مسئله می‌تواند کاهش رفت و آمدها و به تبع آن کاهش آلودگی هوا را به همراه داشته باشد؛ لذا شهرداری این طرح را آغاز کرده و امیدواریم این موضوع به همراه ورود به موقع اتوبوس‌ها و واگن‌های مترو به حمل و نقل عمومی بتواند تاثیرات موثری در کاهش آلودگی هوا داشته باشد.

وی در خصوص اظهارات شهردار تهران در ارتباط با تکمیل تقاطع‌های غیر همسطح و صرفه جویی ۶۰۰ هزار لیتری بنزین به صورت روزانه نیزگفت: یادم هست زمانی آقای زنگنه به عنوان وزیر نفت وقت در صحن شورا حاضر شد و قول داد به همان میزان که صرفه جویی بنزین در شهر رقم بخورد وزارت نفت در ارتباط با خرید اتوبوس و … به شهرداری کمک خواهد کرد و توافق‌نامه‌ای هم در این زمینه به امضا رسید ولی این مسئله به فراموشی سپرده شد و عملیاتی نشد.

چمران در پاسخ به سوالی در خصوص اظهار نظر وزیر کشور مبنی بر ورود ۱۰۵ دستگاه قطار مترو به صورت فوری به کشور افزود: این صحبت‌ها را شنیده‌ام ولی پیش بینی می‌شود برای ورود این مقدار قطار چیزی حدود دو سال زمان ببرد.

وی درباره نوع خودروهایی که باید به عنوان تاکسی در حمل و نقل عمومی شهر تهران مورد استفاده قرار بگیرد نیز گفت: نوع خودروهای تاکسی هنوز مشخص نشده اما اعلام کرده‌اند که از خودروهای داخلی استفاده کنیم. البته ما پیشنهاد خودروی خارجی را داده‌ایم و اعلام کرده‌ایم همانطور که می‌تواند خودروی خارجی وارد شود می‌تواند خودروی تاکسی خارجی نیز مورد استفاده قرار گیرد. لذا هم می‌توان از خودروی داخلی و هم از خودروی خارجی برای تاکسی استفاده شود.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر ممنوعیت ورود تاکسی‌های اینترنتی به فرودگاه امام خمینی (ره) گفت:‌ راهنمایی و رانندگی کشور اعلام کرده راننده‌های اسنپ، راننده‌های داخل شهر هستند و شناسایی‌ها و آزمایشات لازم برای خارج از شهر و رانندگی آنها در بیرون شهر انجام نشده است. لذا آمادگی خودشان و ماشین‌شان برای سفر خارج از شهر احراز نشده و ممکن است این صلاحیت را نداشته باشند. لذا هم به دلیل بحث‌های امنیتی و هم موضوع ایمنی این مسئله مطرح شده است.

وی تاکید کرد: ایمنی اتومبیل، راننده و مسافر از اهمیت بسزایی برخوردار است و اگر این خودروها می‌خواهند سفر خارج از شهر نیز داشته باشند باید ابتدا اجازه و مجوز لازم را دریافت کنند که این اجازه نیز به آنها داده می‌شود تا نسبت به سفرهای خارج از شهر نیز اقدام کنند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.