توزیع ۱۱۰۰ تن لیموترش احتکار شده در بازار با ورود دستگاه قضایی - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 20311
  پرینتخانه » اجتماعی تاریخ انتشار : ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۹:۳۸ |

توزیع ۱۱۰۰ تن لیموترش احتکار شده در بازار با ورود دستگاه قضایی

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس ازتوزیع ۱۱۰۰ تن لیموترش احتکار شده در بازار با ورود دستگاه قضایی خبر داد.
توزیع ۱۱۰۰ تن لیموترش احتکار شده در بازار با ورود دستگاه قضایی

 حیدر آسیابی با بیان اینکه با تدبیر قضایی ۱۱۰۰ تن لیموترش احتکار شده ظرف ۴۸ ساعت آینده در سراسر کشور توزیع خواهد شد گفت :این میوه ها با قیمت تنظیم بازار و در حدود یک سوم قیمت فعلی به دست مصرف کننده میرسد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان استان فارس گفت: با تدبیر قضایی ۱۱۰۰ تن میوه لیموترش ظرف ۴۸ ساعت آینده در سراسر کشور توزیع خواهد شد.

 دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس بیان داشت :بدنبال انتشار خبری مبنی بر کشف انبارهای ذخیره لیمو ترش در جهرم توسط عوامل سازمان اطلاعات استان فارس و تشکیل پرونده در تعزیرات حکومتی جهرم ؛ به لحاظ عمده بودن  میزان لیمو ها که تقریبا ۱۱۰۰ تن بود، بلافاصله دادستانی مرکز استان فارس به عنوان رئیس کمیته نظارت بر فرآیند عرضه کالاهای اساسی استان به موضوع ورود کرد و با مذاکره با مدیرکل تعزیرات استان و دادستان جهرم ارجاع پرونده به دادسرای این شهرستان را خواستارشد.

 وی در ادامه افزود:با ارشاد وتعلیمات دادستانی مرکز استان فارس جلسه ای در دفتر دادستان جهرم با حضور توزیع کنندگان عمده لیمو ترش و اعضای ستاد تنظیم بازار شهرستان جهرم تشکیل و پس از چند ساعت مذاکره مقرر گردیدلیموهای موجود در انبارهای جهرم مطابق قیمت ستاد تنظیم بازار در چرخه توزیع قرار گیرد.

وی در ادامه با بیان اینکه بعد از ساعتها  مذاکره با توزیع‌کنندگان عمده نهایتاً  توافق شد لیموها با قیمت۱۱الی۱۲ هزار تومان توزیع شودتاکید کرد: بدین ترتیب که لیموها به قیمت تنظیم بازار و در حدود یک سوم قیمت فعلی به دست مصرف کننده برسد.

آسیابی با بیان اینکه این اقدام در راستای بخشنامه دادستانی کل کشور تحت عنوان تشکیل کمیته‌های نظارت بر فرایند عرضه کالاهای اساسی صورت پذیرفته است افزود:در این زمینه کارگروهی به ریاست یکی از معاونین دادستان  کل کشور در تهران فعال است و در استان‌ها تحت عنوان کمیته ای به ریاست دادستان ها تشکیل شده است و ابزار مهمی جهت نظارت دستگاه‌های قضایی در امر نظارت بر قیمت ها است.

آسیابی اضافه کرد: قبل از ورود دادستانی عمومی و انقلاب مرکز استان فارس  قرار بود لیموهای ‌موجود در انبارها با قیمت ۲۸هزار تومان عرضه و در اختیار میادین میوه و  تره بار قرار گیرد .

وی تاکید کرد: با اجرای این توافقنامه که به امضای دادستان جهرم و توزیع کنندگان عمده لیمو ترش رسیده است، این قلم از مرکبات با قیمت  یازده الی دوازده هزار تومان ظرف ۴٨ساعت آینده به دست مصرف‌کنندگان سراسر کشور خواهد رسید.

حیدر آسیابی تصریح کرد:با  معاون دادستان کل کشور و ریاست کارگروه نظارت بر عرضه کالاهای اساسی کشور هماهنگی های لازم انجام شده و قرار است با مسئولان وزارت صنعت معدن و تجارت و ستاد تنظیم بازار هم هماهنگی‌های لازم انجام شود تا نظارت کافی و دقیق بر توزیع لیموها در سطح کشور انجام شود که انشاالله این موضوع منجر به تعدیل قیمت‌ این میوه در سطح کشورخواهد شد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.