توانمندی نیروی دریایی در خدمت آرامش و امنیت دریای خزر - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 94657
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۰۶ آذر ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۹ |
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در بندرانزلی:

توانمندی نیروی دریایی در خدمت آرامش و امنیت دریای خزر

سردار سرلشکر محمد باقری گفت : ناوشکن دیلمان و توانمندی‌های نیروی دریای ایران در منطقه شمال در خدمت آرامش و تامین امنیت دریای خزر است.
توانمندی نیروی دریایی در خدمت آرامش و امنیت دریای خزر

سردار سرلشکر محمد باقری، رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در مراسم الحاق ناوشکن دیلمان در بندرانزلی گفت: ناوشکن دیلمان و سایر توانمندی‌های دریایی ایران در منطقه و دریای خزر، در خدمت آرامش، تامین امنیت، مقابله با ترویست‌ها و حوادث آینده است که با اتکا به توانمندی‌های بومی و نیز بدون حضور بیگانگان خواهد توانست پایداری امنیت دریایی را برای ایران و کشور‌های همسایه فراهم کند.

سردارسرلشکر باقری با اشاره به تاثیر حضور در پهنه دریایی جهان در قدرت بازدارندگی افزود: دریای خزر، دریای صلح و دوستی‌ست، و ما با همه همسایگان مان در دریای خزر روابطه همه‌جانبه و دوستانه داریم و مجدد پیام دوستی و صلح را به تمام کشور‌های حاشیه دریای خزر مخابره می‌کنیم.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح، ساخت ناوشکن جماران را با وجود اوج تحریم‌ها بر ضد ملت ایران، افتخاری بزرگ و مایه امید به آینده دانست و تاکید کرد: نیروی نظامی ایران همواره در اوج تحریم‌ها بوده است، اما در چنین شرایطی، ناوشکن دیلمان با این سطح از فناوری و قدرت بومی، شاهکاری بزرگ محسوب می‌شود.

سردارسرلشکر باقری تصریح کرد: نیروی دریایی اکنون با این توانمندی، امنیت پایدار را در شمال کشور رقم زده است و ما با این توانمندی بالا همکاری با سایر کشور‌های این منطقه را ادامه می‌دهیم.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح، ۷ آذر را یادآور حادثه‌ای بزرگ دانست و گفت: ایثار نیروی دریایی و تکاوران ناوچه پیکان در جنگ تحمیلی، سرنوشت نیروی دریایی دشمن را درهم پیچید، تا جایی که آن‌ها تا پایان جنگ دیگر نتوانستند فعالیتی را از دریا علیه ایران انجام دهند.

وی گشت راهبردی ناوگان ۸۶ نیروی دریایی در کره زمین را نشان دهنده توانمندی ایران و موجب قدردانی فرمانده کل قوا اعلام کرد و افزود: الحاق ناوشکن دیلمان به دریای خزر و آب‌های شمال، در ادامه تدابیر راهبردی رهبر معظم انقلاب و بیانگر ادامه پیشرفت‌های نیروی دریایی راهبردی ایران است.

 سردار باقری به نقش آموزش و سرمایه انسانی در استفاده از تجهیزات پیشرفته دریایی و جوانان مومن، متعهد و باهوش نیروی دریایی اشاره و تصریح کرد: باید توان رزم نیروی‌های نظامی با انجام تمرین‌ها و رزمایش‌های مختلف افزایش یابد تا با ارتقای توانمندی‌ها، تجهیزات نظامی به سلاحی آتشین تبدیل شود.

|
برچسب ها
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.