تهران«ملک سلیمانی»شد/رهبرانقلاب برپیکر «حاج قاسم»نماز اقامه کردند - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 15167
  پرینتخانه » سیاسی تاریخ انتشار : ۱۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۲ |

تهران«ملک سلیمانی»شد/رهبرانقلاب برپیکر «حاج قاسم»نماز اقامه کردند

مراسم تشییع پیکر سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و همرزمانش در تهران در حال برگزاری است
تهران«ملک سلیمانی»شد/رهبرانقلاب برپیکر «حاج قاسم»نماز اقامه کردند

 مراسم تشییع بر پیکر سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و همرزمانش در پایتخت ایران اسلامی با خیل جمعیت تهرانی‌ها در حال برگزاری است.

حضور سرلشکر سلامی و سردار قاآنی 

سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سردار اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه در مراسم تشییع پیکر شهید سپهبد قاسم سلیمانی و همرزمانش حضور یافتند.

حضور جمعی از سفرای کشورهای خارجی در مراسم تشییع

جمعی از سفرای خارجی در مراسم تشییع سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی حضور یافتند.

مهاجران افغانستانی در مراسم تشییع شهید سلیمانی حضور یافتند

مهاجران افغانستانی در مراسم تشییع پیکر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش شرکت کردند.

حضور روسای قوا در مراسم تشییع

حسن روحانی رئیس جمهور، آیت الله ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه و علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم تشییع پیکر شهید سپهبد قاسم سلیمانی و همرزمانش حضور یافتند.

 رهبر انقلاب بر پیکر شهید قاسم سلیمانی و همرزمانش نماز اقامه کردند

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی بر پیکر پاک سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمان والا مقامش در دانشگاه تهران نماز اقامه کردند.

مراسم تشییع و اقامه نماز بر پیکر سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و همرزمانش در پایتخت ایران اسلامی با خیل جمعیت تهرانی‌ها در حال برگزاری است.

اسماعیل هنیه: جهانیان بایدترورسردار سلیمانی رامحکوم کنند/خط مقاومت ضعیف نمی‌شود

اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس در مراسم تشییع سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی اظهار داشت: برادران و خواهران گرامی، ملت مسلمان و مبارز ایران، سلام بر شما. بنده از سرزمین مبارک فلسطین، سرزمین جهاد و مبارزه و از قدس قبله نخست مسلمانان می آیم.

اسماعیل هنیه گفت: ما به ایران آمده ایم تا به مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای و دولت و مردم جمهوری اسلامی ایران، شهادت فرمانده بزرگ، حاج قاسم سلیمانی را تسلیت و تعزیت بگوییم.

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس تصریح کرد: ما به اینجا آمده ایم تا به خانواده شهید سلیمانی و فرزندان او و همه بستگانش و همچنین پرچمداران مقاومت علیه توطئه های صهیونیستی و آمریکایی تسلیت بگوییم.

وی اظهار داشت: ما امروز در اینجا حضور داریم تا احساسات صادقانه و خالصانه خود را در برابر برادری عزیز و فرماندهی شهید ابراز بداریم. فرماندهی که در راه فلسطین و مقاومت فداکاری های بسیار زیادی کرد تا به جایگاهی که امروز رسیده است، رسید و شهید سلیمانی باعث افزایش توان، نیرومندی، پایداری و نتایج مثبت این مقاومت شد.

اسماعیل هنیه بیان کرد: ما اعلام می کنیم که این جنایت وحشیانه ای که آمریکایی ها مرتکب شده اند، نشان دهنده روحیه جنایت کارانه آنان است که این همه جنایت ها و خونریزی ها را در سرزمین فلسطین باعث شده است.

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس گفت: همان روحیه جنایتکارانه ای که دیروز باعث ترور و شهادت فرمانده شهید سلیمانی شد، پوششی به رژیم صهیونیستی و اشغالگران صهیونیسم می دهد که مرتکب جنایت های بسیار  زیادی در سرزمین فلسطین شوند و فرماندهان و رهبران مقاومت فلسطین را ترور کنند.

وی تأکید کرد: این جنایت شایسته و نیازمند آن است که همه جهانیان آن را محکوم کنند و مرتکبان آن را مجازات کنند.

 اسماعیل هنیه تصریح کرد: سرزمین فلسطین در رویارویی با توطئه های صهیونیستی و با توطئه و هژمونی آمریکا در منطقه هرگز شکست نخواهد خورد، تردید نخواهد کرد و ضعیف نخواهد شد و همواره در خط ثابت مقاومت خواهد ماند تا زمانی که اشغالگران را از سرزمین مان به یاری خداوند بیرون برانیم.

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس گفت: من اعلام می کنم که پروژه مقاومت در سرزمین فلسطین همچنان ادامه خواهد یافت و سست نخواهد شد و عقب نشینی نخواهد کرد و این ترور ها و شهادت ها، بر توانمندی، ثبات، استقامت و اصرارمان در ادامه راه خواهد افزود و ما این راه را تا آزادی قدس و سرزمین فلسطین و آزادی اراده مردم منطقه ادامه خواهیم داد.

وی اظهار داشت: فرمانده شهید سلیمانی همه زندگی خود را در حمایت و پشتیبانی از فلسطین به سر برد و در رأس فرماندهی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود و وی شهید قدس است. بنده اعلام می کنم مقاومتی که در لبنان پیروزی هایی را به دست آورد و در غزه پیروز شد، حتماً در نبرد سرنوشت ساز آینده علیه صهیونیست ها پیروز خواهد شد.

حضور اعضای کتائب حزب الله عراق در مراسم تشییع شهید سلیمانی در تهران

گروهی از عراقی‌ها در مقابل دانشگاه تهران با در دست داشتن پرچم‌های زرد رنگ کتائب حزب الله عراق، شعار «کلا کلاً آمریکا» و «الامریکا شیطان الاکبر» سر دادند.

مراسم تشییع و اقامه نماز بر پیکر سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و همرزمانش در پایتخت ایران اسلامی با خیل جمعیت تهرانی‌ها در حال برگزاری است.

حضور حسین طائب، محمود واعظی و ابتکار در مراسم تشییع

حسین طائب رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور و معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در مراسم تشییع شهید سپهبد قاسم سلیمانی و همرزمانش حضور یافتند.

دختر شهید سلیمانی: اسم حاج قاسم هنوز هم آشیانه صهیونیست‌ها را می‌لرزاند

زینب سلیمانی دختر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در دانشگاه تهران اظهارداشت: پدرم خواب راحت را از چشم همه ستمگران، مستبدان و تکفیری‌ها ربوده بود.

وی ادامه داد: اسم حاج قاسم سلیمانی آشیانه صهیونیست‌ها، تکفیر و نظام سلطه را هم اینک هم می‌لرزاند.

دختر شهید سلیمانی تصریح کرد: امروز اندیشه و جهاد پدرم جبهه مقاومت را به مکتبی نهادینه شده و پیروز تبدیل کرده است. جهانیان پیام جهاد و اندیشه سلیمانی را فهمیده و ذلت نظام سلطه و صهیونیسم و تکفیر را دیده‌اند.

وی افزود: آمریکا باید بداند که عاشورا منشاء قدرت مجاهدین و آزادگان و موجب وحشت دشمنان اسلام و انسانیت است. شاگردان مکتب خمینی و خامنه ای در کلاس درس جهاد و اخلاص سلیمانی تربیت شده‌اند و تا زنده‌اند شاگردان دیگری را تربیت و موجب رعب و وحشت مضاعف سلطه گران و تکفیری‌ها خواهند بود.

دختر شهید سلیمانی تاکید کرد: آمریکا و صهیونیسم بدانند شهادت پدرم موجب بیداری بیشتر فطرت انسان‌ها در جبهه مقاومت شده است.

دختر سردار سلیمانی در بخش دیگری از بیانات خود در مراسم تشییع پیکر پدر شهیدش گفت: دیروز جهانیان استقبال گرم مردم عراق و ایران را در تشییع جنازه حاج قاسم و مجاهد بزرگ ابومهدی را نظاره کردند و امروز در تهران و فردا در کرمان نیز خواهند دید در این حماسه حضور ملت عاشورایی ایران پیام خود را به کل دنیا خواهد رساند.

وی افزود: به قول پدرم آقای ترامپ قمار باز! ترامپ تصویر شیطانی تو در جدایی و تفرقه میان دو ملت ایران و عراق با خطای استراتژیک و به خون کشیدن دو مجاهد بزرگ موجب اختلاط خون دو مجاهد بزرگ موجب اختلاط خون مجاهدان بزرگ ابومهدی و حاج قاسم و موجب پیوند تاریخی بین دو ملت ایران و عراق شد و تنفر جاودانه آنها را علیه آمریکا برانگیخت. 

زینب سلیمانی با در بیانات خود با اشاره به جلسه روز گذشته پارلمان عراق برای خروج آمریکا از عراق عنوان کرد: دیروز پارلمان عراق خروج آمریکا از عراق را کلید زد و مردم آمریکا علیه اقدامات ترامپ واکنش نشان دادند. خانواده های سربازان آمریکایی در غرب آمریکا که شاهد ذلت آمریکا در نبردهای سوریه، عراق، لبنان، افغانستان، یمن و فلسطین بودند در انتظار مرگ فرزندانشان روزهایشان را سپری خواهند کرد.

دختر کوچک سردار سلیمانی افزود: ترامپ دیوانه که خود نماد جهل و بازیچه دست صهیونیسم هستی خیال نکن که با شهادت پدرم همه چیز تمام شد. رهبرم، پدرم پدری داشت که در کنارش بود و در کنارش ایستاد و ما هم همانند پدرم در کنارش خواهیم ماند. 

زینب سلیمانی تاکید کرد: امروز سلیمانی های مقاومت پیام دادند. عموی عزیزم سید حسن نصر الله پیام خود را داد. اسماعیل هنیه، بشار اسد، ابوحسن عامری و عبدالملک حوثی که هر کدام به تنهایی چون پدرم برای نابودی تان کفایت می کنند پیامشان را خواهند داد. 

وی ادامه داد: این جزء نوشته ام نبود اما دلم نیامد نگویم. پدرم یک همراه دیگری هم داشت که همراهش بود. آقای پور جعفری. باید از ایشان بگویم چون بدون پدرم آب نمی خورد. بدون پدرم غذا نمی خورد و بدون پدرم نمی خوابید. ایشان نماد یک مجاهد صادق بود که آخر هم در کنار پدرم به آرامش رسید.

دختر سردار سلیمانی در پایان بیانات خود تصریح کرد: همه ستمگران عالم بدانند پدرم در قلب ملت ایران، امت مقاومت و آزادی خواهان جهان جای دارد. در پایان با تجدید پیمان مجدد با رهبر عزیزمان قول می دهم من و همه فرزندان پدرم با خاطرات و مهربانی های پدرم که همواره زنده است و نزد خداوند روزی می خورد زندگی می کنیم و بغض و کینه خودمان و فرزندانمان را با دستور ولایت علیه ظالمان تا ابد حفظ خواهیم کرد.

دختر شهید سردار حاج قاسم سلیمانی خطاب به رهبر انقلاب گفت: آقاجان نکند شهادت پدرم ناراحتی به چهره شما بیارد. پدرم بیش از ۴۰ سال در کشتی عاشورا با شوق شهادت در نبرد شجاعانه با دشمنان پیکار کرد. او پدری دلسوز برای فرزندانش و فرزندان همه شهدا بود. او سرباز فداکار ولایت بود.

ساعت ۹ صبح؛ پیکر شهید قاسم سلیمانی وارد دانشگاه تهران شد

پیکر سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمان والا مقامش وارد دانشگاه تهران شدند.

بنا بر اعلام دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی با حضور در دانشگاه تهران بر پیکر شهید سپهبد قاسم سلیمانی و همرزمانش اقامه نماز کنند.

حضور ربیعی، حدادعادل و شمخانی در مراسم تشییع

علی ربیعی سخنگوی دولت، غلامعلی حدادعادل مشاور عالی رهبر معظم انقلاب و علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در مراسم تشییع سردار شهید قاسم سلیمانی و همرزمانش حضور یافتند.

حضور گسترده، مسیر مردم را به خیابان‌های فرعی انقلاب تغییر داد

مراسم تشییع پیکر سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و همرزمانش در شرایطی در حال برگزاری است که به دلیل حجم گسترده جمعیت در خیابان انقلاب، حرکت مردم به دلیل تراکم بالای جمعیت تقریباً متوقف شده و مردم به سمت خیابان‌های فرعی تغییر مسیر می‌دهند.

کفن پوشی مردم تهران

جمعی از تشییع‌کنندگان تهرانی در واکنش به اقدام تروریستی آمریکا در ترور سردار سلیمانی، به صورت کفن پوش وارد مراسم شدند.

مراسم تشییع و اقامه نماز سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و همرزمانش با حضور اقشار مختلف مردم در تهران در حال برگزاری است.

بنا بر اعلام خانواده شهید سپهبد قاسم سلیمانی، رهبر معظم انقلاب اسلامی با حضور در دانشگاه تهران بر پیکر شهید سپهبد قاسم سلیمانی و همرزمانش اقامه نماز می‌کنند.

حضور امیر سیاری، وزیر اطلاعات و سورنا ستاری در مراسم تشییع شهید سلیمانی

امیر دریادار حبیب الله سیاری رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش، سید محمود علوی، وزیر اطلاعات و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در مراسم تشییع سردار شهید قاسم سلیمانی و همرزمانش حضور یافتند.

طنین «مرگ بر آمریکا» در پایتخت ایران / فریاد «نه سازش، نه تسلیم نبرد با آمریکا» بلند شد

«مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» در پایتخت ایران اسلامی توسط شرکت کنندگان در مراسم تشییع شهید سپهبد قاسم سلیمانی طنین انداز شد.

مردم تهران همچنین در این مراسم شعار «نه سازش، نه تسلیم نبرد با آمریکا» سر دادند.

تهرانی‌ها با شعار «می‌کشم، می‌کشم آنکه برادرم کشت» به سمت محل اقامه نماز بر پیکران شهیدان حرکت می‌کنند.

از دیگر مسائل قابل توجه دست نوشته‌های زیادی با هشتگ #انتقام_سخت و با مضمون ضرورت اقدام متقابل در برابر اقدام تروریستی آمریکاست که مردم در دست دارند.

«فرزندان شهدا انتقامی سخت از آنان می‌گیرند»، «لشکر قاسمیون»، «ترامپ قمار باز من حریف تو هستم»، «بدرود فرمانده»، «سنگرت خالی نیست ابومهدی» از دیگر مضامین پلاکاردها و دست نوشته‌های مردم شرکت کننده در مراسم تشییع سپهبد قاسم سلیمانی است.

ساعت ۸ صبح؛ آغاز رسمی مراسم تشییع پیکر شهید سپهبد قاسم سلیمانی در تهران

مراسم تشییع و اقامه نماز بر پیکر سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و همرزمانش با حضور اقشار مختلف در تهران آغاز شد.

بنا بر اعلام دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی با حضور در دانشگاه تهران بر پیکر شهید سپهبد قاسم سلیمانی و همرزمانش اقامه نماز کنند.

سردار رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز اعلام کرده بود: مراسم تشییع و نماز بر پیکر این شهید عزیز از ساعت ۸ صبح روز دوشنبه در دانشگاه تهران برگزار خواهد شد و پس از آن پیکر ایشان از مسجد دانشگاه تهران به سمت میدان آزادی تشییع خواهد شد.

مردم تهران با امضای طوماری خواهان گرفتن «انتقام سخت» شهادت سردار سلیمانی شدند

شرکت کنندگان در مراسم تشییع شهید قاسم سلیمانی در تهران که تا ساعتی دیگر آغاز خواهد شد، با امضای طوماری خواهان گرفتن انتقام سخت شهادت سردار سلیمانی شدند و اعلام کردند پاسخ این اقدام تروریستی دولت جنایتکار ترامپ باید داده شود.

حضور گسترده مردم پیش از آغاز رسمی مراسم تشییع شهید قاسم سلیمانی

علی رغم اعلام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه مراسم تشییع و اقامه نماز بر پیکر سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و همرزمانش از ساعت ۸ صبح روز یکشنبه در تهران برگزار می‌شود، مردم همیشه در صحنه و شهیدپرور پایتخت ایران اسلامی ساعاتی قبل از آغاز رسمی مراسم در خیابان‌های اطراف دانشگاه تهران حضور یافتند.

سردار قاآنی: قول انتقام خون شهید سلیمانی را خدا داده است / منتقم اصلی خداوند است

سردار سرلشکر قاآنی همزمان با ورود پیکر مطهر سپهبد شهید قاسم سلیمانی و دیگر همرزمانش در فرودگاه قدر تهران اظهار داشت: قول ما پیمودن راه شهید سلیمانی را با همان استحکام و با توکل بر خدا ما به ازای شهادت ایشان در گام‌های متعدد ازاله امریکا از منطقه و استمرار حرکت رسیدن به حکومت جهانی امام زمان (عج) است. به پشتوانه مقام معظم رهبری این مهم حاصل خواهد شد.

او ادامه داد: قول انتقام خون شهید قاسم سلیمانی را خداوند داده است و منتقم اصلی خداوند است و حتماً اقداماتی انجام خواهد گرفت ولی انتقام این خون‌های گرانبهای استمرار می‌یابد تا منتقم اصلی یعنی امام زمان (عج) ظهور کند.

سردار حاجی زاده: انتقام شهید سلیمانی حتی با کشتن ترامپ هم پایان نمی‌پذیرد

سردار امیرعلی حاجی زاده در مورد انتقام خون شهید قاسم سلیمانی و همرزمانش گفت: انتقام شهید سلیمانی با ۴ شلیک موشک و سقوط یک پایگاه حتی با کشتن ترامپ هم پایان نمی‌پذیرد، یعنی اینها ارزش خون این شهید را ندارد و تنها چیزی که می‌تواند خون بهای شهید سلیمانی باشد ازاله کامل امریکا از منطقه است.

وی تاکید کرد: شر امریکا باید از سر ملت مظلوم منطقه کم شود.

در حال بروزرسانی…

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.