تعطیلی و قرنطینه از در خانه امکانپذیر نیست - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 48952
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار تاریخ انتشار : ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۸:۰۹ |
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا:

تعطیلی و قرنطینه از در خانه امکانپذیر نیست

علیرضا رئیسی گفت: راه مقابله لاک دان نیست؛ یعنی تعطیلی و قرنطینه از در خانه؛ در کشور ما این امکان اجرایی ندارد. ما نمی‌توانیم یک کشور موفق در این زمینه مثال بزنیم.
تعطیلی و قرنطینه از در خانه امکانپذیر نیست

به نقل از صداوسیما، علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در گفتگوی تیتر امشب شبکه خبر گفت: امروز در ستاد مقابله با کرونا مصوباتی داشتیم که حتی در برخی خبرها هم به آن اشاره نشد. در مصوبات امروز بر پرداخت معوقات و مطالبات کادر بهداشت و درمان بصورت ویژه و با قید اولویت با تأمین اعتبار از ناحیه سازمان برنامه و بودجه تاکید شد.

وی افزود: محدودیتی در تأمین ارز واکسن وجود ندارد و در این زمینه باید از همه ظرفیت‌ها استفاده کنیم و حتی سفرا در دیگر کشور در زمینه واردات واکسن باید کمک کنند.

علیرضا رئیسی گفت: در زمینه حمایت از اصناف و مشاغل خسارت دیده از کرونا و جبران خسارت‌ها همچنین تهیه بسته حمایتی جدید برای اصناف و کسب و کارهایی که بیشترین خسارت را از محل شیوع بیماری متحمل شده اند تصمیم گیری شد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: اگر ترددها باعث تجمع می‌شود؛ باید محدودیت آن‌ها بیشتر از تعطیلی اصناف باشد؛ در مصوبات اخیر این را مد نظر داشتیم.

علیرضا رئیسی گفت: ممنوعیت تردد سراسری در جاده‌های کشور از ساعت ۱۲ ظهر فردا (۲۴ مرداد) تا جمعه (۵ شهریور) اعمال می‌شود. همه مجوزهایی که تاکنون برای تردد صادر شده است لغو می‌شود. همچنین همه اصناف، ادارات و بانک‌ها از دوشنبه (۲۵ مرداد) تا پایان روز کاری شنبه هفته آینده (۳۰ مرداد) به جز ادارات و اصناف ضروری، تعطیل هستند.

وی افزود: منظور از تعطیلی ادارات اینست که ارائه خدمت در آن اداره انجام نمی‌شود نه اینکه نگهبانی آن هم تعطیل باشد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: اصناف به جز گروه شماره یک مثل فروشگاه‌های زنجیره‌ای، سوپر مارکت، نانوایی، جایگاه سوخت، ترمینال، فرودگاه، مراکز امنیتی ضروری و … تعطیل هستند.

علیرضا رئیسی افزود: راه مقابله لاک دان نیست؛ یعنی تعطیلی و قرنطینه از در خانه؛ در کشور ما این امکان اجرایی ندارد. ما نمی‌توانیم یک کشور موفق در این زمینه مثال بزنیم. در چین هم تضمینی نیست که دلتا در آن همه گیر نشود.

وی گفت: بعد از اتمام محدودیت‌ها ما باید چند مرکز را که باعث شیوع بیشتر کرونا می‌شود باید همچنان در محدودیت نگه داریم؛ مثل رستوران‌ها، تالارها، استخرها، ورزشگاه‌ها و سالن‌ها.

وی درباره واکسن داخلی هم گفت: قرار بود خط صنعتی واکسن داخلی راه اندازی شود، اما تاکنون این خط راه اندازی نشده است، اما از مهر به بعد بیش از ۱۵ میلیون تولید خواهیم داشت.

طرح شهید سلیمانی فعال است

مسلم چشمی – رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور هم گفت: یک سال و نیم ما گرفتار بلای ویروس کرونا شدیم و بسیج از همان ابتدا برای تولید ماسک و … ورود کرد و بعد در طرح غربالگری و بیماریابی همکاری کردیم.

وی افزود: بعد از فراگیر شدن بیماری، بسیج با طرح شهید سلیمانی به صورت روشمند به کمک کادر درمان آمد.

چشمی گفت: در طرح شهید سلیمانی سه تیم مراقبتی، حفاظتی و حمایتی شکل گرفت. در گام پنجم در طرح واکسیناسیون هم شرکت داریم.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور افزود: طرح شهید سلیمانی هیچ وقت تعطیل نشده، اما فراز و فرود داشته، اما در حال حاضر تقویت شده است. در گام پنجم از ما وارد شدن در بحث واکسیناسیون خواسته شده بود و بسیج در ۶۰۰ مرکز واکسیناسیون مشارکت فعال دارد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.