تشکیل ۱۵۲ هزار پرونده تخلف صنوف/ گرانفروشی و عدم درج قیمت در صدر - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 79329
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار تاریخ انتشار : ۱۲ دی ۱۴۰۱ - ۸:۳۰ |

تشکیل ۱۵۲ هزار پرونده تخلف صنوف/ گرانفروشی و عدم درج قیمت در صدر

مدیر کل بازرسی ویژه و امور تعزیرات سازمان حمایت ضمن اشاره به تشکیل ۱۵۲ هزار و ۳۶۹ پرونده تخلف واحدهای اقتصادی، گفت: عمده تخلفات کشف شده گرانفروشی و عدم درج قیمت است.
تشکیل ۱۵۲ هزار پرونده تخلف صنوف/ گرانفروشی و عدم درج قیمت در صدر

سید مجتبی سجادی در مورد بازدیدهای به عمل آمده در بازار با هدف تنظیم بازار و جلوگیری از تخلفات اقتصادی اظهار اعلام کرد: تعداد کل بازرسی‌های انجام شده از واحدهای اقتصادی سراسر کشور در هشت ماهه سال جاری ۹۴۰ هزار و ۳۰۱ فقره بوده است و در این راستا ۱۵۲ هزار و ۳۶۹ فقره پرونده تخلف واحدهای اقتصادی به منظور رسیدگی و صدور حکم به تعزیرات حکومتی استان‌ها ارسال شده است.

مدیر کل بازرسی ویژه و امور تعزیرات سازمان حمایت تولیدکنندگان و مصرف کنندگان افزود: عمده پرونده‌های ارجاعی به تعزیرات، مربوط به مواد خوراکی و محصولات غذایی و پوشاک بوده است و عمده تخلفات کشف شده گرانفروشی و عدم درج قیمت است.

وی ادامه داد: با توجه به اثرات و پیامدهای مثبت هم‌افزایی و استفاده بهینه از ظرفیت کارشناسی سایر دستگاه‌های دولتی ذیربط در امر بازرسی و برخورد هدفمند با انواع تخلفات اقتصادی، همچنین وحدت رویه در امر بازرسی و تسریع در رسیدگی به گزارش‌های مردمی، برگزاری گشت‌های بازرسی با دستگاه‌هایی نظیر ادارات کل تعزیرات حکومتی، دانشگاه‌های علوم پزشکی، اتاق‌های اصناف و اتحادیه‌ها، ادارات کل استاندارد، ادارات کل جهاد کشاورزی و…، در کنار بازرسی‌های مستمر برنامه‌ای، در فرآیند کاری سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت کشور قرار دارد.

سجادی گفت: بر همین اساس نیز طی هشت ماهه سال جاری تعداد ۱۲۸ هزار و ۷۱۰ مورد گشت مشترک بازرسی توسط بازرسان صنعت، معدن و تجارت کشور با کارشناسان دستگاه‌های مذکور انجام شده و تعداد ۲۵ هزار و ۸۵۲ پرونده تخلف برای واحدهای متخلف اقتصادی تشکیل و جهت رسیدگی نیز به ادارات کل تعزیرات حکومتی سراسر کشور ارجاع شده است.

| منبع خبر : مهر
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.