بورل: هیچ دلیلی مبنی بر ارسال موشک از سوی ایران به روسیه وجود ندارد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 76576
  پرینتخانه » اخبار, بین الملل تاریخ انتشار : ۲۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۵ |

بورل: هیچ دلیلی مبنی بر ارسال موشک از سوی ایران به روسیه وجود ندارد

جوزف بورل، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا ضمن اعلام حمایت مجدد این اتحادیه از اوکراین در جنگ گفت که ما هنوز دلیلی مبنی بر ارسال موشک از سوی ایران به روسیه وجود ندارد.
بورل: هیچ دلیلی مبنی بر ارسال موشک از سوی ایران به روسیه وجود ندارد

«جوزپ بورل»، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا ضمن تأکید بر حمایت مجدد این اتحادیه از اوکراین در جنگ گفت که ما هنوز دلیل و مدرکی مبنی بر ارسال موشک از سوی ایران به روسیه نداریم.

بورل که امروز دوشنبه قبل از نشست وزیران خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل سخنرانی می‌کرد، همانند گذشته و به رغم توضیحات وزارت خارجه ایران ادعاهایی علیه ایران مطرح کرد و مدعی شد که ولی ادله مبنی بر ارسال پهپاد به روسیه وجود دارد.

وزیر خارجه ایران اخیرا با رد اتهاماتی علیه کشورمان گفت که ارسال پهپاد به روسیه قبل از آغاز جنگ بوده و اوکراین ادله خود مبنی بر استفاده از این جنگ افزارها در جنگ را باید به تهران ارائه کند.

بورل از تصمیم اروپا برای اعمال تحریم‌هایی علیه ایران خبر داد و گفت که اتحادیه اروپا در آستانه افزایش تحریم‌های بیشتر علیه افراد و نهادهای مسئول در ارتباط با آنچه که وی خشونت علیه معترضان خوانده است، هستیم.

جوزپ بورل به عقب نشینی نیروهای روسیه از شهر خرسون و مناطق اطراف آن در غرب رود دنیپرو اشاره کرد و گفت: «نیروهای روسیه از خرسون عقب نشینی کردند تا از خسارت بیشتر در امان باشند و این اقدام تغییر در مسیر جنگ است.»

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.