بازگشت شاخص بورس به مدار رشد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 38157
  پرینتخانه » اخبار, اقتصادی تاریخ انتشار : ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۱ |

بازگشت شاخص بورس به مدار رشد

شاخص کل در بازار بورس امروز (شنبه) ۳۹ هزار ۴۷۸ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۲۴۷ هزار واحد رسید.
بازگشت شاخص بورس به مدار رشد

براساس معاملات امروز بیش از ۶ میلیارد و ۶۱۵ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۹۵ هزار و ۱۲۱ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با هفت هزار و ۳۳۸ واحد افزایش به ۴۳۱ هزار و ۹۶۲ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با چهار هزار و ۷۹۹ واحد رشد به ۲۸۲ هزار و ۵۱۴ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۳۳ هزار و ۲۹۵ واحد و شاخص بازار دوم ۶۴ هزار و ۴۵۶ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با سه هزار و ۱۷۵ احد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با دو هزار و ۸۹۰ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با دو هزار و ۵۶۴ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با دو هزار و ۱۷۲ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۲۵۳ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۱۰۶ واحد و پالایش نفت اصفهان (شپنا) با یک هزار و ۷۰ بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

همچنین نماد تولیدی فولاد سپید فراب کویر (کویر) با ۲۱۹ واحد، فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش (افق) با ۱۶۰ واحد، پرداخت الکترونیک سامان کیش (سپ) با ۱۰۰ واحد، کارت اعتباری کیش (رکیش) با ۷۲ واحد، گروه سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران (وتوصا) با ۴۸ واحد، موتورسازان تراکتور سازی ایران (خموتور) با ۴۷ واحد و فرآورده های نسوز ایران (کفرا) با ۴۳ واحد هم تاثیر منفی بر شاخص گذاشتند.

برپایه این گزارش امروز نماد بهساز کاشانه تهران (ثبهساز)، لیزینگ پارسیان (ولپارس)، صنعتی زر ماکارون (غزر)، توسعه و عمران امید (ثامید)، پارس سرام (کسرام )، سرمایه گذاری سیمان تامین (سیتا) و ملی صنایع مس ایران (فملی) در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه فلزات اساسی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۳۹۴ میلیون و ۱۹۲ هزار برگه سهم به ارزش هفت هزار و ۵۲۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۳۶۲ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۸ هزار و ۱۸۳ واحد ثابت ماند، در این بازار دو میلیارد و ۵۰۴ هزار برگه سهم به ارزش ۳۹ هزار و ۱۲۷  میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای پلیمر آریا ساسول (آریا)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، نمادهای سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، صنعتی مینو (غصینو)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، هلدینگ صنایع معدنی خاورزمیانه (میدکو) و پتروشیمی تندگویان (شگویا) با تاثیر مثبت بر شاخص این بازار همراه بودند.

همچنین توزیع داروپخش (دتوزیع)، قاسم ایران (قاسم)، افرانت (افرا)، تجارت الکترونیک پارسیان کیش (تاپکیش)، صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا)، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا) و ریل پرداز سیر (حریل) هم تاثیر منفی بر شاخص بورس برجای گذاشتند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.