ایران کوچکترین تخطی از تعهدات خود نداشته است - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 83194
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۵ |
سخنگوی سازمان انرژی اتمی:

ایران کوچکترین تخطی از تعهدات خود نداشته است

بهروز کمالوندی با بیان اینکه ایران طبق ۱۵ گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی کوچکترین تخطی از تعهدات خود نداشته، افزود: غنی ­سازی ۶۰ درصد در فردو پاسخی به قطعنامه قبلی آنها در شورای حکام بود.
ایران کوچکترین تخطی از تعهدات خود نداشته است

بهروز کمالوندی تصریح کرد: ما در گذشته و در نتیجه برجام پانزده گزارش از آژانس داشتیم که نشان می‌داد ایران کوچک‌ترین تخطی از تعهدات خود نداشت. چه کسی باعث شد این شرایط تغییر یابد؟

وی افزود: نباید این را فراموش کنیم. اروپایی‌ها اوایل در بیانیه‌های خود از آمریکا به این دلیل که از برجام خارج شد انتقاد می‌کردند، اما اکنون طوری صحبت می‌کنند که گویی ایران مسئول وضعیت کنونی است.

کمالوندی درباره رویکرد آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش دهی‌هایش گفت: مشکلی که ما داریم این است که آژانس، هم به نعل می‌زند هم به میخ. ما ترجیح می‌دهیم آنچه شفاهی می‌گویند مانند مطالب مطرح شده در جلسه فنی قبلی از شورای حکام را در گزارش کتبی هم بنویسند، اما متأسفانه این طور نیست.

وی سفر رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران را خوب و به سمت همکاری‌های بیشتر دانست و افزود: در این فرایند همکاریها و حل مسائل ما یک قدم جلو رفتیم اما آینده را فعلاً خاکستری میبینم، نه خوشبین هستم نه بدبین.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.