امیرعبداللهیان: می‌خواهیم به یک توافق خوب، قوی و پایدار دست یابیم - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 70120
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۰۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱:۱۳ |

امیرعبداللهیان: می‌خواهیم به یک توافق خوب، قوی و پایدار دست یابیم

وزیر امور خارجه در جمع رایزنان فرهنگی ایران در خارج از کشور درباره مذاکرات رفع تحریم ها گفت: ما در دستگاه دیپلماسی مذاکرات را دنبال خواهیم کرد، اما می‌خواهیم به یک توافق خوب، قوی و پایدار دست یابیم.
امیرعبداللهیان: می‌خواهیم به یک توافق خوب، قوی و پایدار دست یابیم

آخرین روز همایش رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور عصر پنجشنبه به میزبانی وزارت امور خارجه و با حضور حسین امیرعبداللهیان در محل دفتر مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه و با حضور مدیران این وزارتخانه برگزار شد.

 

در این نشست که حجت الاسلام والمسلمین ایمانی پور رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، معاونان این سازمان و تعدادی از معاونان و مدیران ارشد وزارت امور خارجه حضور داشتند، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه طی سخنانی تأکید کرد: سیاست، اقتصاد، امنیت و فرهنگ حلقه‌های به پیوسته‌ای هستند که می‌توانند اهداف نظام را در خارج از کشور‌ محقق سازند.

 

وزیر امور خارجه کشورمان، تحول فرهنگی، ضرورت هماهنگی هر چه بیشتر نهادهای جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور در امور فرهنگی و رعایت مقررات کشور محل مأموریت را سه اصل مهم پیشبرد اهداف فرهنگی در خارج از کشور خواند.

 

امیرعبداللهیان در ادامه با اشاره به ظرفیت و توان بالای جامعه ایرانیان خارج از کشور، توجه به ایرانیان خارج از کشور، تسهیل هر چه بیشتر امور کنسولی، فرهنگی، اجتماعی و گسترش زبان تمدنی فارسی را از کار‌ ویژه‌های مشترک وزارت امور خارجه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی عنوان کرد.

 

وزیر امور خارجه تأکید آیت‌الله رئیسی و تمرکز کنونی دولت بر تدوین قانون جامع ایرانیان خارج از کشور را یکی از مهمترین اقدامات در این زمینه عنوان کرد.

 

امیرعبداللهیان توجه ویژه وزارت امور خارجه در ۱۰ ماه گذشته بر دیپلماسی اقتصادی را، یکی دیگر از موضوعات بسیار مهم در دستورکار دستگاه سیاست خارجی عنوان کرد.

 

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان در ادامه با تشریح آخرین تحولات مربوط به گفت‌وگوهای رفع تحریم افزود: ما در دستگاه دیپلماسی مذاکرات را دنبال خواهیم کرد، اما می‌خواهیم به یک توافق خوب، قوی و پایدار دست یابیم.

 

وزیر امور خارجه کشورمان توجه هر چه بیشتر به جایگاه زبان فارسی که در شکل گیری هویت ایرانیان خارج از کشور سهم ویژه‌ای دارد را جزو اولویت‌های وزارت امور خارجه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی خواند.

 

در ادامه جلسه برخی از رایزنان فرهنگی مسائل، موضوعات و مشکلات خود را با وزیر امور خارجه در میان گذاشتند.

حجت الاسلام ایمانی پور رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز در سخنان خود گفت: در یک هفته نشست رایزنان فرهنگی، موضوعات دانش بنیان، همگرایی و جذابیت فرهنگی از محورهای برگزاری دهمین نشست رایزنان فرهنگی نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور بوده است.

 

در این نشست مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه گزارش اقدامات اقتصادی را ارائه داد و همچنین ناصر کنعانی سخنگوی وزارت خارجه، امرودی مشاور فرهنگی، عامری مدیرکل امور ایرانیان خارج از کشور و شیخ الاسلامی معاون وزیر خارجه و جمعی از دستیاران و مدیران ارشد حضور داشتند و دیدگاه‌های خود را مطرح ساختند.

 

به گزارش فارس، حسین امیرعبداللهیان همچنین در توئیتی درباره این نشست نوشت: امروز میزبان جمع فرهیخته رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران به همراه رئیس محترم و مدیران ارشد سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بودم. ‏با مشارکت مدیران ارشد ذیربط وزارت امور خارجه، اولویت‌های فرهنگی در خارج از کشور مورد بررسی قرار گرفت. سخنانی فاخر از جنس فرهنگ و ادب و ایده‌هایی جذاب مطرح شد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.