اقامت اروپا از طریق تمکن مالی - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 67557
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۲ |

اقامت اروپا از طریق تمکن مالی

اقامت به کشورهای توسعه‌یافته‌ اروپایی آرزوی بسیاری از مردم دنیا به‌خصوص ایرانی‌ها است. برای اقامت به اروپا روش‌های مختلفی وجود دارد که یکی از این روش‌ها، اقامت به اروپا از طریق تمکن مالی (خود حمایتی) است.
اقامت اروپا از طریق تمکن مالی

اقامت به کشورهای توسعه‌یافته‌ اروپایی آرزوی بسیاری از مردم دنیا به‌خصوص ایرانی‌ها است. برای اقامت به اروپا روش‌های مختلفی وجود دارد که یکی از این روش‌ها، اقامت به اروپا از طریق تمکن مالی (خود حمایتی) است. روش تمکن مالی جزء روش‌های سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود که در هر یک از کشورهای اروپایی می‌توانید از این طریق اقامت بگیرید. در این روش شما با ارائه اسناد و مدارکی به دولت‌های اروپایی نشان می‌دهید که توانایی مالی برای زندگی در آنجا، بدون نیاز به حمایت دولت را دارید.

 اما باید بدانید که هر کشور اروپایی ،قوانین خاص خود را برای این روش دارند و مبالغ متفاوتی را برای اثبات تمکن مالی تعیین کرده اند. برای آشنایی با روش اقامت از طریق تمکن مالی کشورهای اروپایی، تیم مؤسسه پاریس شرایط چند کشور را برای شما بررسی کرده و در ادامه به چگونگی اخذ اقامت خودحمایتی در این کشورها پرداخته است.

مزایای اقامت تمکن مالی فرانسه

اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی (خود حمایتی)

کشور فرانسه واقع در غرب اروپا، جزء کشورهای حوزه شینگن محسوب می‌شود. فرانسه با داشتن شرایط مناسب برای زندگی، افراد زیادی را برای اقامت و زندگی جذب خود می‌کند. از طرفی با اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی، می‌توانید به کشورهای عضو معاهده شینگن سفر کنید و با رعایت قوانین خاصی شهروندی این کشور را بگیرید. اما باید قبل از هر چیزی شرایط را برای اقامت محیا کنید. شرایط لازم جهت اقدام به اقامت فرانسه از طریق خودحمایتی به شرح زیر است:

فرد متقاضی باید ماهیانه درآمد ۳۰۰۰ یورو را داشته باشد. علاوه‌برآن به‌ازای همسر خود ۱۴۰۰ یورو و به‌ازای هر فرزند مبلغ ۷۵۰ یورو نیز درآمد داشته باشد. در کنار این‌ها باید حساب بانکی شامل مبلغ ۴۰۰۰۰ یورو برای خود، ۲۰۰۰۰ یورو برای همسر و ۱۰۰۰۰ یورو برای هر فرزند زیر ۱۸ سال داشته باشد.

بعد از تأییدیه مدارک و شرایط شما، می‌توانید برای اقامت اقدام کنید که در ابتدا به شما اقامت ۱ساله داده می‌شود. بعد از گذشت ۵ سال و رعایت قوانین می‌توانید اقامت خود را ۱۰ساله تمدید کنید.

اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی (خود حمایتی)

یکی دیگر از کشورهای اروپایی که درخواست زیادی برای اقامت دارد اسپانیا است. مزایایی مانند امکان راه‌اندازی کسب‌وکار در اسپانیا، معافیت از پرداخت مالیات سالانه، امکان به همراه بردن اعضای خانواده به اسپانیا و خیلی موارد دیگر افراد زیادی را برای اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی ترغیب می‌کند. این روش برای کسانی مناسب است که توان مالی کافی بدون نیاز به اشتغال در اسپانیا را دارند.

شرایط اسپانیا برای اعطای اقامت تمکن مالی این است که سرپرست خانواده باید درآمد ۲۵۰۰ یورو به‌ازای خود، ۱۵۰۰ یورو به‌ازای همسر و ۵۰۰ یورو به‌ازای هر فرزند را داشته باشد.

بعد از اینکه اقامت شما از طریق اسپانیا پذیرفته شد، به مدت ۱ سال می‌توانید اقامت داشته باشید. بعد از ۱ سال و با رعایت قوانین، ۲ بار ۲ سال اقامتتان تمدید می‌شود و بعد از گذشت ۵ سال می‌توانید برای اقامت دائم خود، همسر و فرزندان زیر ۱۶ سال اقدام کنید.

ویزای خود حمایتی اسپانیا

اقامت یونان از طریق تمکن مالی (خودحمایتی)

در سال‌های اخیر، اقامت از طریق تمکن مالی به یونان یکی از محبوب‌ترین روش‌ها از نظر ایرانی‌ها است. سهولت در تمدید اقامت، عدم نیاز به مدرک زبان، امکان تحصیل فرزندان در تمامی نواحی حوزه شینگن و امکان افتتاح حساب در کشورهای اروپایی چند مورد از مزایایی است که اقامت یونان از طریق تمکن مالی را جذاب‌تر کرده است.

اما برای دریافت اقامت از این طریق، یونان هم مانند هر کشوری شرایط خاصی را برای متقاضیان قرار داده است. این شرایط ازاین‌قرار است که متقاضی باید اثبات کند که ماهیانه درآمد ۲۰۰۰ یورو برای خود، ۴۰۰ یورو برای همسر و ۳۰۰ یورو برای هر فرزند را دارد.

متقاضیان واجد شرایط در ابتدا اقامت ۱ساله می‌گیرند، بعد ۳ساله و بعد ۲ساله و بعد از آن اقامت دائم یونان را دریافت می‌کنند.

اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی (خودحمایتی)

کشور اروپایی دیگری که مؤسسه پارسیس به شما پیشنهاد می‌کند از طریق خود حمایتی اقامت آنجا را دریافت کنید، پرتغال است. در این کشور با نشان‌دادن توانایی مالی خود به دولت پرتغال می‌توانید اقامت آن را دریافت کنید.

تمکن مالی موردنیاز برای متقاضی اصلی ۷۸۰۰ یورو است. برای همسر ۳۹۰۰ یورو و تمکن مالی موردنیاز برای فرزندان ۲۵۰۰ یورو تعیین شده است.

بعد از رعایت قوانین، دولت پرتغال ۴ ماه به متقاضی زمان اقامت می‌دهد؛ در این مدت متقاضی باید نشان دهد که برای خود و افراد خانواده محل سکونت مناسب گرفته است. بعد از آن ۲ بار، ۲ سال اقامتش را تمدید می‌کند و بعد از ۵ سال می‌تواند اقامت دائمی پرتغال را دریافت کند.

دریافت مشاوره برای اقامت اروپا از طریق تمکن مالی از مؤسسه پارسیس

در این مطلب ما یک دید کلی از شرایط اقامت ۴ کشور اروپایی از طریق تمکن مالی در اختیار شما قرار دادیم. برای آشنایی بهتر با مدارک، شرایط و قوانین اقامت از طریق تمکن مالی، نیاز به مشاوره با متخصصین این حوزه دارید. مشاوران ما در مؤسسه پارسیس آماده کمک به شما در جهت اقدام صحیح برای اقامت به کشورهای اروپایی از طریق تمکن مالی هستند.

| منبع خبر : محتوا این متن تبلیغاتی بوده و توسط رسالت رد یا تایید نمی شود
برچسب ها
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.