افرادی که تست آنها مثبت شده ایزوله می شوند/خیز فزاینده موج ابتلا - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 31797
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰:۵۱ |
معاون بهداشت وزارت بهداشت:

افرادی که تست آنها مثبت شده ایزوله می شوند/خیز فزاینده موج ابتلا

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آمار مبتلایان به کرونای کشورمان را فزاینده عنوان کرد.
افرادی که تست آنها مثبت شده ایزوله می شوند/خیز فزاینده موج ابتلا

علیرضا رئیسی، در ارتباط زنده با استودیوی بخش خبری ۲۱ شبکه اول سیما افزود: خیز فزاینده موج ابتلاء به کرونا در کشورمان همزمان شد با کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی به طوری که آمار رعایت پروتکل‌ها از حدود ۸۰ درصد به ۴۲ درصد در هفته‌های اخیر رسیده است.

وی از مصوبات امروز وزارت بهداشت در راستای تشدید سخت گیری‌ها در سطح اجتماع گفت: تشدید نظارت‌ها بر اجرای پروتکل‌ها و اعمال جرایم، افزایش تست‌های بیشتر و البته هدفمند از ۲۵ هزار تست روزانه به ۴۰ هزار تست، ایزوله کردن افرادی که تست آن‌ها مثبت اعلام شده است (این دسته افراد باید در خانه بمانند و چنانچه در سطح جامعه رؤیت شوند با جریمه سنگین روبرو خواهند شد).

رئیسی افزود: پرداختن به موضوع آموزش و اطلاع رسانی، رهگیری افرادی که تست آنها مثبت شده، ادغام شبکه آزمایشگاهی خصوصی و دولتی در شبکه یکپارچه کشور، حفاظت از سالمندان و افراد آسیب پذیر و ایجاد محدودیت‌های هدفمند برای شهرها و استان‌هایی که دچار مشکل هستند ازجمله اولویت‌های اجرایی وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا خواهد بود.

وی گفت: هنوز وقت راه اندازی بیمارستان‌های موقت نرسیده است و در حال حاضر می‌توانیم بخش‌های خالی دیگری که در بیمارستان‌ها وجود دارد را برای بیماران کرونایی تخصیص دهیم، روی هم رفته باید با نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی، آمار ورودی بیمارستان‌ها را کاهش دهیم.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.