اسد: در کمک به مقاومت تردید نخواهیم کرد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 100241
  پرینتخانه » اخبار, بین الملل تاریخ انتشار : ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۲ |

اسد: در کمک به مقاومت تردید نخواهیم کرد

رئیس جمهور سوریه می‌گوید موضع این کشور در قبال آرمان فلسطین هیچ تغییری نکرده و سوریه با تمام امکانات به مردم فلسطین و کسانی که در برابر رژیم صهیونیستی مقاومت می‌کنند، کمک خواهد کرد.
اسد: در کمک به مقاومت تردید نخواهیم کرد

بشار اسد رئیس‌جمهوری سوریه  اعلام کرد: که خطرناک‌ترین چیزی که ملت‌ها اکنون با آن مواجه هستند جنگ‌های ایدئولوژیک مانند نئونازیسم و لیبرالیسم مدرن و افراط‌گرایی است و ما تنها با عقل و فکر و اعتقاد می‌توانیم در برابر این جنگ‌های ایدئولوژیک بایستیم.
بشار اسد در جریان یک سخنرانی در کاخ کنفرانس دمشق گفت: حتی در یک جنگ اقتصادی یا جنگ تروریستی هدف لزوماً تنها گرسنگی دادن به ملت‌ها با ابزار اقتصاد و یا کشتار آنها از طریق تروریسم نیست؛ بلکه هدف، رساندن ملت‌ها به فرهنگ ناامیدی است که با گذشت زمان به چیزی شبیه به یک دکترین تبدیل می‌شود و جایگزین آموزه‌ها و اصول دیگر می‌گردد و در نتیجه ملت‌ها را مجبور می‌کند که از حقوق خود دست بکشند.

مسئله فلسطین مهمترین موضوع روز است

وی در ادامه به تحولات فلسطین و جنگ وحشیانه‌ای که رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین به‌راه انداخته است اشاره و اعلام کرد: مهم‌ترین و برجسته‌ترین موضوع امروز مسئله فلسطین است و بار دیگر مسئله فلسطین به منصه ظهور برگشته است؛ به‌گونه‌ای که تاکنون شاهد آن نبوده‌ایم. مسئله فلسطین در سال ۱۹۴۸ همزمان با اشغالگری صهیونیست‌ها در اراضی فلسطین شکل گرفت و امروز عادلانه بودن این مسئله در سطح کل جهان روشن شده است.

حمایت جهانی از صهیونیسم درحال کاهش است

بشر اسد تأکید کرد: همچنین حقیقت ماهیت رژیم جنایتکار صهیونیستی نیز برای همه جهانیان آشکار شده است و حمایت جهانی که پیش از این اسرائیل از آن برخوردار بود در سطح جهانی به‌شدت کاهش یافته است، این مسئله یک مشکل مضاعف در وهله نخست برای صهیونیست‌ها ایجاد می‌کند؛ چرا که رژیم اشغالگر صهیونیستی از همان ابتدای آغاز اشغالگری خود در فلسطین در سایه حمایت‌های غربی زندگی کرده است و این حمایت‌ها صرفاً مربوط به سیاستمداران غربی نبوده است بلکه شهروندان غربی نیز از رژیم صهیونیستی حمایت می‌کردند، اما امروز اتفاق دیگری رخ داده است. این مسئله همچنین برای حاکمان و سیاستمداران غربی نیز بسیار مشکل‌ساز است؛ چرا که مجبورند در رویارویی با افکار عمومی کشورهایشان قرار بگیرند.

چهره واقعی و دروغگوی غرب برای همه جهان فاش شده است

اسد گفت: اما مشکل دوم، آسیب شدید به وجهه نظام غربی و نابودی آن است. از زمان جنگ جهانی دوم و به‌ویژه بعد از سقوط اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۹۱ نسل‌هایی در دنیا به وجود آمدند که مجذوب و شیفته فرهنگ غربی بودند و دائماً غرب را شگفت‌انگیز و زیبا توصیف می‌کردند، اما این تصویر امروز شروع به خراب‌شدن کرده است، علاوه بر آن، این تصویر میان خود شهروندان غربی نیز شروع به نابودی کرده است و مشخص شده است حقیقت اصولی که غرب بر پایه آن بنا گشته است دروغ و ریاکاری و دورویی و فریبکاری است و حاکمان غربی قبل از ملت‌های دیگر، ابتدا ملت‌های خودشان را فریب می‌دهند.

سرکوب جنبش‌های دانشجویی بیانگر وضعیت وحشت‌زده نظام غربی است

رئیس‌جمهوری سوریه در ادامه به جنبش عظیم دانشجویی در آمریکا و کشور‌های اروپایی برای حمایت از مردم غزه و مقابله با تجاوزات وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین اشاره و اعلام کرد: سرکوب وحشیانه اعتراضات مسالمت‌آمیز در دانشگاه‌های آمریکا، فرانسه و آلمان و… بیانگر یک وضعیت وحشت‌زده برای نظام غربی است.

وی تأکید کرد: جنگ غزه حامیان تقلید از غرب را در جهان عرب و نیز سوریه افشا کرد و ما نشنیدیم که این طرف‌ها درباره موضع غرب در قبال جنگ غزه و حمایت‌های سیاسی و تسلیحاتی دولت‌های غربی از رژیم صهیونیستی و جنایت‌های آن علیه غیرنظامیان فلسطینی و همچنین مشارکت مستقیم نیرو‌های نظامی و امنیتی غربی در جنگ غزه صحبت کنند. ما همچنین نشنیدیم که این طرف‌ها درباره سرکوب دانشجویان در دانشگاه‌های آمریکا و… صحبت کنند.
بشار اسد گفت: نیازی به تکرار موضع ملی ما در قبال رژیم جنایتکار صهیونیستی وجود ندارد و موضع ما از زمان آغاز اشغالگری صهیونیست‌ها در فلسطین و ظهور آرمان فلسطین ثابت بوده و حتی یک لحظه و تحت هیچ شرایطی دچار لغزش نشده است.

سوریه هرآنچه بتواند برای مقاومت ضد صهیونیست‌ها ارائه می‌دهد

رئیس‌جمهوری سوریه اظهار داشت: تعصب کور غرب به صهیونیسم مسئله تازه‌ای نیست و همواره وجود داشته است و ما هرگز موضع خود را در قبال فلسطین تغییر نمی‌دهیم؛ حتی به‌اندازه یک تار مو، و اگر بتوانیم هرگونه امکاناتی را که داریم در اختیار فلسطینی‌ها یا هر طرف مقاومتی ضد رژیم صهیونیستی قرار بدهیم این کار را بدون هیچ تردیدی انجام خواهیم داد.
اسد تصریح کرد: موضع ما در مقابل مقاومت به‌عنوان یک مفهوم یاعمل هرگز تغییر نخواهد کرد؛ بلکه این موضع در حال تثبیت است، زیرا حوادث ثابت کرده‌اند هر کس که تصمیم مستقل برای خود نداشته باشد هیچ امیدی به آینده ندارد و همچنین کسی که قدرت ندارد ارزشی در این دنیا ندارد و هر کسی که برای دفاع از وطن خود مقاومت نکند شایستگی وطن را ندارد.

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.