استقلال ۲ - ۱ گل گهر / موتور آبی‌ها بعد از دقیقه ۹۰ راه افتاد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 82783
  پرینتخانه » اخبار, ورزشی تاریخ انتشار : ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۳ |

استقلال ۲ – ۱ گل گهر / موتور آبی‌ها بعد از دقیقه ۹۰ راه افتاد

تیم‌های استقلال و گل گهر سیرجان از ساعت ۱۶:۴۵ به مصاف هم رفتند.
استقلال ۲ – ۱ گل گهر / موتور آبی‌ها بعد از دقیقه ۹۰ راه افتاد

تیم فوتبال استقلال برای جانماندن از کورس قهرمانی به این مسابقه وارد شده و در سوی مقابل هم شاگردان امیر قلعه‌نویی همین هدف را دارند. استقلال با ۴۰ امتیاز با توجه به پیروزی روز گذشته پرسپولیس و سپاهان جایی برای فرصت‌سوزی ندارد و گل‌گهر هم اگر می‌خواهد بار دیگر یک مربع قهرمانی در صدر جدول شکل بدهد باید بتواند طلسم نبردن آبی‌پوشان پایتخت را در خانه‌ آنها بشکند.

*اطلاعات بازی:

 دوشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۱
استقلال- گل گهر سیرجان؛ ساعت ۱۶:۴۵:۰۰؛ ورزشگاه آزادی
داور: موعود بنیادی فر
کمک داور اول و دوم: محمدرضا منصوری و سعید قاسمی
داور چهارم: یاسر همرنگ
ناظر داوری: اسماعیل صفیری

*ترکیب استقلال:
سید حسین حسینی، رافائل سیلوا، عارف غلامی، جعفر سلمانی، کوین یامگا، روزبه چشمی، سعید مهری، آرش رضاوند، مهدی قایدی، محمد محبی، ارسلان مطهری
سرمربی: ریکاردو ساپینتو

*ترکیب گل‌گهر:
محمد اکبرمنادی، شایان مصلح، مسیح زاهدی، آرمین سهرابیان، مهدی تیکدری، امین پورعلی، مهران گلزاری، نوید عاشوری، محمدرضا حسینی، مرتضی تبریزی و رضا شکاری
سرمربی: امیر قلعه‌نویی

حواشی:

*با توجه به پیروزی روز گذشته سپاهان و پرسپولیس هر دو تیم محکوم به کسب سه امتیاز هستند.
*علاوه بر حواشی بازی رفت که مدت‌ها نقل محافل فوتبالی بود، بازگشت دوباره امیر قلعه‌نویی به ورزشگاه آزادی و تلاش این مربی برای پایان دادن به طلسم نبردن استقلال، این مسابقه را به دیداری خاص در لیگ بیست و دوم تبدیل کرده است.

*گل‌گهر در این مسابقه همچنان به دلیل مصدومیت علی علیزاده را در اختیار ندارد ولی در اردوی استقلال ساپینتو با نفرات کامل و بدون مصدوم یا محروم شاگردانش را به میدان خواهد فرستاد.
*استفاده از مهران گلزاری در پست هافبک دفاعی و رضا شکاری در راس خط هجومی دو تصمیم غیرمنتظره امیر قلعه‌نویی برای آرایش بازیکنانش در این مسابقه بوده است.

*هواداران تیم فوتبال استقلال پیش از شروع بازی و در حین گرم کردن بازیکنان دو تیم به شدت علیه سعید الهویی مربی گل‌گهر در واکنش به حواشی بازی رفت و درگیری این مربی با ساپینتو شعار دادند.

پوشش زنده :

ساعت ۱۶:۴۵ / بازی با سوت داور آغاز شد.

دقیقه ۳: بازیکنان استقلال حرکتی را از سمت راست شکل دادند که ارسال جعفر سلمانی را بازیکنان گل گهر به کرنر فرستادند.

دقیقه ۵: استقلالی‌ها صاحب دو کرنر شدند که موفق نشدند از هیچکدام استفاده‌ای کنند.

دقیقه ۶: ارسال از سمت چپ به آرش رضاوند رسید و این بازیکن پس از یک حرکت زیبا، توپ را به مهدی قائدی رساند که ضربه مهدی قائدی از درون محوطه جریمه را محمدحسین اکبرمنادی مهار کرد.

دقیقه ۸: ضد حمله سریعی برای بازیکنان استقلال شکل گرفت و توپ به محمد محبی رسید که این بازیکن هم ضربه اش را زد، ولی باز هم محمدحسین اکبرمنادی آن را گرفت.

دقیقه ۱۳ :حرکت خوبی برای بازیکنان شکل گرفت، ولی پاس نهایی آرش رضاوند به مهدی قائدی نرسید.

دقیقه ۱۴ : برخوردی در محوطه جریمه گل گهر بین بازیکنان دو تیم شکل گرفت، ولی داور اعتقادی به خطای پنالتی نداشت.

دقیقه ۱۶ : رضا شکاری احساس ناراحتی می‌کرد که منادی توپ را به بیرون زد تا تیم پزشکی برای بررسی وضعیت او وارد زمین شوند.

دقیقه ۱۹ / جعفر سلمانی سمت چپ صاحب توپ شد، ولی ضربه زمینی او را در میانه راه مدافعان گل گهر برگشت دادند.

دقیقه ۲۰ : بازیکنان استقلال کرنر را به شکل کوتاه و تمرین شده کار کردند؛ پاسکاری بین کوین یامگا و سعید مهری انجام شد، ولی ضربه سعید مهری را بازیکنان گل گهر با ضربه سر به کرنر فرستادند.

دقیقه ۲۲ : سعید مهری از فاصله‌ای بسیار دور اقدام به شوت زنی کرد که ضربه پای چپ این بازیکن از کنار دروازه گل گهر سیرجان به بیرون رفت.

دقیقه ۲۳: حرکت بازیکنان گل گهر سیرجان از سمت راست شکل گرفت و توپ در دهانه دروازه برای مرتضی تبریزی ارسال شد که این بازیکن موفق نشد ضربه‌ای به توپ بزند و فرصت سوزی کرد.

دقیقه ۲۴: بازیکنان گل گهر ضربه کاشته را به شکل تمرین شده شروع کردند. پاس در عمق به رضا شکاری رسید و این بازیکن پس از عبور از رافائل سیلوا و سیدحسین حسینی، مقابل دروازه خالی به آرمین سهرابیان رسید و این بازیکن هم حساب کار را یک بر صفر کرد. به این شکل روی حرکت تمرین شده بازیکنان گل گهر و پاس گل رضا شکاری، آرمین سهرابیان موفق شد به تیم سابقش گلزنی کند.

دقیقه ۲۷ : بازهم کاشته برای بازیکنان گل گهر سیرجان در یک منطقه مناسب؛ ارسال رضا شکاری انجام شد، مدافعان استقلال آن را برگشت دادند و روی ریباند مرتضی تبریزی به توپ رسید و ضربه اش را زد که سیدحسین حسینی توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه ۳۰ : در میانه‌های میدان توپ به روزبه چشمی رسید. این بازیکن پس از چند متر حرکت با توپ، شوت زنی کرد که ضربه اش بعد از برخورد به بازیکنان گل گهر سیرجان راهی کرنر شد.

دقیقه ۳۱: سعید مهری پشت ضربه کرنر استقلالی‌ها قرار گرفت و ارسالش را انجام داد، ولی ضربه سر رافائل سیلوا بی فایده بود و راهی اوت شد.

دقیقه ۳۴ : پاس عمقی زیبایی به مرتضی تبریزی رسید، ولی داور بازی را به دلیل خطای این بازیکن روی عارف غلامی متوقف کرد.

دقیقه ۳۸ : مهدی قائدی از پشت محوطه جریمه اقدام به شوت زنی کرد که ضربه اش به دست آرمین سهرابیان برخورد کرد و بازیکنان استقلال چسبیده به محوطه جریمه صاحب ضربه ایستگاهی شدند.

دقیقه ۴۰ : آرش رضاوند پشت ضربه کاشته استقلالی‌ها قرار گرفت و ضربه اش را زد که از بالای دروازه گل گهر توپ به بیرون رفت.

دقیقه ۴۲: بازیکنان استقلال که روی دروازه گل گهر خیمه زده بودند، چندین بار از چند زاویه مختلف اقدام به شوت زنی کردند که همه توپ را گل گهری‌ها بلوکه کردند.

دقیقه ۴۳ : بازیکنان گل گهر برای چندمین بار روی ضربات ایستگاهی خطرناک ظاهر شدند. توپ به شکل کوتاه به نوید عاشوری رسید که این بازیکن ضربه اش را زد، حسینی توپ را گرفت و در ادامه رضا شکاری فرصت گلزنی داشت، ولی در موقعیت آفساید قرار داشت، هرچند ضربه شکاری هم به آسمان رفت.

دقیقه ۴۴ :مهدی قائدی از پشت محوطه جریمه اقدام به شوت زنی کرد که ضربه اش با فاصله کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

ساعت ۱۷:۳۵ / بازی در نیمه نخست به پایان رسید.

ساعت ۱۷:۵۱ / بازی در نیمه دوم آغاز شد.

دقیقه ۴۷: حرکتی از سمت راست شکل گرفت که کوین یامگا توپ را به صورت زمینی فرستاد و بازیکنان گل گهر آن را برگشت دادند که توپ برگشت به سعید مهری رسید و او ضربه اش را زد که توپ از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۴۸ : پاس رو به عقب عارف غلامی به سیدحسین حسینی رسید که کاپیتان استقلال زیر توپ زد، ولی ضربه اش به مهدی تیکدری خورد و دروازه بان آبی‌ها شانس آورد توپ راهی اوت شد.

دقیقه ۵۰ : سعید مهری ارسالی را به روی دروازه انجام داد که توپش کمانه کرد و چیزی نمانده بود مستقیم وارد دروازه گل گهر شود، ولی منادی توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه ۵۱: محمد محبی در عرض زمین حرکت کرد و ضربه زمینی را به سمت دروازه گل گهر فرستاد که ضربه اش به شکلی خطرناک به بیرون رفت.

دقیقه ۵۲: کرنر از سمت چپ ارسال شد، بازیکنان گل گهر توپ را برگشت دادند و در ادامه ضربه چکشی آرش رضاوند به سیرجانی‌ها برخورد کرد و دوباره تبدیل به کرنر شد.

دقیقه ۵۳ : امین پورعلی پس از برخورد با بازیکنان استقلال در نبرد هوایی، احساس ناراحتی می‌کرد که تیم پزشکی گل گهر وارد میدان شدند.

دقیقه ۵۴ / کوین یامگا ارسال را روی دروازه انجام داد، توپ به محمد محبی رسید، او چرخید و توپ را برای جعفر سلمانی کاشت، ولی ضربه این بازیکن به آسمان رفت.

دقیقه ۵۷ : یک ارسال خطرناک دیگر از سمت راست و از سوی کوین یامگا انجام شد که بازیکنان گل گهر توپ را برگشت دادند.

دقیقه ۵۹ : مرتضی تبریزی که احساس ناراحتی می‌کرد، روی زمین افتاد و تیم پزشکی برای بررسی وضعیت او وارد میدان شدند.

دقیقه ۶۱ : مرتضی تبریزی به کادرفنی گل گهر اعلام کرد توانایی ادامه بازی را ندارد تا امین قاسمی نژاد جانشین او شود.

دقیقه ۶۵ : مهدی قائدی توپ را به سمت چپ ارسال کرد و سعید مهری صاحب توپ شد، ولی شلیک محکم این بازیکن به آسمان رفت.

دقیقه ۶۷: شایان مصلح و سعید مهری در میانه زمین سر به سر شدند که البته مشکل جدی به وجود نیامد و آن‌ها به بازی ادامه دادند.

دقیقه ۷۱ : امین پورعلی با پا ضربه‌ای را به بازیکن استقلال وارد کرد و با کارت زرد داور مسابقه جریمه شد.

دقیقه ۷۳: توپ سمت راست به مهدی قائدی رسید که ضربه زمینی این بازیکن از کنار دروازه گل گهر سیرجان به بیرون رفت.

دقیقه ۷۷: چند پاس خوب درون محوطه جریمه که در نهایت به محمد محبی رسید، ولی این بازیکن با بی دقتی تمام ارسالش را انجام داد و موقعیت از دست رفت.

دقیقه ۸۱ : اریک باگناما ضد حمله سریعی را برای بازیکنان گل گهر شکل داد، ولی آنقدر تعلل انجام داد که فرصت از دست رفت.

دقیقه ۱+۹۰ : بازیکنان استقلال حمله دیگری را شکل دادند. ارسال انجام شد، در شلوغی محوطه جریمه توپ به آرمان رمضانی رسید. این بازیکن توپ را به هر شکلی بود به رضا میرزایی رساند که این بازیکن با یک شوت دیدنی و تماشایی از پشت محوطه جریمه، حساب کار را یک بر یک کرد.

دقیقه ۶+۹۰ : در آخرین لحظات مسابقه برخوردی بین رضا میرزایی و بازیکنان گل گهر رقم خورد و داور اعلام پنالتی کرد. این تصمیم با جنجال‌های زیادی همراه شد و بازیکنان و اعضای کادرفنی گل گهر سیرجان به شدت نسبت به تصمیم موعود بنیادی فر معترض بودند.

دقیقه ۱۰+۹۰ :موعود بنیادی فر با وجود جنجال‌ها و حواشی زیاد مسابقه، به سمت کمک خود رفت تا با او مشورت کند. پس از چند دقیقه مشورت، در نهایت او به سمت باگناما رفت، این بازیکن را به دلیل اعتراض‌های شدید اخراج کرد و برای استقلال پنالتی گرفت.

دقیقه ۱۲+۹۰ :کوین یامگا پشت ضربه پنالتی استقلالی‌ها قرار گرفتا و ضربه اش را به راحتی تبدیل به گل کرد.

این دیدار در پایان با نتیجه ۲ بر یک به سود استقلالی‌ها به پایان رسید.

|
برچسب ها
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.