اخطار به سگ هار - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 42423
  پرینتخانه » بین الملل, سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۵:۵۵ |
سرلشکر باقری به حوادث اخیر در جنوب فلسطین اشغالی واکنش نشان داد

اخطار به سگ هار

رژیم وحشی صهیونیستی که نطفه‌ای با زور و تهدید و مکر و خشونت بسته‌شده و از همان آغاز پیدایش تاکنون جز خسارت و تهدید و ترور برای ملت‌های آزاده جهان آورده‌ای نداشته است این روزها با «سگ لرزه» روزگار سپری می‌کند. این گزاره که «زیست اجتماعی رژیم صهیونیستی بر پایه بحران بنا نهاده شده است» این روزها بیش‌ازپیش ملموس و روشن است به‌طوری‌که از هر ترفند و خباثتی برای برهم زدن امنیت و آسایش کشورهای منطقه استفاده می‌کند.
اخطار به سگ هار

گروه سیاسی
رژیم وحشی صهیونیستی که نطفه‌ای با زور و تهدید و مکر و خشونت بسته‌شده و از همان آغاز پیدایش تاکنون جز خسارت و تهدید و ترور برای ملت‌های آزاده جهان آورده‌ای نداشته است این روزها با «سگ لرزه» روزگار سپری می‌کند. این گزاره که «زیست اجتماعی رژیم صهیونیستی بر پایه بحران بنا نهاده شده است» این روزها بیش‌ازپیش ملموس و روشن است به‌طوری‌که از هر ترفند و خباثتی برای برهم زدن امنیت و آسایش کشورهای منطقه استفاده می‌کند.
هنوز پس‌لرزه‌هایی موشکی که ساعت ۱:۲۰ دقیقه بامداد به نزدیکی تأسیسات اتمی «دیمونا» اصابت کرد تمام نشده است؛ نیروگاه که در قلب سرزمین‌های اشغالی قرار دارد و رسیدن موشک به نزدیکی آن یعنی اثبات بی‌خاصیت بودن آنچه از آن به‌عنوان «گنبد آهنین» یاد می‌کنند. رژیم صهیونیستی هرچند با سیاست «نه تأیید و نه تکذیب» سعی در پنهان داشتن عواقب اصابت موشک به نزدیکی یکی از مهم‌ترین امکانش است اما کیست نداند که اتفاقات ریزودرشت این روزها، روزگار جهنمی برای این سگ هار منطقه ایجاد کرده  است و ان‌شاءالله نشان از آغاز پایان دارد.
طبق اعلام نیروی قدس، سرلشکر محمد باقری صبح روز یک‌شنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ در حاشیه مراسم بزرگداشت سردار شهید سید محمد حجازی جانشین پیشین نیروی قدس سپاه که در یکی از قرارگاه‌های سپاه پاسداران برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران درباره حوادث اخیر در جنوب فلسطین اشغالی گفت: صهیونیست‌ها فکر می‌کنند می‌توانند به‌طور دائم خاک سوریه را هدف قرار دهند و در جا‌های مختلف و در دریا‌ها شیطنت کنند و پاسخ نگیرند. قطعا اقدامات انجام‌شده چند روز اخیر و اقدامات  آینده‌ای که منافع آن‌ها را به خطر می‌اندازد آن‌ها را سر عقل خواهد آورد و آینده جبهه مقاومت روشن است. 
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح همچنین تأکید کرد: چیزی درباره اقدام‌گر حوادث اعلام نمی‌کنیم و نمی‌دانیم چه کسی است، اما جبهه مقاومت به صهیونیست‌ها پاسخ اساسی خواهد داد. وی درباره پاسخ ایران در صورت استمرار شیطنت‌های رژیم صهیونیستی گفت: معلوم نیست پاسخ ایران چه باشد، اما رژیم صهیونیستی آرام نخواهد بود.
سرلشکر باقری همچنین در این مراسم،  طی سخنانی اظهار داشت: شهید حجازی را در طی مدت بیش از ۴۰ سال که با آن بزرگوار آشنایی پیدا کردم و از نزدیک با او همکاری داشتم خستگی‌ناپذیر در راه جهاد فی سبیل الله شناختم. با خدا عهد کرده بود که دشمنان خدا را از پای درآورد و به شهادت برسد. پس بشارت باد بر سردار حجازی این دادوستد بی‌نظیر با خدای متعال. 
سردار باقری ادامه داد: عبادت و تضرع و بندگی و تلاش خستگی‌ناپذیر در راه مجاهدت فی سبیل الله در جبهه‌های گوناگون دفاع مقدس و مأموریت در سرتاسر کشورمان و حرکت برای مقابله با صهیونیسم در سوریه و لبنان از تلاش‌های او بود.
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح ادامه داد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در مبارزات با رژیم ستمشاهی تلاش کرد و در رفاقت با شهید میثمی پیشتاز بود و با پیروزی انقلاب در کسوت سپاه درآمد از روز‌های اول دفاع مقدس در پایگاه منتظر شهادت در اهواز او را شناختم. در روز‌های ابتدایی دفاع مقدس این بزرگوار با تلاش شبانه‌روزی در اعزام نیرو به جبهه‌های جنوب داوطلبان را تحویل می‌گرفت و به جبهه اعزام و وضعیت آن‌ها را رصد می‌کرد. 
سردار باقری تصریح کرد: در طول دفاع مقدس نیز در مسئولیت‌های گوناگون و در قرارگاه قدس در کنار سردار جعفری مسئولیت عملیات‌های بزرگی را بر عهده داشتند. او بود که بسیج را به بالندگی رساند و قریب به ۱۴ سال در توسعه بسیج تلاش کرد و توانست بسیج را به‌عنوان یک‌نهاد مستحکم برای پیشبرد اهداف انقلاب ارتقا دهد. 
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح تأکید کرد: پس‌ازآن در سطوح عالی‌تر سپاه نیز نقش خود را ایفا کرد. بعدازآن در یک دوره ۵ ساله به ستاد کل آمدند و ما افتخار همکاری با ایشان را پیدا کردیم. سامانه‌های آمادی و تحقیقات صنعتی پیشرفته در بخش‌های زیادی مرهون مدیریت این عزیز است. 
باقری گفت: با اصرار و نشان دادن علاقه به جبهه مبارزه با صهیونیست‌ها پیوست. بنده مطلع هستم این شهید برای حل مشکلات حزب‌الله چه فعالیت‌های ارزشمندی به انجام رساند. تنها بخش کوچکی از آن شکل‌دهی به صنایع موشکی حزب‌الله است که موشک‌های نقطه زن و کوبنده حزب‌الله امروز در حال تولید قدرت برای جبهه اسلام است. دشمنان تنها از بخش اندکی از کاری که او کرد مطلع هستند و واقعیت کوبنده‌تر از چیزی است که آن‌ها می‌دانند.
وی عنوان کرد: بر اساس ضوابط و سامانه‌های موجود کشور ما و هر کشوری طبیعتا کسی که در سطوح عالی سازمانی قرار داشته است معنا ندارد در سطوح پایین‌تر فعالیت کند. پذیرش جانشینی نیروی قدس برای کسی که جانشین فرمانده سپاه بوده معنایی جز اخلاص ندارد. وقتی مشاهده کرد پرچم نیروی قدس پس از سردار سلیمانی ممکن است دچار مشکلی بشود این مسئولیت را در کنار سردار قاآنی به‌خوبی ایفا کرد. در همین زمان اندک باقدرت سازماندهی فعالیت‌های ارزشمندی انجام داد. 
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح بابیان این‌که تبعیت از رهبری در شهید حجازی موج می‌زد، عنوان کرد: در ظلم‌ستیزی و تفکر بسیجی پیشتاز بود. او علاقه به شهادت در راه خدا داشت و نهایتا چنین فیضی نصیب او شد. 
باقری ادامه داد: سید مقاومت سید حسن نصرالله در پیام خود ایشان را برادر بزرگ و پشتیبان حزب‌الله و تجربیات ارزنده خواند. این شهادت ثلمه بزرگی به سپاه وارد کرد، اما چشمه جوشان انقلاب و سپاه گوهر‌های بزرگ و فراوانی را نمایان خواهد کرد. 
وی اظهار داشت: اگر امروز دشمنان قدار انقلاب اسلامی برای هرگونه اقدام نظامی خود دچار تردید و بی‌عملی می‌شوند بی‌جهت نیست و این پاسخگویی بازدارندگی است که با تلاش امثال شهید حجازی به ارمغان آمده است. اگر صهیونیست‌ها شعار از نیل تا فرات را می‌دهند از این شعار کوتاه نیامده‌اند بلکه این تلاش جبهه مقاومت است که موجب شرایط هفت بار صهیونیست‌ها شده است ، در برآورد اخیر. 
باقری بابیان این‌که راه سربلندی جهان اسلام تلاش و مجاهدت است 
تصریح کرد: این استقامت ادامه خواهد داشت و در صورت پایداری ما بر راه امام راحل حتما وعده الهی محقق خواهد شد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.