اجرای سند تحول قضائی موجب برقراری امنیت قضائی می شود - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 36220
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۰۸ دی ۱۳۹۹ - ۶:۵۷ |
سیدمحمد موحد، نایب‌رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس:

اجرای سند تحول قضائی موجب برقراری امنیت قضائی می شود

سید محمد موحد، نماینده مردم کهگیلویه در مجلس در گفت‌وگو با «رسالت» پیرامون سند تحول قضائی و نیز اقدامات و عملکرد دستگاه قضائی با روی کار آمدن حجت‌الاسلام ابراهیم رئیسی، اظهار داشت: با انتصاب حجت‌الاسلام رئیسی به‌عنوان رئیس قوه‌قضائیه و اقداماتی که ایشان در ابتدای مدیریت خودشان بر این دستگاه آغاز کردند، بارقه امیدی در دل مردم روشن شد که تدوین و اجرای سند تحول قضائی نیز در راستای همان اقدامات سازنده است.
اجرای سند تحول قضائی موجب برقراری امنیت قضائی می شود
گروه سیاسی
سید محمد موحد، نماینده مردم کهگیلویه در مجلس در گفت‌وگو با «رسالت» پیرامون سند تحول قضائی و نیز اقدامات و عملکرد دستگاه قضائی با روی کار آمدن حجت‌الاسلام ابراهیم رئیسی، اظهار داشت: با انتصاب حجت‌الاسلام رئیسی به‌عنوان رئیس قوه‌قضائیه و اقداماتی که ایشان در ابتدای مدیریت خودشان بر این دستگاه آغاز کردند، بارقه امیدی در دل مردم روشن شد که تدوین و اجرای سند تحول قضائی نیز در راستای همان اقدامات سازنده است. حجت‌الاسلام رئیسی شروع به کارش از همان ابتدا از پایین‌ترین سطح دستگاه قضائی بود، بنابراین بدیهی است که قوه قضائیه را به‌خوبی می‎شناسد و نسبت به‌تمامی مسائل و حوزه‌های آن اشراف و تسلط کاملی دارد. همین عملکرد مثبت باعث شد تا ایشان به‌عنوان چهره‌ای کاملا توانمند و آگاه به دستگاه قضائی، اداره امور را در دست بگیرد. 
نایب‌رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس تصریح کرد: رئیس قوه قضائیه نه‌تنها به حوزه‌ها و امور مربوط به دستگاه قضائی آگاهی دارد، بلکه آسیب‌شناسی دقیقی از مشکلات، معایب و محاسن قوه قضائیه ۴۰‌ساله انقلاب اسلامی از سوی ایشان صورت گرفته که گام‌به‌گام در حال رفع آن هستند. تحولات دستگاه قضائی موجب بازیابی اعتماد عمومی به محکمه عدل شد و  حرکت اخیر ایشان در رابطه با سند تحول نیز درواقع تکمیل‌کننده اقدامات قبلی ایشان است.
  موحد همچنین ادامه داد: اجرای سند تحول قضائی موجب شفافیت اقدامات دستگاه قضا، برقراری امنیت قضائی، پاسخگویی هر چه بیشتر و بهتر قوه قضائیه و حفظ حریم افراد خواهد شد. امیدوارم با اقدامات نظارتی رئیس قوه قضائیه، اجرای سند تحول و پیگیری‌هایی که برای اجرای هرچه بهتر سند صورت می‌گیرد، بتوان شاهد دوران شکوفایی دستکاه قضائی و کارآمدتر شدن آن باشیم. 
وی ادامه داد: البته اجرای سند تحول، گام اول است و در ادامه باید نظارت کاملی بر نحوه اجرا و عملیاتی شدن تمامی ابعاد سند صورت بگیرد تا در اثر آن کاهش اطاله دادرسی و مبارزه با فساد در زمینه‌های مختلف رقم بخورد.
نماینده مردم کهگیلویه در مجلس بیان کرد: در اثر اجرایی شدن سند تحول و شفافیت و پاسخگویی قوه قضائیه، مردم از این‌که مراجعه‌شان به دستگاه قضا نتیجه‌بخش بوده، احساس آرامش خواهند داشت. همان‌طوری که رهنمودها و سخنان امام خمینی (ره) و رهبری همواره بر آن تکیه داشت، مردم باید احساس کنند به قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران مراجعه کرده‌اند. موضوعی که قطعا حجت‌الاسلام رئیسی نیز با جدیت به دنبال تحقق آن است. حرکت آغازشده دستگاه قضا باید پرقدرت در راستای اجرای منویات رهبری پیرامون تحول قضائی و اجرای بیانیه گام دوم انقلاب باشد و به حل مشکلات مردم کمک کند.
این نماینده مجلس افزود: من معتقدم راه نرفته و اقدامات صورت نگرفته در مسیر عدالت قضائی بسیار است، به همین دلیل مبارزه با فساد باید به‌عنوان یک جهاد به‌تمام‌معنا درنظر گرفته شود.
بسیاری از فسادها و سوء استفاده‌‎هایی که مردم شاهدند غیرقابل تحمل است، بنابراین اجرای اقدامات قضائی و سند تحول این امید را در بین مردم تقویت می‌کند که در جمهوری اسلامی، فساد هیچ جایگاه و امنیتی ندارد.
|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.