اتخاذ تصمیمات جدید در مورد حق آبه ایران/ طالبان متعهد به اجرای معاهده هیرمند شد - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 85939
  پرینتخانه » اخبار, اقتصادی تاریخ انتشار : ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۹:۱۶ |

اتخاذ تصمیمات جدید در مورد حق آبه ایران/ طالبان متعهد به اجرای معاهده هیرمند شد

وزیر نیرو گفت: دولت برای تامین منابع آب هیرمند گام‌های جدی تعریف کرده و بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، حقابه ایران از رود هیرمند را تا وصول پیگیری خواهیم کرد.
اتخاذ تصمیمات جدید در مورد حق آبه ایران/ طالبان متعهد به اجرای معاهده هیرمند شد

پیرو دستور ویژه و موکد رئیس جمهوری مبنی بر پیگیری حق آبه ایران در هیرمند، جلسه ویژه ای با حضور تمامی دستگاه های ذیربط برگزار شد تا تصمیمات جدیدی در این خصوص اتخاذ شود.

علی‌اکبر محرابیان، وزیر نیرو با اشاره به دستور رئیس‌جمهور مبنی بر پیگیری حقابه هیرمند تا حصول نتیجه، اظهار داشت: پیرو دستور ویژه رئیس جمهور به منظور تعیین و تکلیف مسئله آب شرق کشور، روز گذشته جلسه‌ای با حضور دستگاه‌های ذی‌ربط در این موضوع تشکیل شد.

وزیر نیرو در تشریح جلسه برگزار شده، گفت: در این جلسه ابعاد مختلف حل مسئله حقابه هیرمند مورد بررسی قرار گرفت و پس از گزارشاتی که دستگاه‌های مختلف ارائه کردند، تصمیماتی به منظور احقاق حق ایران اتخاذ شد.

وی افزود: مطابق گزارش‌های ارائه شده در این جلسه، دولت طالبان متعهد به عملیاتی کردن معاهده هیرمند و پرداخت حقابه ایران بر اساس این معاهده شده است.

محرابیان تاکید کرد: دولت برای تامین منابع آب هیرمند گام‌های جدی تعریف کرده و بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده ما حقابه ایران از رود هیرمند را وصول خواهیم کرد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.