ابراز نارضایتی امیرعبداللهیان از برخی اظهارات غیرواقع‌بینانه طرف آذربایجانی - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 76687
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۲۴ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۲ |

ابراز نارضایتی امیرعبداللهیان از برخی اظهارات غیرواقع‌بینانه طرف آذربایجانی

امیرعبداللهیان در تماس با همتای آذربایجانی ضمن ابراز نارضایتی از برخی اظهارات غیرواقع‌بینانه مطرح‌شده در روزهای اخیر، رعایت احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها و عدم دخالت در امور داخلی آنها را یک اصل مهم و اساسی برشمرد.
ابراز نارضایتی امیرعبداللهیان از برخی اظهارات غیرواقع‌بینانه طرف آذربایجانی

در تماس تلفنی امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و جیحون بایراموف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان، اهم موضوعات روابط دوجانبه و مسائل مورد اهتمام مشترک مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار گرفت.

در این مکالمه تلفنی امیرعبداللهیان ضمن ابراز نارضایتی از برخی اظهارات غیرواقع‌بینانه مطرح‌شده در روزهای اخیر، رعایت احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها و عدم دخالت در امور داخلی آنها را یک اصل مهم و اساسی برشمرد.

وزیر امور خارجه کشورمان  مجاری رسمی و دیپلماتیک را بهترین مسیر برای رفع سوءتفاهمات و اختلاف نظرها دانست و تأکید نمود مطرح کردن این گونه موضوعات در رسانه‌ها نه‌تنها کمکی به حل مسئله نمی‌کند بلکه زمینه را برای سوءاستفاده دشمنان فراهم می‌آورد.

در این گفتگوی تلفنی وزیر امور خارجه کشورمان توسعه روابط با همسایگان از جمله جمهوری آذربایجان را اولویت سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران برشمرد و بر لزوم تقویت همه‌جانبه روابط میان دو کشور تأکید نمود.

امیرعبداللهیان از همتای آذری خود جهت مشارکت در نشست ابتکاری جمهوری اسلامی ایران موسوم به ۳+۳ در تهران به‌عنوان چارچوبی برای حل‌وفصل مسائل منطقه از طریق راهکار دیپلماسی دعوت به‌عمل آورد.

 جیحون بایراموف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان نیز در این گفت‌وگوی تلفنی، با اشاره به دیدار اخیر رؤسای جمهور دو کشور در آستانه، گفت‌وگوها و تماس‌های میان مقامات تهران و باکو را مثبت ارزیابی کرد و بر آمادگی جمهوری آذربایجان جهت تقویت روابط و رفع سوءتفاهم‌ها تأکید نمود.

طرفین در این تماس تلفنی بر لزوم تداوم و تقویت ارتباط میان بخش‌ها و نهادهای مختلف دو کشور به‌منظور تقویت روابط دوستانه و رفع سوءتفاهمات احتمالی تأکید نمودند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.