مقابله با تحریم امکان پذیر است | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 9933
  پرینتخانه » سیاسی, ویژه تاریخ انتشار : ۰۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰:۳۹ | 675 بازدید |
قالیباف در جمع رزمندگان هشت‌سال دفاع‌مقدس خراسان‌جنوبی:

مقابله با تحریم امکان پذیر است

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام در جريان سفر به خراسان جنوبي از شهدا به عنوان الگوهاي جامعه ياد کرد و از جوانان خواست به آن‌ها تأسي کنند.
مقابله با تحریم امکان پذیر است

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام در جريان سفر به خراسان جنوبي از شهدا به عنوان الگوهاي جامعه ياد کرد و از جوانان خواست به آن‌ها تأسي کنند.
محمدباقر قاليباف در ديدارهايي که با رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در بيرجند و گناوه داشت با تأكيد بر اينکه هفته دفاع مقدس يادآور رشادت‌هاي رزمندگان اسلام و امام راحل و شهداست گفت: جوان‌ها بزرگ‌ترين فرصت ما هستند و دفاع مقدس نشان داد اراده‌ها بايد قوي باشد و در اقتصاد بايد به جوان‌ها اعتماد نماييم.
عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام سپس به عزت حاصل از خون شهدا براي ايران اسلامي اشاره کرد و افزود: امروز در سراسر جهان، مسلمين عزت پيدا کرده‌اند و رزمندگان ما از شبه قاره هند تا نقطه صفر مرزي رژيم صهيونيستي حضور دارند و اين اتفاق مهم در سايه اخلاص و مجاهدت و با وحدت حاصل شده و بايد بدانيم که پيروزي نزديک است.
وي در ادامه با اشاره به اينکه اگر در حوزه مديريت ضعف و ناکارآمدي است بايد حل شود گفت: براي اين منظور بايد ساختارها را اصلاح کنيم و از خودباختگي در مقابل غرب دست برداريم.
قاليباف خاطر نشان کرد : اگر باورهاي دوران دفاع مقدس در ما تجلي داشته باشد، مي‌توانيم در حوزه اقتصاد و کارآفريني موفق باشيم و با کار جهادي که نياز به پول و اختيار ندارد و ايمان مهم‌ترين نياز آن است به اهداف والاي انقلاب دست پيدا خواهيم کرد.
عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام سپس به وظايف جامعه اسلامي پرداخت و با تأکيد بر اينکه فلسفه حکومت اسلامي آگاهي بخشي در جامعه است افزود: بايد حواس ما باشد که بر مبناي اين آگاهي، تفکر افرادي که داراي گرايش غربي هستند تباه است.قاليباف سپس به تعامل و همکاري دولت ايالات متحده آمريکا با کشورهاي منطقه و قدرت نمايي ايران اسلامي در مقابله با اين حرکت اشاره کرد و گفت: درحالي که آمريکا قول مساعدت و همکاري با کشورهاي منطقه را مي دهد اما همين دولت ها در جلسات خصوصي خود از پهپاد ساقط شده آمريکايي مي گويند و دفاع آمريکا از اين کشورها را زير سؤال مي برند. اين تحليل نشان از عظمت و قدرت جمهوري اسلامي ايران است.
عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام وجود تحريم ها براي کشور را مشکل آفرين دانست و گفت: اينکه تحريم ها مشکل ساز هستند شکي نيست اما اينکه گفته شود براي مقابله با آن راه حلي وجود ندارد پذيرفته نمي‌شود. عده اي مي گفتند تحريم ها کاغذ پاره اي بيش نيست، ما اين را قبول نداريم اما اگر بتوانيم ساختارهاي معيوب را اصلاح کرده و ناکارآمدي را تبديل به کارآمدي کنيم آنوقت خواهيم ديد در مقابل روحيه خودباختگي در برابر غرب مي توان ايستاد و مشکلات را رفع کرد.
وي همچنين به انتظار فعالان اقتصادي از مسئولان کشور اشاره و تأکيد کرد: همانگونه که مقام معظم رهبري در بيانيه گام دوم فرمودند اگر اقتصاد با ثبات داشته باشيم مي توانيم در مسير پرافتخار فعلي حرکت کنيم. بايد شرايط ايجاد ثبات در اقتصاد فراهم شود تا اين فعالان بتوانند با آرامش به کسب و کار خود بپردازند.
قاليباف سپس به موضوع ربا در جامعه اشاره کرد و گفت: رباخواري جنگ با خداست و اگر در جامعه ربا وجود داشته باشد چه طور مي‌خواهيم در اقتصاد به موفقيت برسيم. مشکل امروز ما پول نيست، زيرا روزي که پول داشتيم و نداشتيم وضعيت ما يکسان بود. بايد باورهايمان را اصلاح و با حمايت از کارآفرينان و بهره گيري از نسل چهارم اقتصادمان را متحول کنيم.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.