آمريكا دچار آشفتگي سياسي دربرابر ايران است | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 9792
  پرینتخانه » سیاسی تاریخ انتشار : ۰۲ مهر ۱۳۹۸ - ۹:۰۲ | 286 بازدید |
سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه در گفت‌وگو با «رسالت»:

آمريكا دچار آشفتگي سياسي دربرابر ايران است

چندي پيش دونالد ترامپ رئيس‌جمهور آمريكا در ادامه تروريسم اقتصادي عليه ايران، بانك مركزي را در فهرست تحريم‌ها قرار داد. او همچنين مدعي شد گزينه نظامي عليه ايران همچنان روي ميز است.
آمريكا دچار آشفتگي سياسي دربرابر ايران است
چندي پيش دونالد ترامپ رئيس‌جمهور آمريكا در ادامه تروريسم اقتصادي عليه ايران، بانك مركزي را در فهرست تحريم‌ها قرار داد. او همچنين مدعي شد گزينه نظامي عليه ايران همچنان روي ميز است. نكته قابل توجه آن است كه اين ادعاهاي ترامپ درحالي مطرح مي‌شود كه پهپاد آمريكايي در خليج فارس توسط نيروهاي نظامي ايران ساقط و اين موضوع باعث ايجاد آشفتگي در ميان كشورهاي اروپايي و آمريكا شد. با اين حال همچنان آمريكا مدعي است كه قدرتمندترين ارتش جهان را داراست. برخي معتقدند هرچه به انتخابات رياست جمهوري آمريكا نزديك‌تر مي‌شويم ترامپ براي آنكه در جهان ابراز وجود كند سخناني عليه ايران بيان كرده  و از سوي ديگر خود را مشتاق مذاكره باكشورمان نشان مي‌دهد، با اين وجود تحريم‌هاي اقتصادي عليه ايران خلاف گفته‌هاي رئيس جمهور ايالات متحده بود و با اين روند  تنها قصد دارد تا در انتخابات ۲۰۲۰ پيروز شود. 
* ترامپ عاري از صداقت در كلام و رفتار است 
سخنگوي اسبق وزارت امور خارجه در زمينه اقدامات دولت آمريكا بويژه شخص ترامپ معتقد است: «ادعاي اخير وي نشان از استيصال و آشفتگي سياست ايالات متحده در قبال جمهوري اسلامي ايران است.» سيدمحمدعلي حسيني با اشاره به ادعاي اخير دونالد ترامپ مبني بر احتمال استفاده از گزينه نظامي عليه ايران به «رسالت» گفت: «نه او و نه پنتاگون و نه نهادهاي اطلاعاتي  آمريکا  به اين ادعا اعتقاد و باوري ندارند.
  از اين رو مشاهده مي‌کنيد که رئيس‌جمهور آمريكا در اظهارات و مواضع خود بارها از به کارگيري گزينه نظامي فاصله گرفته و ادعاي آمادگي براي مذاکره بدون پيش شرط را مطرح کرده است‌.»
سفير پيشين ايران در ايتاليا با اشاره به اين‌كه ادعاي آمادگي آمريكا براي مذاکره با ايران نيز فريبکارانه است، افزود: «آنچه در ميدان عمل از سوي رژيم آمريکا مشاهده مي‌شود فاصله زيادي با ادعاي استفاده از گزينه نظامي دارد. با اين حال فرماندهان عرصه نظامي جمهوري اسلامي بارها بر حفظ هوشياري و آمادگي نيروهاي مسلح در قبال کمترين شيطنت و حماقت احتمالي ايالات متحده يا هم‌پيمان‌هاي آن تأکيد کرده‌اند. هدف قرار دادن پهپاد متخلف و فوق تخصصي و گران قيمت آمريکايي توسط پدافند نيروهاي مسلح کشورمان نمونه‌اي از اين آمادگي و هوشياري است.»
حسيني همچنين در پاسخ به چرايي ادعاي آمريكا مبني بر درخواست مقامات ايران براي مذاكره با آنها گفت: «اين ادعاي ترامپ در درجه اول نشان از استيصال و آشفتگي سياست ايالات متحده در قبال جمهوري اسلامي ايران دارد. از سوي ديگر، سوء سابقه ترامپ در نقض آشکار و مکرر معاهدات و توافقات بين‌المللي و همچنين خروج يک‌جانبه و غيرموجه از آنها، نه تنها به ملت ايران بلکه به ساير کشورهاي دنيا ثابت كرده وي هيچ اعتقادي به اصل مذاکره براي دستيابي به راه حل منصفانه و عادلانه نداشته و تنها قصد بهره‌برداري سياسي و نمايشي از آن با هدف افزايش احتمال موفقيت خود در انتخابات آتي رياست جمهوري آمريکا را دارد.»
وي ادامه داد: «ترامپ هم‌زمان با ادعاي آمادگي براي ديدار و مذاکره با مقامات كشورمان، همچنان رويکرد غيرانساني تروريسم اقتصادي عليه ملت ايران را دنبال مي کند. اعلام آمادگي حقيقي و جدي يک طرف براي انجام مذاکره با طرف ديگر، ملزوماتي از قبيل صداقت در کلام و رفتار دارد که ترامپ با هر دو بيگانه است.»
|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.