در مقابل تهاجم محدود دشمن تا فروپاشی مهاجم از پای نخواهیم نشست | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 9616
  پرینتخانه » سیاسی تاریخ انتشار : ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴ | 425 بازدید |

در مقابل تهاجم محدود دشمن تا فروپاشی مهاجم از پای نخواهیم نشست

فرمانده کل سپاه گفت: دشمنان بدانند ما قدرت تولید مخاطرات ناشناخته را بالا برده‌ایم و ظرفیت‌های اصلی قدرت‌مان را هنوز نشان نداده‌ایم، بخش کوچکی از آن را نشان داده‌ایم و بخش کوچک‌تری را استفاده کرده‌ایم.
در مقابل تهاجم محدود دشمن تا فروپاشی مهاجم از پای نخواهیم نشست

سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ظهر امروز(شنبه) در مراسم افتتاح نمایشگاه شکار کرکس‌ها در باغ موزه دفاع مقدس، اظهار داشت: بی تردید هیچ جامعه و کشوری از تاریخ و گذشته خود جدا نمیشود و حیات هر لحظه هر جامعه امتدادی از میراث تاریخی آن است.

وی افزود: هویت هر ملت منبعی منبسط در زمان است و دفاع مقدس هنوز قطعه ای جاودان و قدرت بخش ملت و جامعه ما است و شهیدان ما نیز استوانه هایی مستحکم هستند که پیکر استقلال، آزادی و اسلام بر روی آن استوار است.

سرلشکر سلامی ادامه داد: هنوز بسیاری از مردان و زنانی که آفرینش‌گر این واقعه بودند زنده هستند. دفاع مقدس نیز مثل عاشورا در بستر زمان حرکت می کند و روح و انگیزه به کشور می‌دهد.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه اینکه یک ملت بتواند در ابتدای یک نهضت بر اتحاد قدرت‌های عالم غلبه کند، بسیار شگفت انگیز است، اظهار داشت: انقلاب تولدی نوین برای ملت ایران بود و در آغاز آن همه قدرتها متحد شدند تا این ملت را تسلیم کنند و دوباره به تاریخ و سرنوشت ما برگردند.

وی ادامه داد: اما همه چیز دقیقا متضاد و برعکس اراده جهانی اتفاق افتاد. اراده این ملت بر اراده یک جهان به هم پیوسته از قدرت‌های بزرگ غلبه کرد و آنها را شکست داد.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: این دفاع هنوز هم در اشکال دیگری ادامه دارد. امروز پیشانی جنگی‌ انقلاب ما را ببینید، نبرد در کرخه و کارون کجا و نبرد در ساحل مدیترانه و فرات و شمال دریای سرخ کجا.

فرمانده کل سپاه گفت: افق های وسیعی فرا روی ما قرار دارد. قرار بود بر اساس راهبرد و سیاست دشمنان ما از نظر سیاسی در دنیا منزوی بشویم و میدان جاذبه انقلاب محو شود و آماده تسلیم شویم و پیشرفت نکنیم.

سرلشکر سلامی تاکید کرد: اما در جغرافیای مواجهه پیش رفتیم و دشمنان هم بدانند که ما قدرت تولید مخاطرات ناشناخته را بالا بردیم و ظرفیت های اصلی قدرت مان را هنوز نشان نداده‌ایم، بخش کوچکی از آن را نشان داده‌ایم و بخش کوچکتری را استفاده کرده‌ایم.

وی افزود: قدرت و عظمت ما از درون میدان‌های سخت مبارزه گذشته است. هرکجا دشمن تهدید کرده ما قدترمند شده ایم و هرکجا کمتر تهدید کرده است، کمتر پیشرفت کرده ایم. هرچه دشمن تدبیر کرد برای ما تبدیل به واقعیت شیرین و دل انگیز شد.

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: جنگ به ما فرمول غلبه را با مدل اسلامی و ایرانی آموخت. تحریم به ما آموخت چگونه برد و دقت سلاح ها را بر مبنای شکست دشمنان تنظیم کنیم.

وی تصریح کرد: ما امروز جنگ های تدارکاتی خود را انجام داده ایم و مهیای هر سناریویی هستیم. ما وقتی از درون اشتباهات در تفکر و‌ راهبردهای دشمن بزرگ شده ایم از تکرار آنها نگران نیستیم. حکمت ‌و قدرت تدبیر مرکزی‌نظام در کنار نبود فلسفه پیروزی بخش برای دشمن ما را در این موقعیت قرار داده است.

سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه اراده ما در پاسخ به هر تهدیدی قطعی است و ما پاسخ می دهیم، گفت: هرکس میخواهد سرزمینش میدان اصلی جنگ شود، بسم الله. هرگز اجازه نمیدهیم جنگی به سرزمین ایران کشیده شود و ما تا آخر ادامه می دهیم چرا که تهاجم محدود، محدود نخواهد ماند و تا فروپاشی مهاجم از پای نخواهیم نشست و نقطه امنی باقی نخواهیم گذاشت و حساب کار دستتان باشد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.