افتتاح ۱۲۰مدرسه و توزيع ۲۵۰هزار بسته نوشت‌افزار ايراني | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 9430
  پرینتخانه » سیاسی تاریخ انتشار : ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۸:۵۱ | 330 بازدید |
توسط ستاد اجرایی فرمان امام در مناطق محروم صورت گرفت؛

افتتاح ۱۲۰مدرسه و توزيع ۲۵۰هزار بسته نوشت‌افزار ايراني

رئيس ستاد اجرايي فرمان امام (ره) از بهره برداري از 120 مدرسه برکت با 704 کلاس درس جديد و آغاز توزيع 250هزار بسته نوشت افزار اهدايي بين دانش آموزان مناطق کم برخوردارخبر داد.
افتتاح ۱۲۰مدرسه و توزيع ۲۵۰هزار بسته نوشت‌افزار ايراني

رئيس ستاد اجرايي فرمان امام (ره) از بهره برداري از ۱۲۰ مدرسه برکت با ۷۰۴ کلاس درس جديد و آغاز توزيع ۲۵۰هزار بسته نوشت افزار اهدايي بين دانش آموزان مناطق کم برخوردارخبر داد. به گزارش خبر نگار ما ،محمد مخبر رئيس ستاد اجرايي فرمان امام (ره)دراين مراسم گفت: ۸۵ درصد از افراد بالاي ۱۵ سال درکشور باسواد بوده و ۱۰۰ درصد دانش آموزاني که به سن تحصيل رسيده‌اند در مدارس ثبت نام کرده‌اند.
وي افزود: اين ستاد در راستاي توسعه اشتغالزايي و توسعه شبکه مردمي روزانه ۱۰۰ بنگاه کوچک و خرد با اشتغال ۳۰۰ نفر در مناطق کم‌برخوردار ايجاد مي‌کند.
مخبر با اشاره به اين مطلب که راه اندازي قرارگاه جهادي و طراحي و ساماندهي شبکه‌هاي مردمي يکي از مهم‌ترين توفيقات ستاد اجرايي فرمان امام (ره) است گفت: با شعاري که امسال از سوي مقام معظم رهبري در راستاي رونق توليد مطرح شد ستاد با قوت بيشتر توسعه شبکه‌هاي مردمي توليد را در پيش گرفته و تاکنون توانستيم ۷ هزار روستا را به کارگاه تبديل کنيم.وي در ارتباط با محوريت برنامه‌هاي ستاد اجرايي فرمان حضرت امام (ره)در سه سال آينده نيز گفت: محوريت فعاليت‌هاي ما توليد و اشتغال توسط مردم در راستاي جلوگيري از واردات کالاهاي استراتژيک و همچنين صرفه‌جويي ارزي و توسعه صادرات است.
مخبر از افتتاح همزمان ۱۲۰ مدرسه در ۲۵ استان با ۷۰۴ کلاس درس به همت بنياد برکت ستاد اجرايي فرمان حضرت امام خبر داد و افزود: اين مدارس با هماهنگي آموزش و پرورش استان‌ها شناسايي و صرفاً در روستاها احداث شده است.وي همچنين با اشاره به پويش مشق احسان گفت: ۲۵۰ هزار بسته نوشت افزار با همت گروه‌هاي جهادي بسته‌بندي و به مناطق کم‌برخوردار ارسال مي‌شوند که اميدواريم با حمايت مردم اين تعداد از بسته‌ها به ۵۰۰ هزار نفر برسد.
جعفري، مديرعامل بنياد برکت ستاد اجرايي فرمان امام(ره) در ادامه مراسم گفت:امروز همزمان ۱۲۰ مدرسه با ۷۰۴ کلاس درس در مناطق محروم کشور افتتاح و به بهره‌برداري خواهد رسيد.
وي با بيان اينکه در عمر ۱۲ ساله بنياد برکت ستاد اجرايي فرمان حضرت امام (ره) ۹۵ هزار ميليارد ريال در ۵۱ هزار و ۶۵۰ پروژه صرف شده است، گفت: ازاين ميان ۲۸هزار و ۳۰۰ پروژه به ثمر رسيده و ۲۳ هزار و ۳۵۰ پروژه نيز در حال کار است و تا سال ۱۴۰۰ اين پروژه‌ها نيز به بهره‌برداري خواهد رسيد.جعفري با بيان اينکه مبلغ ۹۵۰ هزار ميليارد ريال صرف شده در پروژه‌هاي صرفاً در بخش عمراني نبوده، گفت: ۷۶ درصد هزينه‌ها در حوزه اقتصاد و توانمند سازي و اشتغال بوده و ۲۴ درصد آن صرف فعاليت‌هاي عمراني و زيربنايي شده است.وي افزود:علاوه بر ۱۲۰ مدرسه اي که افتتاح شد ، ۳۰ مدرسه ديگر تا آبان ماه تکميل و به بهره‌برداري خواهد رسيد.
مدني مديرعامل بنياد احسان ستاد اجرايي فرمان امام (ره) نيز در اين مراسم از اهداي ۴۰۰۰ بسته نوشت افزار ايراني ازطرف رهبرمعظم انقلاب به فرزندان شهداي مدافع حرم خبر داد و گفت:اين هدايا در روزهاي آينده توسط ستاد اجرايي فرمان امام توزيع خواهد شد.
وي درخصوص پويش مشق احسان نيز گفت:امروز ۲۵۰ هزار بسته لوازم‌التحرير ايراني اسلامي به مناطق کم‌برخوردار ارسال مي‌شودکه از ۱۰۰ توليدکننده داخلي خريداري شده و براي تهيه آنها ۲۱۰ شغل ايجاد شده است.مدني بااعلام اين مطلب که اين پويش از اول مردادماه تا پانزدهم مهرماه ادامه دارد، افزود: ۵ هزار جهادگر در استان‌هاي تهران، خراسان، سيستان، کرمان و هرمزگان اين اقلام لوازم‌التحرير را بسته‌بندي و براي ارسال به تمامي نقاط کم برخوردار کشور آماده مي کنند.
مدني تصريح کرد: اميدواريم تا پايان اين طرح ميزان بسته‌هاي لوازم‌التحرير براي ارسال به مناطق کم برخوردار به۵۰۰هزار برسد.
وي با اشاره به اينکه پويش مشق احسان توسط قرارگاه جهادي ستاد اجرايي فرمان امام انجام مي‌شود، افزود: اين گروه‌ها از طريق ثبت اطلاعات محلات، بخش‌ها و همچنين کد ملي دانش‌آموزان در سامانه دنياي احسان شرايط را براي برقراري عدالت در برخورداري از بسته‌هاي لوازم‌التحرير فراهم مي‌کنند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.