حمایت از قوه قضاییه در مبارزه با فساد به‌سود هر سه قوه است | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 8494
  پرینتخانه » سیاسی, ویژه تاریخ انتشار : ۰۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴ | 262 بازدید |

حمایت از قوه قضاییه در مبارزه با فساد به‌سود هر سه قوه است

امام جمعه موقت تهران گفت: مسئولان به که قوه قضاییه که در مبارزه با فساد، قوی وارد میدان شده «خسته نباشید» بگویند و آن را تایید کنند، چون در نهایت به سود هر سه قوه است.
حمایت از قوه قضاییه در مبارزه با فساد به‌سود هر سه قوه است

آیت الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در نماز جمعه عبادی ـ سیاسی این هفته تهران اظهار داشت: در عرصه شعار نمانید؛ این خداباوری را در صحنه زندگی تان بیاورید.

وی افزود: علم یک چیز است و باور چیز دیگری است. باید باور را نسبت به خدا داشته باشیم و خدا باور باشیم.

امام جمعه موقت تهران همچنین عنوان کرد:  مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم ۷ توصیه دارند که توصیه دوم ایشان معنویت و اخلاق است. ایشان معنویت را به معنای برجسته کردن ارزش‌های معنوی از قبیل اخلاص ایثار، توکل و ایمان بر خود و جامعه می‌دانند؛ یعنی خود، خدا باور شویم و جامعه خداباور شود این عنصر اصلی یک جامعه اسلامی است.

وی با برشمردن چهار جلوه از جلوه های خدا باوری از قرآن کریم تصریح کرد: با خدا باشید تا بن بست نداشته باشید؛ آنهایی بن بست دارند که با خدا قهر هستند و با او ارتباطی ندارند چه فرد و جامعه که خدا باور شد برای او بس است هر چند مشکل طبیعی زندگی است.

خاتمی بیان کرد: راه برون رفت از سوی خدا برای مومن ایجاد می‌شود؛ ابتدای انقلاب کسانی می‌گفتند انقلاب به بن بست رسیده که امام راحل فرمودند شما به بن بست رسیدید؛ انقلاب اسلامی به بن بست نرسیده است.

وی با اشاره به اینکه شما یاد خدا باشید و خدا هم یار شما خواهد بود، گفت: این وعده خدا را باور کنید؛ اگر مقاوم باشید و خسته نشوید و تقوا پیشه کنید هیچ یک از توطئه‌های دشمنان اثر نمی‌کند، ملت بزرگ ما در این چهل سال این وعده را دیدند و لمس کردند که توطئه جنگ قومیت‌ها، جنگ تحمیلی، کودتاها، حمله آمریکا به طبس و ده‌ها کد دیگر را خداوند خنثی کرد.

خاتمی تصریح کرد: اگر خسته شدید و از اصول خود کوتاه آمدید مطمئن باشید آسیب می‌ببینید، اگر در عرصه سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اداری و خانوادگی بی‌تقوایی کردید آسیب می‌بینید؛ اینها باورهای قرآنی است.

وی در خطبه‌های دوم نماز عنوان کرد: برای رسیدن به جامعه نمونه اسلامی توجه به رهنمودهای امام راحل عظیم الشأن و مقام معظم رهبری برای دولتمردان سرمایه خوبی است؛ به ویژه رهنمودهایی که امسال مقام معظم رهبری به دولت و مردم گفتند.

خاتمی ادامه داد: قانون اساسی ما ظرفیت بسیار خوبی برای اداره جامعه دارد؛ دولتمردانی که آمده‌اند، با همین قانون اساسی کشور را اداره کردند و با همین قانون اساسی می شود کشور را اداره کرد.

امام جمعه موقت تهران در ادامه تصریح کرد: رهبری در همین رابطه فرمودند حاشیه‌سازی نشود و معطل حاشیه نشویم؛ انتظار می‌رود که مسئولان خلاف این گفتار، حاشیه درست نکنند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: برخی از مسئولان برای خودشان حاشیه درست نکنند و گرفتار نشوند چرا که با همین قانون اساسی می‌توان مملکت را به خوبی اداره کرد.

خاتمی با تاکید بر اینکه مبارزه با فساد در عرصه ساختاری و اجرایی یک ضرورت است،‌گفت:‌ سرنوشت نظام ما به مبارزه با فساد گره خورده است. شهید مظلوم بهشتی سال ۵۸ فرمود که از مهمترین عوامل سقوط رژیم شاه فساد نظام اداری بود.

خطیب جمعه تهران در همین راستا خطاب به مسئولان بیان کرد: حالا که بحمدالله قوه قضاییه در مبارزه با فساد عزمش را جزم کرده و قوی وارد میدان شده، «خسته نباشید» به آنها بگویید و کمکشان کنید، آنها را تایید کنید. قصه یک قوه نیست بلکه بحث سلامت نظام اداری کشور و در نهایت به سود نظام اسلامی و به سود هر سه قوه است.

خاتمی همچنین تصریح کرد: در هفته گذشته سوژه‌‌ای که خیلی بازار گرمی داشت مسئله مذاکره با آمریکا بود که مقام معظم رهبری قاطعانه فرمودند هیچ مذاکره ای با آمریکا صورت نخواهد گرفت چه در متن سازمان ملل و چه در حاشیه آن؛ خوشبختانه همه مسئولان یک صدا این مطلب را گفتند.

وی گفت: در رابطه با این مذاکرات باید بگوییم مذاکره با عهدشکنان نابخردی است همانی که رئیس‌جمهور گفت دیوانگی است؛ ما دیوانه نیستیم که با شما مذاکره کنیم. مومن از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شود.

امام جمعه موقت تهران همچنین یادآور شد: در شرایط مساوی مذاکره معنا دارد نه در شرایط نامساوی که او آن طرف میز بنشیند و من این طرف میز و او بگوید هر چه من می‌گویم، شما بگویید چشم؛ این مذاکره و سلطه را چهل سال است که مردم ما نپذیرفتند و نخواهد پذیرفت.

وی تاکید کرد: مذاکره تحت فشار، «مذاکره» نیست بلکه مذاکره تحت فشار تسلیم است لذا شعار ملت عاشورایی ملت هیهات من ذله است.

* شما که نمی‌خواهید مذاکره کنید، چرا به‌گونه‌ای حرف می‌زنید که دشمن از آن شما بگیرد؟

خاتمی در بخش دیگری از خطبه‌های خود تصریح کرد: مسئولان به گونه‌ای سخن بگویند که دشمنان از آن سوژه نگیرند. شما که نمی خواهید مذاکره کنید، چرا به گونه ای حرف می‌زنید که دشمن از آن حرف شما بهانه بگیرند، در قرآن کریم هم آمده که مومنان به گونه‌ای حرف بزنند که یهودی‌ها از آن بهانه نگیرند.

خاتمی بیان کرد: از مسئولان انتظار می‌رود که بهانه دست دشمن ندهند. آمریکایی‌ها به ویژه ترامپ نیاز به مذاکره دارد، به هر حال سال انتخابات است و او در این انتخابات می‌خواهد قهرمانانه بگوید ایران را پای میز مذاکره نشانده است. رهبری فرمودند مذاکره تلفنی چند ثانیه‌ای که بین رئیس جمهور و اوباما شد، آنها را جشن گرفتند. ما نیازی به مذاکره نداریم بلکه آنها هستند که نیاز به مذاکره دارند؛ در شرایط کنونی و روشی که آمریکا و ترامپ دارد این آرزو را باید به گور ببرند.

وی افزود: خوشبختانه مردم و مسئولان به خوبی فهمیده‌اند که آمریکا و اروپا بر سر و ته یک کرباس هستند لذا مسئولان دل به آنها نبندند. به خدا اعتماد کنند و تکیه بر مردم‌شان داشته باشند.

خاتمی در خصوص مسائل خارجی و منطقه‌ای گفت: شاهد حمله پهپادی رژیم صهیونیستی به لبنان و عراق هستیم. این حمله نشان داد که خوی رژیم صهیونیستی خوی تجاوزگری است و تا رژیم صهیونیستی هست تجاوزگری هم هست. لذا راه درست همان است که امام فرمود: «اسرائیل باید از بین برود».

خطیب جمعه این هفته تهران با اشاره به دیگر تحولات منطقه یادآور شد: مدت ۲۰ روز است که مسلمانان کشمیر تحت فشار دولت هند قرار دارند، از دولت هند انتظار می‌رود سیاستی منصفانه در قبال مردم کشمیر در پیش بگیرند و به مردم مسلمان منطقه زور نگویند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.