بدرقه بزرگ خانواده هنر | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 8356
  پرینتخانه » فرهنگی تاریخ انتشار : ۰۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰ | 326 بازدید |
مراسم تشييع پيکر زنده‌ياد «داريوش اسد‌زاده» برگزار شد؛

بدرقه بزرگ خانواده هنر

مراسم تشييع پيکر زنده ياد داريوش اسدزاده بازيگر تئاتر، سينما و تلويزيون برگزار شد. صبح ديروز ، مراسم تشييع پيکر زنده ياد داريوش اسدزاده بازيگر تئاتر، سينما و تلويزيون با حضور اهالي هنر در خانه هنرمندان برگزار شد.
بدرقه بزرگ خانواده هنر

مراسم تشييع پيکر زنده ياد داريوش اسدزاده بازيگر تئاتر، سينما و تلويزيون برگزار شد. صبح ديروز ، مراسم تشييع پيکر زنده ياد داريوش اسدزاده بازيگر تئاتر، سينما و تلويزيون با حضور اهالي هنر در خانه هنرمندان برگزار شد.
در ابتداي اين مراسم اصغر همت روي صحنه آمد و گفت: امروز اينجا جمع شده ايم تا يکي ديگر از سرسلسله هاي تئاتر و سينماي ايران را بدرقه کنيم. مردي که تا چندي پيش سالم و سلامت زندگي مي کرد، در اين سال ها هميشه در همه مراسم ها حضور داشت و دعوت ها را مي پذيرفت. او را مي توان الگويي براي اخلاق دانست؛ فردي که خاطره اي بيش از ۷۰ سال براي هنر ايران رقم زده است.
در ادامه علي دهکردي به عنوان نماينده انجمن بازيگران سينما روي صحنه آمد و بيان کرد: در فرهنگ عامه ما عبارت جالبي وجود دارد به عنوان بزرگ خاندان، ما هم امروز بزرگ خاندانمان را از دست داده ايم. رفتن داريوش اسدزاده رفتن يک گنجينه در حوزه تئاتر و سينما بوده است. استاد اسدزاده يک هنرمند نمونه بود که الگوي مناسبي براي هنرمندان به شمار مي رفت. او آدم صبور و شکيبايي بود که در شرايط فعلي هيچگاه از ناملايمات زندگي خود شکايت نکرد. اين هنرمند معتقد بود که مردم بايد هنرمندان را به شکل و شمايل برازنده ببينند به همين دليل هميشه خوش پوش بود.
ايرج راد رئيس خانه تئاتر نيز در سخناني گفت: ما تاريخ شفاهي بخشي از هنر اين مملکت را از دست داديم، هنرمندي که شاهد فرازو فرودهاي تئاتر ايران بود. اسدزاده آن زمان که کمپاني تئاتر وجود داشت و تئاتر از نظر ارزش هنري در جامعه جايگاه ويژه اي داشت در تئاتر فعاليت مي کرد. اين هنرمند با بزرگان بسياري در حوزه تئاتر کار کرد.
وي ادامه داد: داريوش اسدزاده هزار و هشتاد و يک جلد کتاب نفيس از گنجينه خود با تعدادي از آثار مکتوب تئاتر به کتابخانه خانه تئاتر اهدا کرد. وي از هنرمنداني است که در تمام دوران کاري خود بسيار شناخته شده اما متواضع بود، هرگز نشنيدم اين هنرمند خصلت بد يک هنرمند را بيان کند و هميشه خصلت خوب هنرمندان را بيان مي کرد.وي تاکيد کرد: اسدزاده مثل شاخ شمشاد بود و هيچگاه او را پيرمرد نديدم و هميشه کشيده قامت و ايستاده بود و اطلاعات غني را از تاريخ تئاتر ايران ارائه مي کرد. اميدوارم افرادي مانند اسدزاده نقشه راهي براي هنرمندان جوان باشند. خانه تئاتر تلاش مي کند تا آثار منتشر نشده اين هنرمند را منتشر کند.
سالار نيز عقيلي در ادامه اين مراسم روي صحنه آمد و بيان کرد: از دست دادن هنرمند پيشکسوت سينما و تئاتر تسليت مي گويم و چند بيتي را به روح اين هنرمند تقديم مي کنم چرا که او علاقه خاصي به موسيقي ايراني داشت. در پايان مراسم نکوبخت به نمايندگي از خانواده زنده ياد داريوش اسدزاده از حضور حاضران در اين مراسم تشکر کرد. مراسم ختم اين هنرمند فقيد پنجشنبه هفتم شهريور ساعت ۱۱ در مسجد نور واقع در ميدان فاطمي برگزار مي شود.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.