جزئیاتی از ارائه مسکن استیجاری توسط شهرداری‌ها | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 8270
  پرینتخانه » اجتماعی تاریخ انتشار : ۰۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۶ | 552 بازدید |

جزئیاتی از ارائه مسکن استیجاری توسط شهرداری‌ها

شهردار تهران با بیان اینکه اگر دولت تسهیلاتی به شهرداری‌ها بدهد، می‌توانیم مسکن استیجاری به شهروندان بدهیم، گفت: قرار است پیش‌نویس مصوبه این موضوع در هیأت وزیران تهیه شود.
جزئیاتی از ارائه مسکن استیجاری توسط شهرداری‌ها

پیروز حناچی شهردار تهران در حاشیه مراسم افتتاح رسمی ۸.۵ کیلومتر از بخش شرقی خط ۷ مترو در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تأمین ۲ هزار واگن مترو را برای سال جاری در دستور کار قرار داده‌ایم و ۴ شرکت واگن‌سازی درا ین زمینه اعلام آمادگی کرده‌اند که  امیدواریم موفقیت‌های زیادی در این زمینه حاصل شود.

وی در مورد ایمنی خط ۷ گفت: علت تأخیر در افتتاح ایستگاه‌های این خط مسئله سیگنالینگ و ایمنی بود چرا که اگر خط یا ایستگاهی ایمن نباشد قطعا آنرا افتتاح نمی‌کنیم.

شهردار تهران در مورد هواکش‌های خطوط جدید مترو گفت: زمانی که سرفاصله خطوط زیاد یا به طور مثال ۳۰، ۱۵ و ۱۰ دقیقه باشد شرایط ایمنی با زمانی که سرفاصله خطوط دو دقیقه است متفاوت خواهد بود و ما هواکش‌ها و تهویه هوا را بر اساس فاصله خطوط  در نظر گرفته‌ایم.

حناچی در ادامه از اضافه شدن ۴ رام قطار به ناوگان ریلی مترو خبر داد و گفت:این ۴ رام قطار در واقع ۲۸ واگن از ۷۰ واگنی بودند که در گمرک مانده بود و امروز مورد استفاده قرار گرفت.

گم شدن دریچه‌های چدنی کف خیابان 

وی در پاسخ به سوالی در مورد گم شدن مجسمه‌ قیصر امین‌پور  در منطقه ۲ تهران گفت: این موضوع را شنیده‌ام ولی فرصت نکرده‌ام گزارش آن را بخوانم. قطعا این موضوع را پیگیری می‌کنم البته این تنها مشکل نیست و در زمینه گم شدن دریچه‌های چدنی کف خیابان هم مسئله داریم و همه این‌ها را پیگیری خواهیم کرد تا موضوع حل شود.

نمایشگاه عطر سیب با سال های قبل متفاوت است

شهردار تهران در مورد نمایشگاه امسال عطر سیب گفت: این نمایشگاه در بوستان گفت‌وگو برگزار می‌شود و شکل آن مقداری با سال‌های گذشته متفاوت خواهد بود تولیدات جدیدی در زمینه ایام عزاداری داریم که محتوای عاشورایی داشته و در کنار آن اقلام بدون سود یا با حداقل سود ارائه خواهد شد.

حناچی در مورد وضعیت مینی‌بوس و اتوبوس‌های پایتخت گفت: قراردادهایی برای مینی‌بوس‌های جدید در شهر بسته‌ایم و تا آخر شهریور قرار است ۱۵۰ مینی‌بوس جدید به مجموعه شهری بپیوندد بازسازی ۱۵۰ اتوبوس نیز انجام گرفته و در تلاش هستیم از طریق تبصره ۱۸ کمبود اتوبوس‌ها که حدود ۳ هزار مورد در پایتخت است تأمین کنیم.

توضیحات شهردار در خصوص مسکن استیجاری

وی درباره مسکن استیجاری توسط شهرداری خاطرنشان کرد: پیشنهاد توسط ما ارائه شده و شهرداری‌ها این توانایی را دارند که مسکن استیجاری ارائه دهند و اگر دولت تسهیلاتی که به بخش خصوصی می‌دهد به شهرداری‌ها نیز بدهد می‌توانیم به مسکن مورد حمایت یا مسکن اجتماعی ورود یابیم.

شهردار تهران گفت: اگر این مسئله نیاز به قانون داشته باشد انجام خواهیم داد و اگر آئین‌نامه‌ای نیاز باشد آن را بررسی می‌کنیم البته پیش‌نویس مصوبه آن قرار است در هیأت وزیران تهیه شود.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.