طوفان شن در«عصر جديد» | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 8054
  پرینتخانه » اسلایدر, فرهنگی تاریخ انتشار : ۰۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۰ | 301 بازدید |
اولين دوره مسابقات استعداديابي ايراني با معرفي برگزيدگان به کار خود پايان داد

طوفان شن در«عصر جديد»

اولين دوره مسابقات استعداديابي ايراني، با معرفي برگزيدگان به کار خود پايان داد. در مسابقه عصر جديد که از ابتکارات بسيار موفق شبکه سوم سيماست، طي زمان ۲۰۴ روز، جمعا ۱۰۳۸ فرد يا گروه شرکت کننده با هم به رقابت پرداختند.
طوفان شن در«عصر جديد»

اولين دوره مسابقات استعداديابي ايراني، با معرفي برگزيدگان به کار خود پايان داد. در مسابقه عصر جديد که از ابتکارات بسيار موفق شبکه سوم سيماست، طي زمان ۲۰۴ روز، جمعا ۱۰۳۸ فرد يا گروه شرکت کننده با هم به رقابت پرداختند.
نفر نخست اين رقابت با رأي مردم انتخاب شد که فاطمه عبادي با ۶/۵۴۴/۹۶۴ رأي از مجموع ۲۴/۴۰۵/۶۰۸ رأي توانست عنوان استعداد برتر و جايزه ۵۰۰ ميليوني را از آن خود کند. وي با هنرمندي تمام و با استفاده از شن، خالق تصاويري ديدني بود که هر يک حماسه‌اي را روايت مي‌کردند. يکي از کارهاي موفق عبادي که مورد اقبال عموم مخاطبان قرار گرفت، اثر «مادر» بود.
پس از فاطمه عبادي، محمد زارع (بدلکار) با ۵/۹۱۶/۳۶۲ رأي، پارسا خائف (خواننده) با ۵/۷۱۷/۰۶۴ رأي، سعيد فتحي روشن (شعبده‌باز) با ۳،۱۴۸،۴۳۱ رأي و گروه دختران نينجا (ورزشکار) با ۳/۰۷۸/۷۸۷ رأي عناوين دوم تا پنجم را به خود اختصاص دادند.
در برنامه عصر جديد، از شرکت‌کننده پنج ساله تا پيرمرد ۶۱ ساله از هفتم بهمن ماه سال ۱۳۹۷ تا ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ با يکديگر رقابت کردند. برنامه اعلام نتايج عصر جديد که از شامگاه پنج‌شنبه ۳۱ مرداد آغاز شده بود، تا بامداد روز گذشته، ادامه داشت و با معرفي برگزيدگان نهايي پايان يافت.
عصر جديد، نمونه اي موفق و بومي از برنامه هايي همچون «گات تلنت» يا «ايکس فکتور» است که به کشف استعدادهاي خاص در زمينه هاي هنري، ورزشي و يا ذهني مي پردازد. در عصر جديد که پربيننده ترين برنامه تلويزيوني ايران است، فعاليت هايي از نقاشي، شعبده بازي، خوانندگي، استندآپ کمدي، انجام حرکات خاص ورزشي و حرکات نمايشي گرفته تا محاسبات ذهني و حتي سرو چاي به سبک سفره خانه اي و سنتي به نمايش در آمدند. به نظر مي رسد اين برنامه در زمان کوتاه، چنان در ميان خانواده هاي ايراني جاي خود را باز کرد که بسياري، بي صبرانه منتظر فصل هاي بعدي آن هستند.
*برنده عصر جديد: نقاشي را از آشپزخانه و با نمکدان شروع کردم
«فاطمه عبادي» که با رأي شش و نيم ميليون بيننده بر سکوي اول اين برنامه ايستاد، در گفت و گو با خبرگزاري فارس گفته است: واقعا فکر نمي کردم که اول بشوم و از لطف خداوند و مردم تشکر مي‌کنم.
وي در پاسخ به اين سؤال که برنده شدن شما در اين برنامه چقدر بر مسير زندگي شما تأثير گذاشت؟ اظهارداشت: قطعا مسيرم همان مسير است ولي حتما خيلي بهتر و قوي‌تر.
عبادي همچنين درباره انتخاب آثاري که در عصرجديد اجرا کرد و توجهش به مسائل اجتماعي نيز عنوان داشت: من همواره دلم مي خواهد در بحث معضلات اجتماعي، اتفاقاتي که در اطرافم مي گذرد و چيزي که در راستاي انسانيت و مسير انساني باشد، به اندازه خودم سهمي داشته باشم. قبل از عصر جديد هم به مسائل اجتماعي علاقه داشتم و درست است که عصر جديد من را به صورت بداهه به اين مسير انداخت ولي خودم هم اين مسير را دوست دارم .
برنده مسابقه استعداديابي عصرجديد تصريح کرد: اين گونه نيست که بگويم با اين مسابقه مسير من تمام مي شود و کارم به پايان
مي رسد، اصلا براي من اين اتفاق نخواهد افتاد و چه بسا که نسبت به قبل بهتر باشم و بتوانم از چيزي که خداوند به من اعطا کرده، بيشتر بهره ببرم و مسير بهتري را بروم. شايد نتوان خيلي مسائل را با حرف گفت ولي با نقاشي و هنر مي توان آن را بيان کرد.
عبادي درباره آغاز ورودش به هنر نقاشي به شن نيز گفت: ماجراي خيلي جالب و خنده داري
بود. از من پرسيدند که کار شن را از کجا آغاز کردي و من گفتم که از نمک شروع کردم. هر خانمي در آشپزخانه اش به يک نبوغي مي رسد. خانمي که پا به آشپزخانه مي گذارد و غذا مي پزد خودش يک هنرمند است. کار من هم واقعا از نمک شروع شد. مادرم هميشه مي‌گفت که تو وقتي بچه بودي هر وقت حتي يک گوجه مي‌ديدي آن را به شکلي درمي‌آوردي و يا حتي يک تکه ذغال هم از روي زمين برمي‌داشتي نقاشي مي‌کشيدي. ولي جدا نقاشي با گرد و پودر و … از نمک شروع شد و وقتي علاقه ام را در اين مسير محک زدم، دنبالش را گرفتم.
وي در پايان گفت: من همواره بعد از خداوند حمايت خانواده‌ام را داشته‌ام اما نقش احمد همسرم به عنوان حامي چيز ديگري بوده است. اين مسير را اول با لطف خداوند و پس از آن خانواده‌ام سپري کردم. احمد براي من يک يار به تمام معناست. او راه را براي من هموار کرد و همواره در کنار من بود و در حقيقت مهم‌ترين مشوق من بود.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.