جوابيه دفتر رياست جمهوري در‌خصوص خبر«به عقب بر نمي‌گرديم» | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 792
  پرینتخانه » آخرین اخبار تاریخ انتشار : ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۰ | 1437 بازدید |

جوابيه دفتر رياست جمهوري در‌خصوص خبر«به عقب بر نمي‌گرديم»

بسمه تعالي جناب آقاي پيرهادي مديرمسئول محترم روزنامه رسالت سلام عليكم پيرو انتشار طرحي از رئيس جمهوري در صفحه اول روزنامه روز يک‌شنبه ۱۲ اسفند و درج تيتر «بازگشت کوين به اقتصاد ايران» و انتساب تصميم استفاده از کوپن به رئيس جمهور در عکس يادشده، نکات ذيل را جهت اگاهي مخاطبان محترم آن روزنامه به […]

جوابيه دفتر رياست جمهوري در‌خصوص خبر«به عقب بر نمي‌گرديم»

بسمه تعالي
جناب آقاي پيرهادي
مديرمسئول محترم روزنامه رسالت
سلام عليكم
پيرو انتشار طرحي از رئيس جمهوري در صفحه اول روزنامه روز يک‌شنبه ۱۲ اسفند و درج تيتر «بازگشت کوين به اقتصاد ايران» و انتساب تصميم استفاده از کوپن به رئيس جمهور در عکس يادشده، نکات ذيل را جهت اگاهي مخاطبان محترم آن روزنامه به اطلاع مي رساند:
يك – استفاده از کالابرگ الکترونيکي، براي تامين کالاهاي اساسي مورد نياز مردم با نرخ ارز ترجيحي و يا پرداخت نقدي، مصوبه کميسيون تلفيق مجلس است و ارتباطي با دولت ندارد. جالب اينکه درست کنار تصوير رئيس جمهور تيتر يک روزنامه رسالت تاکيد دارد که بازگشت کوپن به اقتصاد ايران مصوبه کميسيون تلفيق مجلس است. لذا انتساب تمسخرآميز اين مصوبه به دولت، خصوصا با توجه به اينکه دست اندرکاران آن روزنامه بر اساس آنچه خودشان در گزارش نوشته اند. از اين مسئله مطلع بوده اند، اقدامي غير حرفه اي و تلاشي عامدانه براي انحراف افکار عمومي و از آن مهمتر برخورد سياسي با مصوبه اي است که با معيشت مردم ارتباط دارد. دو – مصوبه استفاده از کالابرگ الکترونيک يا کارت الکترونيکي رفاه، چنانکه طراحان آن تاکيد کرده اند، اقدامي در راستاي توزيع عادلانه کالاهاي اساسي، دسترسي عادلانه و بدون مشکل همه اقشار مردم به اين اقلام و از بين بردن زمينه هاي رانت در توزيع اين کالاهاست که در صورت نهايي شدن در صحن مجلس، دولت نسبت به اجراي آن اقدام مي کند. آيا تخريب رئيس جمهور با استناد به مصوبه مجلس که در شرايط جنگ اقتصادي فعلي با توطنه گران و دشمنان خارجي، براي تقويت معيشت مردم طراحي شده، آيا با مسئوليت هاي اجتماعي يک رسانه و اصول اخلاق حرفه‌اي روزنامه نگاري همخوان است؟
سه – گزارش نويس محترم روزنامه رسالت، در بخشي از گزارش «بازگشت کوين به اقتصاد ايران» در توصيف ويژگي هاي کالابرگ الکترونيک، مدعي شده کارکرد اين کالابرگ ممکن است فراتر از توزيع گوشت، مرغ، روغن، شکر و تدبيري باشد براي کنترل بازاري که در آن ميوه جات و سبزيجات هم احتمالا به شرايط بحراني رسيده و ناياب يا به‌شدت گران خواهند شد! اين نوع دميدن به انگاره روغين قحطي کالاهاي اساسي و ايجاد نگراني کاذب در اذهان عمومي شايسته يک روزنامه سراسري و با سابقه نيست.
چهار – دولت پيش از اين بارها و به انحاء مختلف اعلام کرده، مهم ترين رمز غلبه بر توطئه هاي اقتصادي دشمنان را وحدت کلمه و يکپارچگي مردم و همه نيروهاي سياسي کشور مي داند و براي تحقق اين مهم، چشم ياري به همه نهادها و رسانه ها دارد. انتظار اين است که فعالان محترم رسانه اي، شرايط ويژه کشور را درک کنند و به جاي متلک پراني هاي سياسي، در راستاي آرامش بخشي به افکار عمومي و خنثي سازي جنگ رواني دشمنان، گام بردارند. با توجه به مراتب فوق، لطفا برابر با قانون مطبوعات. اين جوابيه را در همان محل درج گزارش ياد شده، منتشر بفرماييد
با تشکر
روابط عمومي دفتر رئيس جمهور
***
سرمقاله امروز روزنامه به قلم مدیرمسئول، پاسخی به جوابیه دفتر رئیس جمهور است.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.